PDA

Zobacz pełną wersję : okna wpuszczone w otwor ...czy to problem



kaczorek.
28-02-2007, 20:53
w dniu dziśiejszym uświadomiłem sobie taka sprawę ...
podczas montażu kazałem wpuścic okna do wnętrza otworu okiennego
(okno nie licuje się ze ściana zewnętrzną tylko jest 4 cm głębiej)

cały dom bedzie ocieplony 15 cm a w tych miejscach gdzie jest okno pozostaje mi doklejić tylko max-3 cm i teraz pytanie czy może wyniknać z tego jakiś problem tzn ...
przemarzanie wkoło okna itp ???

jakiś fachowiec coś w temacie podpowie

jareko
28-02-2007, 21:08
no problem

Rezi
28-02-2007, 21:18
nie ma problemu
uzupełnisz styropianem

kaczorek.
28-02-2007, 21:23
ykk
Panowie ... proszę

Jareko rozwiń prosze ! bo nie wiem czy to "NO masz problem" czy "NO PROBLEM MAN" :wink:

Rezi wiem ze uzupełnie styro ale ten styro bedzie miał tylko 3 cm grubości na całym obwodzie okna na szerokosci 4 cm :-?

jareko
28-02-2007, 21:26
kaczorku - coz tu rozwiajac
skoro no problem to za malo
powiem inaczej
bedzie git :lol:
spokojnie - nie bedzie Ci nic przemarzac - unika sie tego by ulatwic sobie robote ale skoro taka decyzje podjales - "tyz bedzie piknie" - jak mawial Pyzdra z Janosika (chyba on..... a moze Kwiczol???? skelroza juz :( )

Rezi
28-02-2007, 21:32
nasyniesz płyte styro na rame okienna
powstanie szczelina pomiedzy styro a rama okienna
przykleisz do ramy okna taśme rozprężną 10/2 lub przykleisz profi przyokienny z siatką
włozysz w szczelinę pasek styro gr 3 cm
pomiędzy 2 warstwy styropianu uszczelnisz pianka PU z pistoletu

będzie dobrze - nie martw sie

kaczorek.
28-02-2007, 21:34
tak się składa że zanim otworzyłe wątek przeczytałem twój poradnik nic nie znalazłem na ten temat więc myślę bazgram posta ktoś doradzi w najgorszym przypadku 3 dni roboty i się okna wytnie wstawi na nowo :wink:

czytam 1 odpowiedz :

"no problem" - i juz mi prawie zwieracze puścily ale nic zwarłem posladki i czytam post Rezi-ego... myslę moze nie jest tak zle, tylko co autor 1 miał na mysli :wink:
teraz po twym kolejnym poście nie musze już iść do kibelka :wink:

dzieki Panowie