PDA

Zobacz pełną wersję : CANDY - sprzęt do kuchni: opinie, uwagi, montaż, zdjęcia



meganka
21-09-2005, 19:01
czy to jest dobry pomysl?jesli ktos korzysta/l/ z tego urzadzenia prosze o opinie.Jaka jest awaryjnosc?Czy warto kupowac taki sprzet w inetrnecie-ceny drastycznie rozne od tych w sklepach...???

anSi
21-09-2005, 20:10
Mam u siebie w mieszkaniu takie urządzenie. Sprawuje się znakomicie (polecam zwłaszcza, gdy w kuchni mało miejsca). Pracuje bez zastrzeżeń od niemal trzech lat. Mam wersję z palnikami gazowymi na górze, ale jest tez model z elektryką na powierzchni. Zmywarka mieści 4 komplety (trochę mało, ale dla 3-osobowej rodziny wystarcza)

meganka
21-09-2005, 21:10
dziekuje:)
a jak wyglada sprawa z zabudowaniem takiej kuchni-wszak to wolnostojace agd...?czy zmywarka dobrze domywa?
prosze o wiecej opini:)

anSi
21-09-2005, 21:55
dziekuje:)
a jak wyglada sprawa z zabudowaniem takiej kuchni-wszak to wolnostojace agd...?czy zmywarka dobrze domywa?
prosze o wiecej opini:)

Zmywarka zmywa bez zastrzeżeń, nie stosuję zadnych nabłyszczaczy, bo nie ma potrzeby. Naczynia są zawsze idealnie czyste, bez smug. jeśli chodzi o zabudowę, poradziliśmy sobie w ten sposób, że na samym dole zabudowy (szafki i kuchenka stoją w jednej linii) umieśliliśmy jedną długą listwę, która zakrywa także czarny cokół kuchenki - i wszystko sprawia wrażenie logicznej całości. Miejsca styku z blatem wypełniliśmy silikonem. Wygląda naprawdę nieźle. Nie ma dysonansu. Ale jesli planujecie sprzet do zabudowy, to nie wiem, czy takie TRIO jest dobrym rozwiązaniem (u mnie lodówka jest samodzielnym meblem, kuchenka mikrofalowa też)

Ivve
22-09-2005, 07:19
Witajcie, ja również posiadam "taki" sprzęt (już dwa lata). Moje TRIO ma na "wierzchu" płytę ceramiczną. Kupowałam w sklepie więc nie orientuję się jak ceny z netu mają się do cen ze sklepu. Według mnie zmywarka mogłaby pracować trochę ciszej (zauważyłam, że pracuje trochę głośno gdy u znajomych "usłyszałam" jak zmywa ariston). Poza tym bez zastrzeżeń. Pozdrawiam

meganka
23-09-2005, 13:31
dziekuje slicznie za wszystkie opinie:)(szkoda tylko ze tak malo ich):)
pozdrawiam

meganka
23-09-2005, 13:32
dziekuje slicznie za wszystkie opinie:)(szkoda tylko ze tak malo ich):)
pozdrawiam

botanika
02-02-2006, 16:09
Myślę o takim modelu Candy CDI 4015 S . Jaką macie opinię o tej firmie?

ed-mar
10-07-2006, 21:56
Po malutku zaczynam myślec o urządzaniu kuchni.
W lokalnym niedużym sklepiku ze sprzętem agd zaproponowano mi "kolekcję" CANDY (kuchenkę, zmywarkę, okap..)
Co sądziecie o tej firmie ???

