PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrównanie podłogi 2-3cm - jak?



AWIk
02-03-2007, 12:56
Witam.
Muszę wyrównać posadzkę. Miejscami to jest 2 miejscami nawet 5cm. W kilku miejscach to będzie wykewka na płytkach. Jak i czym to zrobić?

Anisia3
02-03-2007, 13:37
Podciągam temat. Też jestem zainteresowana. Muzsę wyrównać wgłębienie w jednym miejscu, pod parkiet.

Filo
02-03-2007, 18:16
Moja rada nie kombinujcie własnych receptur tylko kupcie firmowe wylewki samopoziomujące (dobrane). Ja tak chciałem zaoszczędzić na drogich wylewkach, że potem odbijałem i wyrzucałem blisko 100m2 spękanej i odparzonej warstwy wyrównawczej :evil:

hes
02-03-2007, 18:50
Wszystkim, którzy chcą jednak kombinować i nie wydawać na drogie
wylewki: na początek znajdujemy najwyższy punkt posadzki- to będzie
punkt startowy. Kładziemy tam placek zaprawy cementowej ( 1 część
cementu, 4 cz. piasku , można dodać trochę wapna dla plastyczności )
grubości ok. 1 cm, chyba że chcemy od razu całość podnieść wyżej.
Od tego miejsca, posługując się łatą i poziomnicą ustawiamy następne
punkty- placki zaprawy w rozstawie ok. 50x50 cm utrzymując poziom.
Bardzo przydaje się obrotowa poziomnica laserowa. Po ułożeniu wszystkich
punktów przystępujemy do wypełniania pozostałej wolnej przestrzeni
wokół utworzonych górek zaprawy, zacierając całość pacą. Na drugi dzień,
kiedy już można po tym chodzić, możemy posadzkę przetrzeć dużym
kamieniem szlifierskim (płaską stroną) lub specjalną szlifierką do posadzek.
Piasek powinien być drobny- przesiany.

Mjablo
02-03-2007, 19:11
http://www.maxit.pl/produkt_szczegoly.php?id=1020&groupID=341&backOffset=0

Polecam sprawdzone.
Zagruntować wcześniej najlepiej grunt tego samego producenta.
Jest stosunkowo tanie w porownaniu do innych zapraw naprnp ceresit sika itp.

Kris2222
02-03-2007, 19:20
hes co ty ludziom proponujesz ,żeby nie sklinali na drugi dzień na ciebie zmias zacierać niby wylewkę.
Tak wylewka odejdzie po paru dniach, nie wspomnę już o wapnie :lol: pierwsze słyszę :lol: do uplastyczniania wylewek sa specjalne środki uplastyczniające wylewki, wapno jest do zaprawy.

Jak chcesz mieć kupę gruzu na budowie to zrób jak hes radzi :lol: :lol:

hes
02-03-2007, 20:15
hes co ty ludziom proponujesz ,żeby nie sklinali na drugi dzień na ciebie zmias zacierać niby wylewkę.
Tak wylewka odejdzie po paru dniach, nie wspomnę już o wapnie :lol: pierwsze słyszę :lol: do uplastyczniania wylewek sa specjalne środki uplastyczniające wylewki, wapno jest do zaprawy.

Jak chcesz mieć kupę gruzu na budowie to zrób jak hes radzi :lol: :lol:

Kris2222 opisałem metodę, którą stosuję od 20 lat. Wapna tylko trochę
do tych placków, zeby trzymały się kupy, ale może rzeczywiście plastyfikator
lepszy, potem resztę zalewa się betonem, to w zasadzie każdy wie.
Nigdy nie miałem z tego powodu kupy gruzu, chociaż widziałem juz
dokładnie spie.....ną robotę drogimi gotowymi materiałami, wszystko
można zepsuć, jak ktoś się o to postara.
Skąd ta Twoja pewnośc, ze ta wylewka zaraz odejdzie ? Czy wylanie
posadzki betonem to cos złego ?
Nawiasem mówiąc, cement to się robi z wapna, gliny i gipsu.

Na wszelki wypadek: nie stosujcie mojej metody !!!

Kris2222
02-03-2007, 20:46
skąd taka pewność ?

a no stad że wylewka tej grubości nie może być robiona w tradycyjny sposób,
tradycyjnie piasek i cement ,to ci po prostu zacznie szupiec ,następnie popęka i następnym etapem będzie wywóz gruzu.
Tradycyjna wylewka ma to do siebie że nie wiąże sie z stropem(jeśli niema styropianu ) jej waga dociska ją do stropu,styropianu a pękaniu zapobiega zbrojenie ,wszystko to tworzy warstwę samonośną.
Cienka warstwa nie spełni tej funkcji,za cienka

Anisia3
02-03-2007, 21:01
To powiedzcie, czy to o czym pisał MJabko jest dobre i sprawdzi się.

