PDA

Zobacz pełną wersję : ILE I JAKIE WARSTWY



duduś
28-02-2007, 18:51
Proszę o pomoc w przeliczeniu ,ponieważ spadło to na mnie - na "kobietkę" a jestem niestety atechniczna. Mamy własną kostkę w związku z czym każda firma z jaką rozmawiam o robociznie ( o samej robociżnie) zaleca mi abym sama zaopatrzyła sie we wszystko to co ma iść pod spód tej kostki ( piasek, ?, tłuczeń? - co jeszcze?) W jakich ilościach i czego kupić w przeliczeniu na 200 m kw ( tyle mam kostki do położenia) Jak to sie oblicza . Mając grunt jakim jest piasek czy muszę dawać jakieś 3 warstwy ( ale nie wiem czego) czy tylko tłuczeń i potem piach - sama już nie wiem - nawet wytłumaczyć dobrze nie umiem a co dopiero policzyć :oops: pomocy ale cichosza bo "lepsza" połówka będzie miała ubaw A jest to ewidentnie moje zadanie ( jeżeli chcę mieć tą kostkę :evil: ) POMOCY

jabko
28-02-2007, 20:01
Co do warstw to nie wiem ale widziałem ze robią dwie czyli tłuczeń i piasek
Jednak musisz wiedzieć jaką grubość dasz tłucznia i jaką piasku.
Wtedy mnożysz grubosć [m] x 200m2 i wychodzi ci objętość.
Np chcesz dać 30cm tłucznia czyli potrzebujesz 0,3x200=60m3 tłucznia
I teraz najmniej dokładne obliczenie czyli przejście z objętosci na masę bo tutaj wszystko zależy od tego czy tłuczeń będzie mokry (powiedzmy 1,8t/m3) czy suchy (np: 1,3t/m3) i jużwiesz ile kupic ton :lol:

Ale jak nie wiesz ile warstw, jakich i jak grubych to jednak umów się temu komu zlecisz robociznę niech przyjedzie pare dni wcześniej na rekoesans i niech poda ci jakie warstwy i jak grube będzie stosował.

Mis Uszatek
28-02-2007, 20:38
Ale jak nie wiesz ile warstw, jakich i jak grubych to jednak umów się temu komu zlecisz robociznę niech przyjedzie pare dni wcześniej na rekoesans i niech poda ci jakie warstwy i jak grube będzie stosował.

Jak powie, to wrzuć to na forum, a zaraz się dowiesz, czy masz do czynienia z fachowcem.

duduś
28-02-2007, 20:56
dziękuję bardzo - ale chodzi mi też o to żeby ktoś z doświadczenia powiedział mi o grubości tych warstw bo ci fachowcy to mam wrażenie że robią wszystko trochę na wyrost ( tak troche się asekurują, żeby jak fachowiec wspomniał się" nie zapadło" i żeby nie musieli ponosić ewent. kosztów reklamacji) dlatego tak mi chodzi o grubość i jakość tych warstw ( ponoć tłuczeń nie może być wapienny- bo się wypłukuje - czyli z tego wynika że jest wapienny i jeszcze jakiś ( ale jaki? ot problemy)

Ziarutek
01-03-2007, 16:26
Witam,

Moze to Ci pomoze: http://www.budujdomzpsb.com.pl/v3/?language=pl&site=pages&name=&id=gst5vls04fnk4d