PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość przepływowych podgrzewaczy wody



Grzegorz.
01-03-2007, 21:21
Nabyłem nieduze mieszkanie dwupoziomowe. Niestety okazalo sie ze ze wzgledu na zmiany w przepisach nie bedzie mozliwe powstanie kotlowni gazowej na potrzeby ogrzewania cieplej wody. Zdecydowano montowac przeplywowe podgrzewacze wody - wstepnie 4kW w kuchni i 21kW w lazience (prawdopodobnie firmy Biawar).
Moje mieszkanie ma dwie lazienki, na ktore proponuja jeden podgrzewacz. Moim zdaniem aby to mialo jakis sens kazda lazienka powinna posiadac osobny podgrzewacz (chociazby ze wzgledu na dlugosc drogi do pokonania przez podgrzana wode). Czy mozecie mi poradzic czy prawidlowo rozumiem i tym samym powinienem walczyc o osobny podgrzewacz do kazdej z lazienek?

pluszku
02-03-2007, 07:04
rozumiem ze masz instalacje 3 fazowa ?
bo inaczej bedziecie do siebie musieli krzyczec kto w ktorej lazience odkreca wode oraz czy wtedy nie jest wlaczony piekarnik w kuchni

Grzegorz.
02-03-2007, 08:16
W lazience tak, natomiast w kuchni jednofazowa.

pluszku
02-03-2007, 15:38
ogolnie przeplywowe podgrzewacze wody nie robia na nie pozytywnego wrazenia - moze za sprawa wahan cisnienia wody
ja mam bojler elektryczny i chwale sobie to rozwiazanie
nawet cenowo

siwy z gosławic
02-03-2007, 17:59
Jak ja chcialem założyć taki podgrzewacz 21 kw to kazali mi druty na słupach zmieniać :D
Ciekawe jak u Ciebie.

Grzegorz.
05-03-2007, 09:46
U mnie to sprawa dewelopera. Chociaz jak caly budynek (30 mieszkan) zacznie sie kapac to okoliczne latarnie moga przygasac ;)

A jakie rozwiazanie stosujecie w domach (jesli ktos z Was ma podgrzewacz)? Jeden podgrzewacz duzej mocy na caly dom? Czy kilka mniejszych?