PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzydła drzwiowe - problem



jacek_cn
01-03-2007, 10:32
Szanowni Forumowicze,
Wczoraj odebrałem dostawę skrzydeł wewnętrznych wykonanych z drewna sosnowego. Przystąpiłem do zawieszania ich na futrynach i tu problem - skrzydła nie można zamknąć bo... górna przylga nie "chowa się" pod górną belkę futryny!!! Zaznaczam że futryny są wykonane wg PN, bo wcześniej kupiłem jedno skrzydło od innego producenta i nie ma problemu. Na materiałach reklamowych producenta jest napisane że skrzydło jest wykonane wg PN oraz, że jego wysokość wynosi 203 cm. Po zmierzeniu okazuje się, że wysokość wynosi 202 cm! nie wiem co robić, czy mam podstawę do tego aby zadac zwrotu pieniedzy za zakupione skrzydła?

sebo8877
01-03-2007, 12:17
Górna przylga nie chowa się bo zawiasy sa za wysoko - albo je przytnij albo przekreć (jeżlei dobrze zrozumiałem o co Ci biega :wink: )

Sebo8877

JoShi
01-03-2007, 12:19
Wczoraj odebrałem dostawę skrzydeł wewnętrznych wykonanych z drewna sosnowego. Przystąpiłem do zawieszania ich na futrynach i tu problem - skrzydła nie można zamknąć bo... górna przylga nie "chowa się" pod górną belkę futryny!!!
Żadne nie pasują ? Może trzeba je odpowiednio sparować ?

MARKOG
01-03-2007, 12:31
to napisz jeszcze jaki producent żeby inni od niego nie kupili

am00
01-03-2007, 15:01
Górna przylga nie chowa się bo zawiasy sa za wysoko - albo je przytnij albo przekreć (jeżlei dobrze zrozumiałem o co Ci biega :wink: )

Sebo8877

Przemieszczałem u siebie zawiasy w skrzydle.Tylko trzeba ostrożanie, bo nowe otwory pod zawiasy wychodzą bardzo blisko starych, więc przed wierceniem stare otwory trzeba zakołkować.

chudy67
01-03-2007, 19:33
Masz poprostu inny rozstaw zawiasów.
Niestety jeszcze tak bywa jeżeli kupuje się ościeżnice i skrzydła oddzielnie i z różnych firm.

JoShi
01-03-2007, 22:48
Masz poprostu inny rozstaw zawiasów.
Niestety jeszcze tak bywa jeżeli kupuje się ościeżnice i skrzydła oddzielnie i z różnych firm.
Jak sie kupuje z różnych firm, to się prosi jedną, żeby nie wkręcali zawiasów i samemu się dopasowuje :)

chudy67
02-03-2007, 14:16
Jak sie kupuje z różnych firm, to się prosi jedną, żeby nie wkręcali zawiasów i samemu się dopasowuje




Dokładnie!