PDA

Zobacz pełną wersję : projekt HGI6 pracownia HGATELIER



wpr89
28-02-2007, 21:58
Witam!
Czy ktoś buduje lub ma zamiar budować dom wg projehtu HG-I6 pracowni HG ATELIER.
Oto link do strony z projektem:
http://www.hgatelier.com.pl/i6/index.html

Może ktoś ma jakieś uwagi do tego projektu.
[/url]

dran
06-04-2008, 11:31
Właśnie zacząłem budowę wg projektu HG atelier HG-I6. Jeśli jeszcze ktoś tak robi to proszę o kontakt.

kuma
04-07-2008, 15:14
Właśnie zacząłem budowę wg projektu HG atelier HG-I6. Jeśli jeszcze ktoś tak robi to proszę o kontakt.

Ja również zamierzam budować według tego projektu. Jestem już po adaptacji - z większych zmian: dodatkowo piwnica.
Teraz czekam na pozwolenie na budowę (65 dni, jak powiedziano w urzędzie).

gmski
09-07-2008, 15:20
Jestem na etapie szalowania ścian fundamentowych.
W projekcie poszerzyłem garaż o 1 m (pokój o 0,7 m), drzwi garażowe dałem z tyłu, a na ścianie bocznej garażowej 3 okienka.
Po wylaniu ław fundamentowych taras wydaje się w sam raz.
Buduję w Wieliczce.

Pozdrawiam

GM

marol
18-02-2010, 19:09
Witam serdecznie,

Widzę, że budowaliście (czytaj "już wybudowaliście") dom wg projektu HG-I6.
Mnie też on bardzo się spodobał i raczej go wybiorę. Chciałem poznać opinię na jego temat i przy okazji zapytać:
- czy coś zmienialiście jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne i okna?
- czy robiliście podpiwniczenie, jeśli tak to na całości czy tylko na części?
- w którym pomieszczeniu macie kotłownię (przejście do garażu, część garażu, podpiwniczenie) i czym ogrzewacie budynek?
- czy garaż wg projektu nie jest za wąski?
- czy zmienialiście ściany działowe?
- czy projekt jest dobrze wyrysowany (bez błędów konstruktorskich)?
- jak wam się mieszka w tym domu?
- czy patrząc z perspektywy czasu przed rozpoczęciem budowy byście wprowadzili jeszcze jakieś zmiany?

Wiem, że zarzuciłem was ogromem pytań. Ale dopiero planuję zacząć budowę i za każdą radę będę bardzo wdzięczny. A zauważyłem, że na forum nie jest zbyt popularny ten projekt.
Liczę na wyrozumiałość i odpowiedź w miarę możliwości.
Życzę wszystkiego najlepszego.

Pozdrawiam
Marek [email protected]

gmski
23-02-2010, 08:19
Właśnie kończymy budowę wg tego projektu z niewielkimi zmianami:

Garaż szerszy o 1 metr, pokój który wchodzi do garażu o 0,7 m. Piwniczka pod schodami (schody zabudowane) z wejściem z garażu. Otwarte pomieszczenie na buty w wiatr

Przeprowadzka w kwietniu tego roku.


