PDA

Zobacz pełną wersję : Linia energetyczna nad działką.



A|ex
01-03-2007, 19:55
Przejrzałem archiwum forum, jest dużo wątków na ten temat, ale nie moge wydedukować odpowiedzi na trapiące mnie pytania.

Z tego co przeczytałem odległość od linii powinien określać Plan Zagospodarowania lub Warunki Zabudowy. Niestety w przypadku interesującej mnie działki (30ar w kwadracie linia przebiega praktycznie przez srodek dzialki) nie ma aktualnego planu, są jedynie wydane warunki zabudowy określające możliwość budowy budynku mieszkalnego o powierzchni około 200m^2. Warunki zabudowy okreslają jedynie, ze należy zachować odpowiednie odleglości od linii, jednak nie określają dokladnie jakie. W księdze wieczystej ani w wypisie z rejestru gruntów nie ma nic na temat tej linii. Nie wiem w tym momencie w jaki sposób określić czy na działce zmieści się upatrzony przeze mnie projekt domu.

Rozumiem, ze w energetyce musze dowiedzieć się jakie jest znamionowe napięcie linii, w gminie zapytać się czy jest cokolwiek w nieaktualnym planie zagospodarowania przestrzennego.

Czy możecie przekazać mi jakiekolwiek sugestie jak ugryźć temat?
Wiem, ze w pewnym stopniu powielam temat, ale nie moge wydedukować jednoznaczych odpowiedzi, a chcialbym przeprowadzic sprawny wywiad w tej spawie, aby jak najszybciej zdecydowac czy kupować tę działke.

Z gory dziekuję za wszelkie sugestie.

A|ex
01-03-2007, 19:59
Dodam, że chodzi o linię średniego lub niskiego napięcia.

Jurek_Z
01-03-2007, 21:12
Bodajże 4 m od lini średniego napięcia.

A|ex
01-03-2007, 22:21
Przebiegająca nad działką linia biegnie do sasiadujacych budynków (min. dom sprzedającego działke, którą wydzielil z istniejącej) wydaje mi się, że została poprowadzona wlaśnie na potrzeby podłączenia dwóch gospodarstw domowych. Na slupie za oferowaną działką wisi transformator. Jak myliście można to w razie czego bezboleśnie przenieść? I jakie napięcie znamionowe bedzie na tej linii 15kV czy 6kV?

geguś
01-03-2007, 22:34
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=33822&highlight=

:D