PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi wahadłowe czy uchylne? - prysznic



adam153
01-03-2007, 13:01
Jestem w trakcie wyboru drzwi do wnęki na prysznic i nie wiem jakie są lepsze. Napewno odrzuciłem przesuwne. Rzecz idzie między wahadłowymi a uchylnymi. Wnęka ma 1 m szerokości. Do wyboru mam Kabi DS-I- Angelo/100, Kabi DS-II Iwon/100,kermi cada 100 cm z przesuniętym punktem obrotu, kermi atea 100, drzwi wahadłowe kermi 100, drzwi huppa wahadłowe i jeszcze znalazłem wahadłowe z firmy artweger (nie znam ceny).
Na co zwracać uwagę? Czy któreś bardziej mogą ulec jakiemuś opadnięciu, jak zachowują się zawiasy? czy lepiej całościowe czy z taką szklaną ścianką z boku? Wszelkie inne porady mile widziane.

adam153
01-03-2007, 19:39
skoro nikt mi nie może podpowiedzieć to zdecyduję sam. Będą wahadłowe.

inwestor
01-03-2007, 19:59
Porada z innej beczki :D Dałbym drzwi przesówne. Bo moga byc zawsze otwarte i wtedy nie zajmuja miejsca. Jak zostawia sie otwarte drzwi to zawsze jest sucho i nie lęgną sie grzybki. Ponadto wybrałbym kabinę z brodzikiem akrylowym a nie wnekę. W kabinie jest duzo przyjemniej i cieplej niz w murowanej wnęce i w kabinie łatwiej utrzymać czystość.
Pozdrawiam

adam153
03-03-2007, 20:24
wnęka wynikła z projektu i nie ma od tego odwrotu. kabina po prostu nie pasuje bo to jest typowa wnęka 90x100 na brodzik 90x90. Co do przesuwnych to po pierwsze mi sie nie podobają bo za duzo tych ramek, a poza tym ludzie pisza ze problem jest je doczyścić i rolki z czasem się psują. nie wiem czy wahadlowe sie sprawdza. nikt o nich nie pisze. czy jest wygodnie z nich korzystac i jak z trwalością.

Graczyk
04-03-2007, 09:24
Drzwi przedewszystkim nie mogą mieć dużych ilości jakiś ramek, kółek, prowadnic ponieważ na tych włąsnie elementach osadza się brót i mamy mega problem. NAjlepiej jaknajprostrze.

vanderbobo
04-03-2007, 09:36
my mamy takie :

http://img261.imageshack.us/img261/7425/img0013mf5.jpg

są rozwiralne, nie chcialem przesówanych bo są bardziej skomplikowane i szybciej mogą ulec uszkodzeniu

Zukow
04-03-2007, 14:55
taka praktyczna porada - radziłbym kupić szybę "mrożoną" lub z wzorkiem ja mam takie małe kwadraciki i są super bo nie widać smug na szkle a na gładkiej szybie jak na zdjęciu to będziesz miał smugi i zacieki - proszę przemyśl to.

Druga sprawa to lepiej nie mieć bocznych ścianek albo mieć jak najkrutsze bo powietrze nie krąży w rogach + wilgoć i grzybek wchodzi - pomimo, że mam cały czas otwarte drzwi od prysznicu to w rogach pojawia się grzyb - tylko ciągłe wycieranie po prysznicu uchroni cię od tego - a to już za dużo roboty jak dla mnie wolę raz na rok cały silikon zmienić :-)

vanderbobo
04-03-2007, 15:12
my mamy w tej naszej kabinie szkło w warstwą flex - ma nie być widać zabrudzeń (zobaczymy)