Prosze o opinię

kofi
10-07-2006, 22:38
Mam piekarnik elektryczny, kuchenkę gazową, zmywarkę i okap Candy. Kuchenka i piekarnik i okap w kolorze Inox, czy też ze stali Inox, nie wiem jak się mówi. Właściwie jest OK, tylko głupio zrobiłam, bo płyta gazowa ma (zgodnie z moimi marzeniami ruszty) też srebrne i strasznie trudno je doczyścić, a brudzą się na ciemno, od gazu. Właściwie myślę sobie że to żadna rewelacja, zdecydowałam sie na Candy bo mi się podobała (jest piękne) i wydawało mi się że właściwie nie ma za wiele różnic jeśli chodzi o jakość AGD w tym przedziale cenowym. A stosunkowo niedrogie były. (Wszystko oprócz kuchenki kupiłam przez Internet w Maximedia.)
Ktoś na tym forum pisał, że Candy to delikatny sprzęt i to chyba prawda. Jak za mocno pociągnę górny kosz zmywarki, to wypada, no ale to moja pierwsza zmywarka więc nie wiem jak z innymi. Okap jest ekstra, ale był bardzo drogi, bo miał być mocny i cichy. Ładnie wyciąga, ale na największej mocy to cichy wcale nie jest. :roll:
Ale nie wiem, czy polecam. Jak wybierałam sprzęt, to najpierw pomyślałam o Amice, bo w poprzednim mieszkaniu miałam i działało bezawaryjnie, ale strasznie źle pisano o niej na forum i zrezygnowałam, Ale sobie myślę, że ten sprzęt nie wytrzyma tyle ile te moje Amici (10 lat).

ed-mar
11-07-2006, 11:35
Dzięki za opinię
dodam, że kucharką z prawdziwego zdarzenia to ja nie jestem, chociaż parametry uzytkowe też powinno sie brać pod uwagę. :)


Ale, prosze o wiecej!!!

ed-mar
11-07-2006, 11:43
Dzięki za opinię
dodam, że kucharką z prawdziwego zdarzenia to ja nie jestem, chociaż parametry uzytkowe też powinno sie brać pod uwagę. :)


Ale, prosze o wiecej!!!

niko6
05-10-2006, 13:45
Mam zmywarkę Candy i moge powiedziec ze jest to sprzet dobry ale delikatny! Zmywarka ma 6 lat a obudowa jest zniszczona , tzn. peka plastik, srezyna w drzwiczkach pekła, itp. Ale reszta jest oki,szczerze mowiąc nie wiem czy bym teraz kupiła candy...

Kris_1999
06-10-2006, 08:21
Mam pralke ladowaną od góry, 6 lat, 1200 obrotów, wymieniłem łożysko (zużyło się), groszowe sprawy. Na początku były jakieś problemy bo pranie czasami się ni eodwirowywało, ale po drugiej wizycie serwisu na gwarancji i wymianie modułu i programatora wszystko OK. Reasumując, jestem bardzo zadowolony, pralaka jest bardzo obciążona, choci codziennielub co dwa dni i jest OK. Trochę rdzewieje klapa przy krawędzi wew., ale typy ladowane od góry tak mają - woda ścieka po podniesieniu klapy.

Krzychu

KiZ
06-10-2006, 11:55
Ktoś na tym forum pisał, że Candy to delikatny sprzęt i to chyba prawda. Jak za mocno pociągnę górny kosz zmywarki, to wypada, no ale to moja pierwsza zmywarka więc nie wiem jak z innymi.
Ja mam zmywarke amica i jest tak samo (otwiera sie zabezpieczenie prowadnic), w boschu u rodziców lepiej.
Z candy mam pralke do zabudowy. Ponad 5 lat, wymieniona raz i kilka razy czyszczona pompa (monety :oops: ) Polecam.

piter12
28-02-2007, 23:36
czy może ktoś coś o tym powiedzieć właśnie zamierzam kupić

Szifo
02-03-2007, 08:18
Mam pralke CSBL75 Candy. Raz zapchał się filtr wewnętrzny (niedostępny dla użytkownika), ale serwis naprawil usterke i to w ramach gwarancji (choc ta usluga gwarancji nie podlega). Serwis błyskawiczny (2lata gwarancji). Pralka godna polecenia. Przejrzysty programator (dlatego tez ja wybraliśmy).
U rodzicow stoi pralka Candy 3kg od 15lat – nic się jeszcze nie popsulo, ani razu nie widziala serwisanta!
Naprawde polecam!

