PDA

Zobacz pełną wersję : Ciepła woda i piec na ekogroszek?



ryz
02-03-2007, 08:09
Witam mam zamiar kupic piec na ekogroszek.Teraz tylko co poleciacie do tego do ciepłej wody.Myslałem o cos takim Ogrzewacz z wężownicą spiralną tylko niewiem czy to byłby dobry wybór?A moze wy coś innego zaproponujecie!

pawelurb
02-03-2007, 08:53
ja mam zasobnik ciepłej wody z wężownicą , izoliowany firmy Galmet , sprawdza się doskonale , nagrzewa szybko wodę , trzyma ciepłą minimum 48 godzin , w zasobniku mam czujnik temperatury , i osobną pompe obiegową do ładowania bojlera , sterownik pieca w zalezności od temp. wody użytkowej załącza pompę CO , lub pompe CWU , jestem zadowolony , bo woda jest zawsze i szybko się nagrzewa , a co najważbniejsze grzeje wode tylko wtedy gdzy trzeba .

ryz
02-03-2007, 09:00
a jaki jest koszt takiego zasobnika wody z wężownicą?

pawelurb
02-03-2007, 09:04
za swój zapłaciłem około 1200 zł rok temu

piotru7
02-03-2007, 10:13
Polecam ocieplony zasobnik dwupłaszczowy
woda nagrzewa się w nim o wiele szybciej niż w tym z wężownicą,
a koszt 140 litrowego nie powinien przekroczyc 700 zl

mojave
02-03-2007, 11:53
popieram piotru - taki plaszczowy jest lepszy od tego z wężownica bo szybciej sie nagrzewa i dlużej trzyma temp.

Niwiki
05-03-2007, 10:10
Wiem, ze może głupio się pytam, ale na usprawiedliwienie powiem że jestem kobietą, która dopiero uczy się różnych rzeczy o budowie :oops:
Tez chcemy mieć piec na ekogroszek. Czy taki piec współgra z zasobnikiem dwupłaszczowym bez problemu? i czy cały sezon musi byc ten zasobnik podłączony do pradu? czy tez wtedy gdy nie palimy w piecu np. latem i wtedy mamy ciepłą wodę?

Pozdrawiam i dziękuja za odpowiedź
Niwiki

holusio
05-03-2007, 10:21
zastanow sie ile tej cieplj wody latem potrzebujesz bo jesli do kapania rano i wieczor to zastanow sie nad podgrzewaczem przeplywowym na prad wg mnie to bez sensu gonic piec cala dobe tylko po to aby grzac wode nalezy pamietac ze eko pracuje rowniez w trybie jalowym aby podtrzymactempeature kotla-ON SIE NIE WYLACZA JEK GAZOWY przemysl to
ja teraz pale w eko ale latem wylaczam go i zamykam na klodke niech odpocznie :wink:

Niwiki
05-03-2007, 11:13
zastanow sie ile tej cieplj wody latem potrzebujesz bo jesli do kapania rano i wieczor to zastanow sie nad podgrzewaczem przeplywowym na prad wg mnie to bez sensu gonic piec cala dobe tylko po to aby grzac wode nalezy pamietac ze eko pracuje rowniez w trybie jalowym aby podtrzymactempeature kotla-ON SIE NIE WYLACZA JEK GAZOWY przemysl to
ja teraz pale w eko ale latem wylaczam go i zamykam na klodke niech odpocznie :wink:

Witaj Holusio!
A moge się Ciebie podpytać jak technicznie rozwiazane jest u Ciebie to ogrzewanie wody? jaki masz konkretnie przepływowy podgrzewacz ? czy rachunki za prąd nie są zbyt duże :-? i czy do elektrowni nie musiałabym wystapić o większy pobór enrgii, bo z tego co się orientuję (a może źle się orientuję :oops: ) to przepływowe podgrzewacze biorą chwilowo ale bardzo dużo prądu?
i jeszcze jedno, czyli do ogrzewania wody nie używasz wogóle pieca ekogroszek?
Duzo pytań, ale cóż zrobić jak się człowiek na tym nie zna a chciałby jak najlepsze rozwiazanie wybrac :wink:
pozostaje tylko czytać, pytać, czytać, pytać... :wink:

Niwiki
05-03-2007, 12:24
a może wypowie się ktoś jeszcze kto ma takie rozwiązanie jak holusio :wink:
lub doradzi coś lepszego, co użytkuje u siebie wraz z piecem na ekogroszek :wink:

vanderbobo
05-03-2007, 12:45
ja mam zasobnik ciepłej wody z wężownicą , izoliowany firmy Galmet , sprawdza się doskonale , nagrzewa szybko wodę , trzyma ciepłą minimum 48 godzin , w zasobniku mam czujnik temperatury , i osobną pompe obiegową do ładowania bojlera , sterownik pieca w zalezności od temp. wody użytkowej załącza pompę CO , lub pompe CWU , jestem zadowolony , bo woda jest zawsze i szybko się nagrzewa , a co najważbniejsze grzeje wode tylko wtedy gdzy trzeba .

napisz coś więcej o tym gdzie masz pompy i jak to działa z tym zasobnikiem bo mam też podobnie ale nie rozumię jak to jest u Ciebie z tymi pompami?

holusio
05-03-2007, 19:32
zi ma woda jest z eko a tylko lato na podgrzewaczu jesli chodzi o moc to raczej musisz wystapic o zwiekszenie poniewaz najmniejszy sensowny podgrzewacz ma 12kw a wiec nie malo jesli chodzi o koszta uzywania podgrzewacza to nie analizowalem tego ale tak jak piszesz jest to duze zuzycie jednakze tylko chwilowe :wink:

Niwiki
05-03-2007, 21:51
Dziekuję Holusio za odpowiedź:)

Dziś się troche naczytałam o różnych rozwiązaniach cwu z piecem na ekogroszek, ale szczerze to mam spory mętlik w głowie
:roll: musze się z tym przespać i jutro podejść do tematu z nowymi siłami :wink:

kagan_sk
05-03-2007, 22:37
ja właśnie zamówiłem podobny system

piec na ekogroszek żywca + bojler z wężownicą

w lato będe grzał gazem bojler

a w sezonie gdy bedzie wymagane ciepełko ruszy do boju ekogroszek

jesli ktos z uzytkownikow ma taka konfiguracje prosze o uwagi z uzytkowania takiego systemu i koszty jakie ponosicie miesięcznie

czy 60 stopni temp wody bojlera jest wystarczająca?
pozdr