Sp5es
02-03-2007, 21:07
Wylewka 2 cm to trudny technicznie temat,
Nie znam szzcegółowo produktów, ale napewno taki jastrych ma firma PCI, przedstawicielstwo jest w BASF Construction Chemicals.
Dane są na www.basf-cc.pl
Skontaktuj się z ich przedstawicielem regionalnym dla asortymentu PCI.

hes
02-03-2007, 21:25
Kris2222 ,o tym styropianie to rzeczywiscie nie pomyślalem, moze
dlatego, ze na styropianie tych swoich wyrównań nie robiłem. OK.

AWIk
05-03-2007, 06:25
Ja wylewkę na stropianie już mam. Ona ma ponad 10cm grubości. teraz tylko chcę ją wyrównać, bo mieliśmy przygodę w domu i osiadła nam podłoga na skutek złego zagęszczenia podsypki.
Wylewki samopoziomujące są przeraźliwie drogie. Wiem że można podobno dodawać elastyczengo kleju do płytek i oczywiście wcześniejsze gruntowanie.

Jarzeb
05-03-2007, 08:56
sa produkty typu "posadzkowego" (beton, tylko z malym ziarnem i jakimis uplastyczniaczami)- ok. 10zl worek

ja to stosowalem i jest super
na to tylko cieniutko wylewka samopoziomujaca i jest ideal :wink:

(oczywiscie mozna sama wylewke - ale koszt :o )

pzdr

AWIk
27-03-2007, 11:25
No właśnie, a czy można do zaprawy zrobionej 1:3 dodać plastyfikator, na obecną wylewkę nanieść grunt i ewentualnie w najcieńszych miejscach dodać siatkę zbrojeniową?

27-03-2007, 13:00
mozna

AWIk
27-03-2007, 13:46
W końcu jakiś optymistyczny głos.
Po jakim czasie mogę układać płytki i panele na takiej wylewce (średnio 3-4cm)?

27-03-2007, 14:51
przyjmuje sie /srednia/ 1 tydzień schnięcia na 1 cm wylewki
ale zalezne to jest od wielu czynników
zima - lato
budynek zamkniety - lub wietrzony
polewa sie woda - nie polewa ...
nakrywa sie jastrych folia ... lub nie nakrywa

Leesou
27-03-2007, 21:57
Ten plastyfikator do betonu to trochę lipa. Zaprawa po czymś takim tu odłazi tam pęka. Nie wiedziałem dlaczego u mnie się tak działo - na szczęście na ścianę z cegły poszedł tynk i nic nie widać. Tak było u mnie z murowaniem ścian. Więc jeśli dodasz tego plastyfikatora do zaprawy i z tego zrobisz wylewkę, to na pewno bedzie skuwanie :oops: a może nawet tylko ściągnięcie łopatą :wink: tej warstwy 2 cm. Trafiłem wreszcie w którymś Muratorze z początku 2007r. na artykuł o plastyfikatorach i wapnie i w moim następnym domu nie będzie tego badziewia czyli plastyfikatora, które w moim obecnym domu murarze stosowali z takim uwielbieniem. Co do wylewki cienkowarstwowej to u mnie glazurnik poprosił o zwykły klej, który rozprowadził po całej powierzchni. Tylko że nie było tego dużo bo ok. 10m2.

novi_ana
28-03-2007, 08:37
był u nas parkieciarz na pomiarach.. nakazał wylewkę, w jednym miejscu jest różnica nawet 4cm.. ostrzegł przed "wapienną" wylewką :-? , powiedział, że na tym nie da się położyć parkietu; mój wykonawca ogólny chce zrobić wylewkę samopoziomującą, ja bym wolała starcie w najgorszych miejscach maszyną, a potem wylewkę samopoz. - martwi mnie nie tylko cena, ale czas na jej schnięcie, na szczęście parkieciarz zrobi jeszcze pomiary wilgotności zanim położy parkiet :)
najbardziej boję się wykonawców - "byle było i byle szybko, bo termin.." :cry: a to oni są w tych sprawach dla nas guru

AWIk
01-05-2007, 10:08
Za Waszą namową kupiłem wylewkę na "grubsze" miejsca Kreisel M-15 za 8zł/25kg a na cieńsze Cekol ZW-04 za 14,9 zł/kg. Zrobiłem. Teraz czekam aż wyschnie. Po czym poznać, że jest już suche i można układać panele?