PDA

Zobacz pełną wersję : głośny hałas przelatującego powietrza



JACKIE P
28-02-2007, 23:00
ostatnio zaobserwowałem pewne zjawisko. Mam zamontowany od 2 lat viessmann vitopen 100 turbo. Od kilku dni po założeniu reduktora wody oraz filtra zmiękczającego /chyba to nie ma wpływu/ podczas puszczania ciepłej wody /tylko ciepłej/ gdy rusza grzanie kotła, słychać głośny szum jakby zapowietrzonej instalacji - to samo jest także gdy zamknę pobór ciepłej wody i pompa chodzi na schładzaniu. Podejrzewam, że w by-passie jest powietrze, które nie może znaleźć ujścia. Gdy kocioł chodzi na grzaniu CO objaw taki nie wystepuje. Czy ktoś z Was spotkał si.e z takim problemem? Co może być przyczyną lub czy istnieje prosty sposób wyeliminowania tego objawu?

siwy z gosławic
01-03-2007, 07:31
Coś więcej o tym filtrze, jestem zainteresowany bo na kawie mogę zęby kiedyś połamać :D

JACKIE P
01-03-2007, 07:42
odsyłam na stronę producenta - www.aquafilter.pl

damiang
01-03-2007, 10:32
Może ten hałas powoduje gotująca się woda przepływająca przez nagrzewnicę. Takie zjawisko występuje gdy nagrzewnica jest przytkana (kamień, szlam) i woda wolno płynie i zdąży się zagotować.

JACKIE P
01-03-2007, 12:48
kocioł chodzi dopiero 1 rok i 3 m-ce

Bigbeat
01-03-2007, 13:14
Przyłączam się do pytania - u mnie jest tak od chwili zainstalowania kotła do dziś (ok. 3 miesięcy), czyli o kamieniu nie może być mowy.
Też podejrzewam powietrze - może w zasobniku CWU ?

damiang
01-03-2007, 13:22
Ja tak miałem w prawie nowym kotle (1.sezon). Prawdopodobnie hydraulik nie przepłukał dobrze instalacji i jakiś szlam z kaloryferów przytkał rurki w kotle. A jak woda płynęła wolniej, to więcej kamienia się osadzało itd. aż do dużego przytkania nagrzewnicy.