Odpowiedzi na Twoje pytania poniżej


Mnie też on bardzo się spodobał i raczej go wybiorę. Chciałem poznać opinię na jego temat i przy okazji zapytać:
- czy coś zmienialiście jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne i okna? drzwi w garażu z tyłu domu, z boku trzy okna
- czy robiliście podpiwniczenie, jeśli tak to na całości czy tylko na części? tylko pod schodami
- w którym pomieszczeniu macie kotłownię (przejście do garażu, część garażu, podpiwniczenie) i czym ogrzewacie budynek? w przejsciu w
- czy garaż wg projektu nie jest za wąski? jest dlatego zrobiliśmy dwie bramy garazowe i o 1 m szerszy
- czy zmienialiście ściany działowe?, tylko trochę węższe wejście z przedpokoju do salonu, kominek nie w roku a pomiędzy kominem i jadalnią, oczywiście wyloty z komina również odwrotnie, nad garażem jest pralnia szerokość tak aby na wprosr wejść z korytarza na piętrze i duży pokój
- czy projekt jest dobrze wyrysowany (bez błędów konstruktorskich)? generalnie tak, ale podnieśliśmy ściany kolankowe o jeden pustak,
- jak wam się mieszka w tym domu? jeszcze nie mieszka, ale nadal uważamy, że projekt jest OK
- czy patrząc z perspektywy czasu przed rozpoczęciem budowy byście wprowadzili jeszcze jakieś zmiany? na razie nie.

Dyjo
13-03-2010, 18:12
Kontaktowałem się z architektem by porazmawiać na temat tego projektu, jestem właściwie na niego zdecydowany, ale to na co zwrócił mi uwagę to, że komin przy garażu jest zlokalizowany w bezpośredniej bliskości krokwi koszowej co wróży duże problemy z realizacją i bezproblemowym funkcjonowaniem (przeciekanie topniejącego śniegu). Komin kuchenny podobnież też znajduje się w "kiepskim" miejscu. Co sądzicie o tej uwadze?

Dyjo
13-03-2010, 18:17
..a jeszcze jedno co doradził mi architekt, to że wykorzystałby lepiej przestrzeń pod schodami - schody w lustrzanym odbiciu pozwolą na zrobienie pod nimi prysznica i części na przybory gospodarcze, łazienka będzie wygodniejsza - ciekawy pomysł. Zastanawiam się też nad tym czy nie zamało jest okien na parterze. W kuchni zdecydowanie doałbym okno, a to w kotłowni (przejście z sieni do garażu) zmniejszył.

dran
16-03-2010, 21:23
..a jeszcze jedno co doradził mi architekt, to że wykorzystałby lepiej przestrzeń pod schodami - schody w lustrzanym odbiciu pozwolą na zrobienie pod nimi prysznica i części na przybory gospodarcze, łazienka będzie wygodniejsza - ciekawy pomysł. Zastanawiam się też nad tym czy nie zamało jest okien na parterze. W kuchni zdecydowanie doałbym okno, a to w kotłowni (przejście z sieni do garażu) zmniejszył.


Witam.
Ja mieszkam obecnie już prawie 3 miesiące w moim HG-I6. Części z Was wysłałem już moje spostrzeżenia co do projektu. Zamieszcze tu jeszcze raz mój mail, który myślę, że jest odzwierciedleniem przynajmniej części moich spostrzeżeń o ty projekcie.


