PDA

Zobacz pełną wersję : CO z pieca węglowego?



tooffii
01-03-2007, 10:10
Witam, czy dało by rade taki piecyk przerobic na centralne?
http://www.swistak.pl/aukcje/1647099,Piec-grzewczy-zeliwny-stalopalny-ZAR-1-2a-Cz-wa.html

tooffii
01-03-2007, 13:38
Nikt nie pomoże? Mam w planach zrobic CO z takiego piecyka w ukladzie otwartym z obiegiem grawitacyjnym. Do ogrzania są trzy pomieszczenia razem ok 40 m2 do tego jeszcze kuchnia ale piecyk ma stac wlasnie tam. Zbiornik wyrownawczy nad piecem pod sufitem (innej mozliwosi jego umiesczenia nie ma).
Prosze piszcie jezeli sa jakies uwagi, spostrzezenia, pytania.

boguslaw12
08-07-2007, 01:19
Witam myślę że wszystko można przerobić . Sam sobie wykonałem podkowę do starego pieca węglowego i ogrzewam bojler chyba 80l.( ciepła woda porzebna w kuchni , do kąpania się ).Czy do ogrzewania to by się to nadawało nie wiem.

demol
12-07-2007, 13:26
Też rozmyślałem, nad takim rozwiązaniem w jednym miejscu, ale wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi wychodzi na to, że będzie za mała moc. Ogólnie to piec będzie dalej grzał tyle ile wcześniej, ale w obwodzie woda będzie nagrzewała się bardzo długo (bezwładność cieplna dla dużego obwodu). Co do konstrukcji układów otwartych się już od dawna nie robi, zwykle pompa wymusza obieg.
Zresztą niech napisze ktoś komu się udało zrobić cos takiego dla innych zastosowań niż podkowa i woda dla potrzeb CWU.