PDA

Zobacz pełną wersję : Dach czterospadowy



Harry81
01-03-2007, 10:05
W planie zagospodarowania działki na której zamierzam budować dom znajduje się zapis o dwuspoadowym lub czterospadowym dachu.

Czy mój dach jest czterospadowy? Dodam, że na osiedlu jest już kilka domów z podobnym dachem...

http://img215.imageshack.us/img215/7053/melodiadzialka1bai5.gif

chmiel56
01-03-2007, 10:19
Spoko, masz nawet sześć spadów.

Barbossa
01-03-2007, 10:27
tych spadów to więcej niż u mnie w sadzie

Harry81
01-03-2007, 10:28
Spoko, masz nawet sześć spadów.

Właśnie, a w planie zagospodarowania jest napisane, że dom musi mieć dach dwuspadowy lub czterospadowy. Czyli chyba mam problem...?

agnieszkakusi
01-03-2007, 10:33
nie masz problemu, masz dach 4-spadowy plus dach 2-spadowy :lol:
kiedys jak byliśmy na etapie wyboru projektu zastanawialiśmy się nad podobnym domem. Podjechałam nawet do gminy pokazać im czy będzie oki, bo warunki mam takie jak u Ciebie. Nie robili przeszkód.

Ola i Krzysiek
01-03-2007, 10:58
Henry81 w projekcie masz napisane, ze masz dach kopertowy. A dach kopertowy to czterospadowy.

Harry81
01-03-2007, 11:23
Henry81 w projekcie masz napisane, ze masz dach kopertowy. A dach kopertowy to czterospadowy.

Też tak myślałem, ale mam obawy, że urzędnik może powiedzieć, że projektant popełnił błąd w opisie bo to dach nie kopertowy lecz np. sześciospadowy.

Wkrótce zostanie wywieszony projekt zmian w planie zagospodarowania i bedzie czas na zgłaszanie poprawek. Tylko jak to opisać? Dach sześciospadowy czy kopertowy?

Ola i Krzysiek
01-03-2007, 11:26
Henry81 w projekcie masz napisane, ze masz dach kopertowy. A dach kopertowy to czterospadowy.

Też tak myślałem, ale mam obawy, że urzędnik może powiedzieć, że projektant popełnił błąd w opisie bo to dach nie kopertowy lecz np. sześciospadowy.

Wkrótce zostanie wywieszony projekt zmian w planie zagospodarowania i bedzie czas na zgłaszanie poprawek. Tylko jak to opisać? Dach sześciospadowy czy kopertowy?

Poza tym nie ma dachu sześciospadowego! Masz taki dach jak napisał architekt, Oni sie nie mylą!
Ale dla świetego spokoju idź do urzędu i zapytaj.

Leszko
01-03-2007, 13:51
W planie zagospodarowania działki na której zamierzam budować dom znajduje się zapis o dwuspoadowym lub czterospadowym dachu.

Czy mój dach jest czterospadowy? Dodam, że na osiedlu jest już kilka domów z podobnym dachem...

http://img215.imageshack.us/img215/7053/melodiadzialka1bai5.gif

Może w warunkach zabudowy jest napisane dach wielospadowy?

kabietka
01-03-2007, 15:47
Według mnie spokojnie taki projekt możesz realizować :O)
Masz czterospadowy z fragmentem dwuspadowego nad garażem :O_)

bigmario4
01-03-2007, 15:55
Henry81 w projekcie masz napisane, ze masz dach kopertowy. A dach kopertowy to czterospadowy.

Też tak myślałem, ale mam obawy, że urzędnik może powiedzieć, że projektant popełnił błąd w opisie bo to dach nie kopertowy lecz np. sześciospadowy.

Wkrótce zostanie wywieszony projekt zmian w planie zagospodarowania i bedzie czas na zgłaszanie poprawek. Tylko jak to opisać? Dach sześciospadowy czy kopertowy?

Poza tym nie ma dachu sześciospadowego! Masz taki dach jak napisał architekt, Oni sie nie mylą!
Ale dla świetego spokoju idź do urzędu i zapytaj.