Wymiarów zewnętrznych nie zmienialiśmy. Okna powiększyliśmy w wymiarze pionowym o 20 cm i uważam, że to dobry pomysł. Podnieśliśmy też wysokość obu kondygnacji o 1 bloczek suporeksu, bo z niego budowaliśmy, wydłużając nieco okap. I to też dobry pomysł. Poszerzone mam drzwizewnętzrne do wymiaru około 180cm-dobry pomysł.
Nie mamy podpiwniczenia - wysoka woda gruntowa, więć z góry zakładaliśmy brak piwnicy. Dorobiłem za to małe pomieszczenie - strych , z wejściem z holu na poddaszu.
Kotłownia jest w przejściu z garażu. To nie najlepsze rozwiązanie. Jest to frontowe pomieszczenie z ładnym oknem ( od frontu) a wykorzystane jako kotłownia. My mamy tu jeszcze coś w rodzaju podręcznej kuchenki. Jeśli zmieścisz kotłownie we wnęce garażu to chyba jest to lepiej. Inna rzecz , że nam brakuje trochę przestrzeni tzw. gospodarczej. Grzejemy gazem z sieci.
Garaż mieści dwa samochody ale rzeczywiście przestrzeni na szerokość nie ma za wiele. Dziś zdecydowałbym bym chyba o poszerzeniiu budynku od strony garażu o 0,5-1 metra ( kwestia stropu?)
Ściany działowe ale i nośne zmienialiśmy dość sporo. Nie mamy klatki schodowej jak w projekcie, wyrzuciliśmy też ścianę między jadalnią i holem/salonem. Mamy między salonem i schodami słup. Ale gdy schody są drewniane - samonośne to i można by bez słupa.
Tu moja dodatkowa sugestia w kontekście propozycji powiększenia łazienki na dole i pomieszczenia gospodarczego pod schodami. Też tak chciałem:) Jednak w łazience spokojnie wchodzi prysznic bez przeróbek samego pomieszczenia a i tak z niego prawie teraz nie korzystamy. Co do pomieszczenia pod schodami - ponieważ nie mam klatki schodowej, bo ściana z naszego projektu dzieląca klatkę od salonu zniknęła, to schody są odkryte ( w naszym przypadku ażurowe, drewniane, samonośne) i nie mamy pomieszczenia z miotłami w salonie. Pomysł na schowek wyperswadował nam majster od schodów.
Powiększyliśmy też pokój ten za salonem kosztem wnęki w garażu. Na górze zrezygnowaliśmy z garderoby od strony pokoju powiększając łazienkę (sugeruję tę zmianę). A garderobę i pralnię zrobiliśmy nad garażem od frontu. Mamy też przeróbkę więźby dachu aby słup nie przeszkadzał w komunikacji ze schodów do pomieszczeń nad garażem.
Ze zmian sugeruję też przesunięcie komina w kąt salonu. Wg projektu jest na środku ściany, jak wyrzut sumienia. Nasz komin jest "wiszący" ( służę rozwiązaniem" z kominkiem narożnym.
Tu następna sugestia- ja mam kominy, choć też wentylację mechaniczną. ZERO problemów z przeciekaniem a zima jest sroga. Jednak użycie Schidla w garażu zmniejszy jego wymiar co powiększy garaż. A w przypadku ogrzewania gazem i piecem kondensacyjnym to w ogóle jest więcej możliwości na ten komin.
W projekcie większych błędów nie ma. My zmieniliśmy rodzaj materiału do budowy ale też strop- na TERRIVĘ.
Proponuję też poszerzyć bramę garażową i pokombinować z kominem w garażu np. z murowanego na Schidla, co zmniejszy zabraną przestrzeń. Niestety wpadłem na to po fakcie.
To tyle co mi przychodzi do głowy.
Pytaj, jeśli masz jakieś pytania. Odpowiem, bo wiem jakie dylematy ma budujący. Mogę podesłać zdjęcia, jeśli jest taka wola.
Pozdrawiam i wytrwałości.
Krzysiek

paulina119
02-02-2011, 20:01
Witam :)


Wraz z mężem jesteśmy na etapie wyboru projektu.
Pozwoliłam sobie odezwać się tu, na forum gdyż liczę na Waszą pomoc.
Tak na prawdę jeszcze kilka dni temu myśleliśmy, ze już mamy wybrany ten wymarzony projekt... HGI3. Niestety po analizie doszliśmy do wniosku, że jest on nie dla nas... za dużo zmian musielibyśmy wprowadzić i z wielu planów w ogóle zrezygnować a przecież to nie o to chodzi.
Przez przypadek trafiliśmy na projekt I6. Wg nas ma on wielki potencjał. Po pewnych zmianach mógłby stać się naszym wymarzonym domem
Tym samym miałabym wielką prośbę. Czy moglibyśmy prosić o jakiekolwiek zdjęcia domu?
Nie ukrywam, że z chęcią chcielibyśmy zobaczyć dom jak wygląda. Każda fotka jest na wagę złota :yes:
Mój mail to [email protected]
Liczę na Waszą serdeczność.
Pozdrawiam.
Paulina Onisk