yaro
03-03-2007, 18:53
nigdy w zyciu bym nie kupił tego badziewia

pracowałem w firmie handlujacej AGD reklamacji cała masa

nie polecam

KiZ
03-03-2007, 19:45
Mam pralkę candy do zabudowy (nie pamiętam modelu) Od prawie 6 lat funkcjonuje bez zarzutu. Jedyne co, to kilka razy czyszczono w niej filtr i pompę, bo kieszenie w spodniach nie były wystarczająco wydrenowane przed wrzuceniem do bębna ;)

Gafinka
03-03-2007, 20:23
dzięki temu cudownemu producentowi przesiedziałam 6 miesięcy bez lodówki.
Jak urządzałam swoje mieszkanie wybrałam lodowkę o niestandardowej szerokości wlaśnie firmy Candy - mój horror zaczął się od tego, że facet który robił mi kuchnię zwial nie dokończywszy pracy - tylko teraz zastanawiam się czy on zwial i lodowka nie dojechała czy on zwial po tym jak wiedział, że terminu w zyciu nie dotrzyma w powodu tego, że lodówka nie dojedzie.
Prawda taka, że zwiał i choć inne urządzenia powstawiał to lodowki nie - po iluś moich monitach - lodówki nadal nie miałam a facet wsiąkł nieodwracalnie.
Pogodziła się z tym i postanowiłam sama "domówić" wybraną lodowkę. Sytuacja wydawała mi się bez problemowa. Warto także dodać, że przed podjęciem decyzji dzwoniłam do przedstawicielska Candy z pytaniem czy jeżeli teraz produkują model o takiej to a takiej szerokości to utrzymają taką szerokość modeli później - bo w końcu po paru latach mogę chcieć sprzęt wymienić na nowy a miejsce o określonej szerokości w zabudowanej kuchni będzie zawsze takie samo. Na tym etapie zapewniono mnie, ze oczywiście taka jest praktyka i na bank będę mogla kupić nową lodówkę tej samej szerokości.

Wracając do domawiania pojechałam do najbliższego punktu z AGD aby zamowić wybrany sprzęt i tu zaczęły się schody - poza lodówkami na ekspozycji - otwieranymi i zamykanymi dziesiątki razy ani w tym ani w żadnym innym miejscu w warszawie nie byłam w stanie zakupić wybranej lodówki. Jak mi zaczęto wyjasniać na tym etapie - lodowka nie jest standardowa, jest dość droga i w Polsce mało się jej sprzedaje, więc się jej nie ściąga.
W końcu po kilku tygodniach oczekiwania ( a upał był niemiłosierny - pełnia lata - a ja bez lodówki) przez jedną duzą sieć udało mi się ściągnąc wybraną lodowkę. Lodowka przyjechała i została podłączona a moja radość nie znała granic. Jednak trwała krotko - bo już nazajutrz okazalo się, zę pieczołowicie w tym akcie radości zakupione wiktuały w celu przechowania w lodowce ( przez kilka tygodni żywiliśmy się na mieście) zostały przez lodowkę ugotowane. Moja lodowka bowiem nie chłodziła lecz grzała. Od tego momentu zacząl się następny rozdzia.ł horroru. Serwis zamieszkał u mnie w zasadzie na jakieś 3 tygodnie usilujać naprawić lodowkę - niestety pomimo wmawiania mi, że to tylko niewielki problem lodowka choć napełniana i naprawiana w zasadzie prawie codziennie - nadal grzała a nie chłodziła. Po dzikich awanturach skończyło się na tym, że zgodzili się iż nie będą jej naprawiac osiemsetny raz i wymienią na nową. ( Ha, ha, ha) ale wywalczyła chociaż lodowkę zastępczą malusieńką - grożąc już sprawą w sądzie i obciążeniem sprzedawcy kosztami związanymi z tym, iż od kilku tydgoni nie jestem w stanie przechowywac żadnego jedzenia w domu.
I sama sobie gratuluję tego pomyslu bo pomimo zapewnień, że lodówka sprawna dojedzie nie dojechała ona nigdy. Po następnym chyba miesiącu lub półtora oczekiwania ( także, ze sprawdzaniem o producenta czy transport lodówek do Polski został wysłany) zwątpiłam i po kolejnych awanturach wywalczyłam zwrot kasy i udaliśmy się z małoznkiem zrezydnowani, ale zdecydowani zakupić inną jak najbardziej podobną rozmiarami lodowkę. I tak zupełnie przypadkiem w innej wielkiej sieci okazało się, że przypadkiem odnaleźli w magazynie, gdzieś zaputaną moją lodówkę - co prawda stałą na ekspozycji ( ale była nie rozebrana z folii i nie zdezelowana - więc zdecydowaliśmy iż ją zakupimy. Na szczęście ta działala poprawnie.
Ale po tych kilku miesiącach horroru zafundowanego mi przez lodowkę Candy - wiem, że nigdy wiecej. :roll:

piter12
03-03-2007, 22:34
To jaki sprzęt polecie chodzi mi o sprzęt do zabudowy

Gafinka
03-03-2007, 22:53
To jaki sprzęt polecie chodzi mi o sprzęt do zabudowy

Ja do zakupu sprzętu mam jeszcze trochę czasu, więc nie robiłam dokładnego rozeznania. Pozostały sprzęt do zabudowy poza lodowką - mam mikrofala i zmywarka firmy TEKA, płyta grzejna i piekarnik - Amica i z tym nie mialam żadnych problemów - choć np. jeśli chodzi o zmywarkę zamierzam sprawdzić, gdzie nastepna moja zmywarka ma bezpiecznik - bo w przypadku teki żeby dostać się do bezpiecznika trzeba wyjąć zmywarkę z zabudowy i polożyć i dopiero pod spodem są bezpieczniki - makabra. :roll:
Nie robiłam jeszcze rozeznania co do nowego sprzetu, ale wiem, że takie rzeczy jak np. dostęp do bezpieczników będę sprawdzała - bo wyciąganie calego sprzętu z zabudowy do wymiany jednej małej bzdurki co zajmuje 5 minut to zabawa w mom przypadku na 2 godziny - zdjęcie cokołow itd np. i w nowym domu będę chciała, jeśli tylko się da tego uniknąc.

frosch
04-03-2007, 07:15
moja kolezanka ma zmywarke Candy , myje naczynia pozal sie Boze :-?
nie wiem co to za model , ale ma ok 5lat

Monika B
06-03-2007, 11:27
Nigdy jużnic nie kupię Candy ( dołącza do zestawu: Amica, Sony, Gorenje). Ale Candy z tego tałatajstwa najgorsze. Mam kuchenkę, płytę i okap. Okap - jest OK, piekarnik za ciasny!!! Nie mieszczą się dwie blachy, przypala owszem - całkiem nieźle. Płyta - nie porozumienie totalne. Garnki sie nie mieszczą obok siebie, nawet te całkiem proste, zawsze cos stoi nie na środku. Własnie wybieram sie do reklamacji, bo jak włączę dwa palniki, to po godzinie nagrzewa sie CAłA PłYTA tak, że aż parzy. O zużyciu prądu nawet nie myslę :evil:

remle
06-03-2007, 13:03
A ja narzekam na pralkę Candy model holiday1000 (to model wąski) - źle wypłukuje pranie, zapychają się wloty na proszek i płyn, trzeba je czyścić po każdym praniu, bardzo gniecie pranie nawet na najniższych obrotach (być może to przez wąski bęben). Zalety? Przejrzysty programator nic więcej. Użytkuję ją 3 lata.

Delaware
06-03-2007, 14:36
przylaczam sie do wielbicieli candy :wink:

mialam pralke candy, z ktorej po roku uzytkowania zaczela schodzic farba. Po 3 latach cala klapa (pralka ladowana z gory) byla juz skorodowana.