A jak nazwiesz dach na domku ośmiokątnym albo na okrągłym?? :wink:

aresior
01-03-2007, 18:54
dach jak najbardziej podpada pod czterospadowy. mamy bardzo podobny i nikt nie zakwestionował jego "czterospadowości".
swoją drogą jeszcze sporo przed Wami i jeśli bedziesz się tak stresował dalej to współczuję. jest ok. większy stresssssss bedziesz miał czy robieniu dachu bo ten dach wygląda naprawdę drogo. nie wiem jakie masz scianki kolankowe ale potem na poddaszu jest stosunkowo mało miejsca. i teraz cukiereczek na koniec. jak bedziesz brał wycenę materiałów na dach to zapytaj o trójniki. makabra jeśli chodzi o cene.

pozdro i wyluzuj. dach jest ok. czterospadowy.

aresior

Andrzej Wilhelmi
01-03-2007, 19:39
Bezdyskusyjnie dach jest czterospadowy ma natomiast 9 połaci. Pozdrawiam.

Kris2222
01-03-2007, 19:40
Mam identyczny,może wymiary inne ale rzutowo identyko,pisze czterospadowy.
Jesli chodzi o cene takiego dachu to lepiej nie pytaj :lol: narazie mam wstępne krycie ,deski i pape, obecnie odbieram wyceny na dachówki, mam trzy trójniki cena jednego dochodzi do 450zł :lol: głowa boli.
Ile masz metrów dachu? na moim jest prawie 350m2 , sama wieźba z dechami i papa kosztowały 20tyś zł nie licząc robocizny.Okien dachowych mam 10 szt. łączone w kombi wyszło jakoś 15tyś za Fakro FTPV 78/140 i to z zniżka 30% od ceny katalogowej.

Dla mnie ten dach to masakra, to wymysł żony,jak se baba coś ubzdura to..... :-?
no ale ma co chciała , no żeby nie było że wszystko jest tak jak ja chciałem :lol:
bo w sumie reszta jest po mojemu :lol:

To tyle :D

Harry81
02-03-2007, 15:53
Mam identyczny,może wymiary inne ale rzutowo identyko,pisze czterospadowy.
Jesli chodzi o cene takiego dachu to lepiej nie pytaj :lol: narazie mam wstępne krycie ,deski i pape, obecnie odbieram wyceny na dachówki, mam trzy trójniki cena jednego dochodzi do 450zł :lol: głowa boli.
Ile masz metrów dachu? na moim jest prawie 350m2 , sama wieźba z dechami i papa kosztowały 20tyś zł nie licząc robocizny.Okien dachowych mam 10 szt. łączone w kombi wyszło jakoś 15tyś za Fakro FTPV 78/140 i to z zniżka 30% od ceny katalogowej.

Dla mnie ten dach to masakra, to wymysł żony,jak se baba coś ubzdura to..... :-?
no ale ma co chciała , no żeby nie było że wszystko jest tak jak ja chciałem :lol:
bo w sumie reszta jest po mojemu :lol:

To tyle :D
Dla mnie ten dach to najpiękniejsza częśc domu :D
Dachu jest niecałe 300 metrów. Dachówka Roben miedziana na cały dach to niecałe 16.000

Kris2222
02-03-2007, 15:56
Wiem że najpiękniejsza część ,u mnie też, choc dla mnie jest wiele piękniejszych
detali architektonicznych na moim domku :D

telesforek
05-03-2007, 13:58
Mam identyczny,może wymiary inne ale rzutowo identyko,pisze czterospadowy.
Jesli chodzi o cene takiego dachu to lepiej nie pytaj :lol: narazie mam wstępne krycie ,deski i pape, obecnie odbieram wyceny na dachówki, mam trzy trójniki cena jednego dochodzi do 450zł :lol: głowa boli.
Ile masz metrów dachu? na moim jest prawie 350m2 , sama wieźba z dechami i papa kosztowały 20tyś zł nie licząc robocizny.Okien dachowych mam 10 szt. łączone w kombi wyszło jakoś 15tyś za Fakro FTPV 78/140 i to z zniżka 30% od ceny katalogowej.



Jak gdzieś czytałam w Muratorze o różnicy w cenie między dachem 2-spadowym a 4-spadowym, to myślałam że przesadzili, a teraz wiem, że to racja. A ta różnica się baaaardzo przydaje przy wykończeniówce. No chyba że ktoś nie musi się gimnastykować z finansami. To tak na marginesie :)