PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyka i histereza kotła DeDietrich



PrzemoBDG
02-03-2007, 12:22
Próbowałem poruszyć to zagadnienie wcześniej w ramach innych tematów ale bezskutecznie. Niestety nie mogę odnaleźć w dokumentacji kotła DeDietrich gdzie ustawić histerezę... Zagadnienie jest istotne, bo nie chce zmieniać krzywej grzania, lecz samą histerezę... Po to aby uniknąć sytuacji jaka ma miejsce obecnie - temp. w domu względnie stała ok.20,5-21 stopni, temp. na zewnątrz +5, temp. obiegu podłogówki max 30 stopni, grzejników do 36 stopni, a kocioł załącza się co kilka-kilkanaście minut gdy temperatura wody w biegu spadnie raptem o 2 stopnie, choć w pomieszczeniach nie drgnęła... Może się mylę ale chyba możliwe jest ustawienie histerezy na poziomie 6-8 stopni bez zmiany krzywej grzania...

02-03-2007, 13:59
na stronie producenta, z tego co pamiętam były instrukcje i inne dokumenty dotyczące ich produktów. Jest też w razie czego numer telefonu pod którym możesz uzyskać pomoc.

askala
02-03-2007, 18:47
ty sa dokumentacje

http://www.dedietrich.com.pl/dm2.html

jak sprawuje sie kociol de dietrich i jaki modle posiadasz ? wlasnie sie zastanawiam na kupnie takiego MCR 24

turcin
02-03-2007, 18:55
Dokładnie wal od razu do serwisu i tam Ci pomogą.

PrzemoBDG
05-03-2007, 11:54
ty sa dokumentacje

http://www.dedietrich.com.pl/dm2.html

jak sprawuje sie kociol de dietrich i jaki modle posiadasz ? wlasnie sie zastanawiam na kupnie takiego MCR 24

Ściągałem już te dokumenty, podobne mam w postaci książeczek przekazanych przez firmę montującą... nie znalazłem odpowiedzi... chyba po prostu przedzwonię i się spytam... można się pocieszyć iż zasadą główną jest iż nie ma głupich pytań mogą być jedynie głupie odpowiedzi... :wink:

Mam olejowy GLU1204 z automatyką Diematic 3. Sprawuje się całkiem dobrze - jedyne co mnie irytuje to ta histereza. Mam 2 obiegi z mieszaczami. Osobno podłogówka - w ostateniej chwili zrezygnowałem z czujnika pokojowego dla tego obiegu i była to dobra decyzja oraz obieg dla grzejników z 2 małymi podłogówkami na RTL sterowane przez czujnik pokojowy - działa bez zarzutu.