PDA

Zobacz pełną wersję : wentylator w spawarce



patryciusz
01-03-2007, 18:58
Witam wszystkich forumowiczów....potrzebuje pomocy...Mam spawarkę asgatec 230sg.Wczoraj podczas pracy padł mi wentylator w związku czym spawarka dość często się wyłącza...Jaki wentylator mogę zamontowac aby spełnił swoje zadanie??Dodam że dokupienie oryginalnego wiąże sie z wyjazdem na Węgry :D :D :D

jabko
01-03-2007, 19:09
Chyba trzeba wyjać stary żeby sprawdzić czy tosilnik bezszczotkowy czy komutatorowy, jakiej wielkości itp.
Z tym wentylatorem w ręce szukać czegoś podobnego co się zmieści, da się zasilić i wcisnać witrak)
Chba że ktos z góry wie co montuje firma asgatec i nawet ma rysunki takiego silnika z wiatrakiem.

A może to jakiśtermik w silniku, moze szczotka się skończyła, może sprężyna zawiesiła.
Bez wyciągania nie da rady 8)

patryciusz
01-03-2007, 19:32
wyciągnąlem ten wentylator,rozebrałem i okazało się że przepaliło się uzwojenie......Myślałem może żeby zastąpic go takim zwykłym jaki montuje się w wyciągach kominowych.Sprawdzałem i podstawowe parametry się zgadzają tzn:napięcie 230/50hz, pobór prądu:0,14A itd.. Co wy na to??

siwy z gosławic
01-03-2007, 19:34
przewin silnik i po kłopocie

Grzegorz Saczek
01-03-2007, 19:35
Jak na moje doświadczenie z urządzeniami to można włożyć. Gorzej niż bez to już nie będzie ;-)

patryciusz
01-03-2007, 19:36
wątpie żeby ktokolwiek chciał się bawić z przewijaniem takiego silniczka a jeśli jjuż to ile to by kosztowało??

jabko
01-03-2007, 19:40
230V i 0,14A to będzie kupa zwoji cieniutkiego drutu (coś koło 0,2mm)
Beznadziejna robota.

Szukaj czegoś do wymiany

Grzegorz Saczek
01-03-2007, 19:40
Ten wentylator ma tylko schłodzić trafo coby wyłącznik termiczny nie musiał tego robić poprzez odłączenie. Raczej w sprzęcie za ok. 400zł nie spodziewałbym się analizatora działania/obrotów wentylatora. Jeżeli inny pasuje gabarytami to w większości przypadków będzie OK. Chyba że ten oryginalny jest jakiś super wydajny. Wtedy z tym nowym/innym spawarka może się czasem wyłączyć poprzez bezpiecznik termiczny.

siwy z gosławic
01-03-2007, 19:44
Za przewinięcie silnika od hydroforu 3,5kw zapłaciłem 100 zł.
Jezeli to jakiś mały wiatraczek to zobacz na allegro.

Last Rico
01-03-2007, 20:23
Możesz tam zamontować każdy wentylator o podobnej mocy i wymiarach.
Moja spawarka (jakaś włoska na amerykańskiej licencji :) oryginalnie nie posiadała żadnego
wentylatora więc mi się czasem wyłączała przez termik, wyciąłem więc otwór w tylnej ściance
i zamontowałem wentylator kupiony w sklepie tak na oko... 10 - 12 W, więcej nie ma.
Dobrze się sprawuje.

Tobie też wystarczy np. taki 15W za 20 zł.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=167313469

jabko
01-03-2007, 20:26
Możesz tam zamontować każdy wentylator o podobnej mocy i wymiarach.
Moja spawarka (jakaś włoska na amerykańskiej licencji :) oryginalnie nie posiadała żadnego
wentylatora więc mi się czasem wyłączała przez termik, wyciąłem więc otwór w tylnej ściance
i zamontowałem wentylator kupiony w sklepie tak na oko... 10 - 12 W, więcej nie ma.
Dobrze się sprawuje.

Tobie też wystarczy np. taki 15W za 20 zł.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=167313469
Też fakt.
Jak nie pasuje dokładnie to nawet na zewnątrz przy kratce go można przykręcić.
Zawsze powietrze przeciągnie w koło trafo

Last Rico
01-03-2007, 20:41
Też fakt.
Jak nie pasuje dokładnie to nawet na zewnątrz przy kratce go można przykręcić.
Zawsze powietrze przeciągnie w koło trafo

A pewnie że i tak można, wszystko zależeć będzie od tego ile Kolega będzie miał zapału
(i czasu ) na reanimację sprzętu :)

patryciusz
01-03-2007, 20:56
wielkie dzięki za pomoc.Pozdrawiam.