Z wielka radoscia pozbylam sie wyzej wspomnianego sprzetu 3 miesiace temu. W mojej lazience zagoscil Bosch, ktorego moge polecic szczerze kazdemu szukajacemu pralki cichej i ekonomicznej.

merit
07-03-2007, 15:32
Pisałam w innym wątku o "sympatycznym " kierowniku działu reklamacji Candy ,panu Krawczyńskim i o arogancji jeszcze innej baby z siedziby w Warszawie .
Wszystkie rozmowy z nimi były nieprzyjemne ,gdyż wpierali mojemu synowi
że to on jest sprawcą uszkodzenia .
Sprawa dotyczyła pokrętła ,które ma wadę, bo ścierają się oznaczenia programów ,a jest ono zabudowane przezroczystym plastikiem i z zewnątrz nie ma możliwości przy nim nic zrobić .Gdyby znali swoje produkty to wiedzieliby ,że to niemożliwe .
Sprawa niby błaha ,ale sposób załatwiiania reklamacji dyskwalifikuje tę firmę całkowicie .
Polecam natomiast albo Boscha ,albo Simensa .
Mój szwagier pracuje w zakładach Boscha w Monachium i wiem ,że jest to solidny sprzęt ,który na wszystkich etapach produkcji jest poddawany nieustannej kontroli .

i_v_o
10-03-2007, 17:46
przylaczam sie do wielbicieli candy :wink:

mialam pralke candy, z ktorej po roku uzytkowania zaczela schodzic farba. Po 3 latach cala klapa (pralka ladowana z gory) byla juz skorodowana.

Z wielka radoscia pozbylam sie wyzej wspomnianego sprzetu 3 miesiace temu. W mojej lazience zagoscil Bosch, ktorego moge polecic szczerze kazdemu szukajacemu pralki cichej i ekonomicznej.


Jaki model Boscha wybrałaś?

mika31
08-01-2008, 08:33
Może ktoś ma lub może coś o niej powiedzieć. Jest to najtansza indukcja, więc
trochę mam obawy o jakość.
http://www.ceneo.pl/530452

pszczolka
25-06-2008, 07:39
a co sądzicie o okapie: http://www.ceneo.pl/;0038795;02322.htm

czy lepiej ten: http://www.euro.com.pl/okapy/opis-bosch-dke665a.bhtml

prosze o odpwiedz, za candy przemawia;
- jest cichy 30 dB,
- 700m3/h

natomiast za bosch przemawia marka.

Nie wiem co robić, a musze decydować, mam kilka dni zaledwie...

pgt
28-10-2009, 16:07
Witam,
szukam jakiegoś piernika elektrycznego (do 1000zł). Póki co znalazłem Candy 602 X, czy ktoś ma z Was piekarnik tej firmy? Jak się ona Wam sprawuje, a może możecie polecić jakiś inny aby zmieścić się do 1000? Dzięki

rataj75
28-10-2009, 17:07
Użytkujemy pralkę, piekarnik, lodówkę, okap oraz płytę gazową tej firmy od kilku lat i działają bez zarzutu. (tfu, tfu ;-) ) Polecam

mirek118
29-07-2015, 08:12
A czy ktoś z przeglądających ten wątek użytkuje może suszarkę do ubrań Candy? Szukam opinii, sprzęt kusi ceną...

Kierzykowski
03-10-2016, 21:05
Jeśli chcesz opinii to miałem do czynienia ze sprzętem CANDY przez pewien czas (mieszkaliśmy z teściami) i nie było z nim żadnych problemów zarówno w łazienka pralko-suszarka jak i w kuchni kuchenka i microfala z tej firmy. Fajne rozwiązania wprowadzili, że w tych nowszych urządzeniach masz możliwość obsługi smartphonem, niekiedy się to przydaje, np. wstawiasz obiad do mikrofali i włączasz 3 minuty przed wejściem do domu. Jeden z przykładów, sprzęt ok.