PDA

Zobacz pełną wersję : Komin-woda wlatuje do kanału wentylacyjnego.



magpie101
02-03-2007, 22:31
Mam komin murowany z cegly i od wczoraj wylatuje woda w miejscu gdzie jest na posadce postawiony komin, tzn. na posadce jest folia, a na niej byl murowany komin, no i woda wycieka bokiem komina. Po kominie nic sie nie saczy, u nas od kilku dni non stop pada i woda wlatujac do komina wybija przy posadce ale tylko z jednej strony przy kanale wentylacyjnym. Zastanawiam sie czy cos jest zle zrobione czy musimy kupic takie specjalne daszki nakladane na komin. Ale cos mi sie wydaje, ze mamy raczej spierniczony komin, no bo przeciez nie wszyscy maja daszki zabezpieczajace i jakos woda innym nie leci.
Moze ktos mi podpowie co jest nie tak?

bizon301
02-03-2007, 22:59
Na komin wentylacyjny robi się pokrywę. Taką zwykłą płytę betonową. Komin to wielka rura, jak nalejesz wody to sie tam trzyma, a jak znajdzie dziurę to ucieknie. Na dymowy przewód to juz w w zależności od potrzeb ciągu kominowego. Czasem daszek, strażaka, jakieś dziwne turbiny, a czasem nic.
No chyba że masz źródełko po chałupą. :D

Hans Kloss
02-03-2007, 23:08
Jeśli mówimy o kominie wentylacyjnym to często (ja tak mam i sąsiad - może taka jest zasada) wylot kanału wentylacyjnego wyprowadza sie z "boku komina", a nie do samej góry "w niebo". Nad dachem na kominie z boku jest kratka wentylacyjna i to załatwia problem opadów i ewemtualnie ptaków.
Sprawdź jak to jest u Ciebie. Jeśli to ten problem to sprawa wydaje sie łatwa do poprawienia, bo dotyczy końcówki komina nad dachem.

Rom-Kon
02-03-2007, 23:36
Może być coś z tego... http://www.e-dach.pl/1322_2995.htm lub podobne... szukajcie w tym dziale dalej...

3241mirek
03-03-2007, 15:06
JA ma u siebie wylot kanałów wenty z boku a przy dobrym wietrze i deszczu tak mi napadało że mam mokry komin z boku

jabko
03-03-2007, 19:41
Bo potrzebna jest jeszcze kratka z pochylonymi mocno w dół łopatkami i odpowiednie poprowadzenie tej krótkiej części od kratki do kanału wentylacyjnego pod górkę :lol: