PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt zagraniczny- jak zrealizować w PL?



aralkaa
28-02-2007, 17:27
Witam!
Dopiero planujemy budowę domu, jesteśmy na etapie wyboru TEGO projektu. Problem polega na tym, ze jak do tej pory znaleźliśmy tylko 1, który nam się podoba. To projekt z USA. W związku z tym mam pytanie- jak mozna coś takiego zbudowac w Polsce? Nie ma chyba sensu zamawiać projektu w USA, bo normy budowlane itd, za bardzo sie różnia. Czy mozna więc rozrysować coś takiego polskiemu architektowi, zeby on przygotował na podstawie rysunku 'projekt indywidualny', czy byłoby to naruszenie praw autorskich? I przy okazji pytanie do znawców tematu- jakie problemy (poza projektem) przychodza Wam na myśl, jeśli chodzi o budowę takiego domu? http://www.dreamhomesource.com/Plan.asp?planid=1196&HouseStyleID=438&SortBy=POP&Record1=1&RecordN=9

Pawel78
28-02-2007, 20:30
Fajna chatka ale chyba nie nada się do Polski. Duża powierzchnia okien,konstrukcja drewniana. Jasne ,że ktoś się podejmie takiego projektu ale słono sobie policzy.
Rzeczywiście amerykanie to idioci bo na projekcie mają napisane gdzie wejść i zejść ale to na marginesie

13023209
01-03-2007, 07:16
Witam!
Dopiero planujemy budowę domu, jesteśmy na etapie wyboru TEGO projektu. Problem polega na tym, ze jak do tej pory znaleźliśmy tylko 1, który nam się podoba. To projekt z USA. W związku z tym mam pytanie- jak mozna coś takiego zbudowac w Polsce?
Nie ma chyba sensu zamawiać projektu w USA, bo normy budowlane itd, za bardzo sie różnia. Czy mozna więc rozrysować coś takiego polskiemu architektowi, zeby on przygotował na podstawie rysunku 'projekt indywidualny', czy byłoby to naruszenie praw autorskich?

I przy okazji pytanie do znawców tematu- jakie problemy (poza projektem) przychodza Wam na myśl, jeśli chodzi o budowę takiego domu? http://www.dreamhomesource.com/Plan.asp?planid=1196&HouseStyleID=438&SortBy=POP&Record1=1&RecordN=9

Trzeba kupić projekt, otrzymać zgodę autora na dostosowanie go do naszych warunków a potem zaprojektować od nowa. Tam są przecież inne normy inne uwarunkowania itd.

Oczywiście że przerysowanie projektu w Polsce będzie naruszeniem praw autorskich (normalna kradzież :-) )

Takie jest moje zdanie.