PDA

Zobacz pełną wersję : dobudowa garazu do odebranego budynku



Fili_P
03-03-2007, 01:05
caly dzisiejszy wieczor stracilem na opcje szukaj:-(

1.Jak wyglada aktualny stan prawny do zabierania sie za cos takiego (ile gdzie co potrzeba i dlaczego wszystko razem tak drogo?

2.wymarzylo mi sie cos takiego
http://images22.fotosik.pl/18/e1b590f9d542e1ba.jpg (www.fotosik.pl)
w zaden sposob nieociplany -patrzylem jak by to sporbowac zrobic tak jak sie tereaz hipermarkety buduje np plyty blachy z poliuretanem wewnatrz np stad http://www.balexmetal.pl/i.php?i=144 ale czy to bedzie najtansze i najlepsze?

moze zwykly BK albo jakis Ytong...? (ile bymnie to wynioslo)

Stelaz pewnie drewniany , na glebe po prostu pewnie kostka brukowa (zwlaszcza ze wokol domu juz sa z niej alejki), dach albo z tych plyt albo jakas blachodachowka (dom mam w blasze wiec ok).... znowu pytanie ILE?

3. brama garazowa najchetniej plus pilocik plus mechanizm do bramy w ogrodzeniu drugiej - ILE?

4. rynny? czy jakos inaczej to rozwiazac?

5. problem polega na tym ze jest ostatni dom w szeregowce, mam 4.6m do mojego ogrodzenia a potem to juz pas zieleni, chodnik dla pieszych, i droga asfaltowa..... czy moge sie tak dobudowac do granicy dziaki praktycznie?

6. A MOZE WIATA>?!?!??!!!?? ot i dylemat...

Z gory dzieki all

Kris2222
03-03-2007, 15:32
Ile by co kosztowało to musisz sam policzyć,chyba potrafisz m2 liczyć dzwonisz do hurtowni podają ci ile za metr i za co i już wiesz .Nie licz że ktoś to za ciebie policzy,chyba że w hurtowni zrobią ci wycenę.
Czy dostaniesz na to pozwolenie to zależy głownie od twojego miasta,musisz iśc i zapytać.Na moje oko to chyba możesz o tym zapomnieć ,odległości od granicy trzeba zachować,u mnie było 3 metry od granicy jeśli niema otworów i nieważne czy po drugiej stronie sąsiad czy zieleń czy droga. O budowaniu w samej granicy nie masz co myśleć raczej nikt nie udzieli zezwolenia.
Chciałem sie wybudować dwa metry od granicy, sąsiadka udzieliła zgody ale niestety Starostwo takiej zgody już nie wydało,dla nich nie liczy sie zgoda sąsiada.
Jak bedą mogli to udzielą pozwolenia w samej granicy bez pozwolenia sąsiadów ,taką odpowiedz usłyszałem w starostwie jak zapytałem dlaczego nie moge.
Nie twierdze że tak będzie u Ciebie!

Fili_P
03-03-2007, 23:56
Dzieki za mentorski ton wypowiedzi...
Liczyc umiem (tyle ze liczylem na info od was- np ja budowalem z ytonga i m2 takiego i takiego bloczka kosztowal mnie tyle, a budowalem z takiego materialu a nie innego bo... i w sumie wynioslo mnie to... a ktos inny ma inne doswiadczenia

"musisz isc i zapytac".... (znowu sie "przeliczylem"...?)... a ciut konkretniej gdzie? i z czym? musze juz isc zeby moc o cokolwiek zapytac...

Tereaz precyzujac: co to znaczy "budowac w samej granicy"?

JEzli tak pesymistycznie to wyglada z dobudowywanym garazem, to czy ktos z Panstwa moze sie orientuje jak bygladalalby podobna sytuacja tyle ze z wiata???? (postawic kilka slupku na stopie fundamentowej-do tego dach, wypuscici zywoplot z ogrodzenia duuuuzo wyzej i juz bybylo slicznie (a i od drogi ciszej)...hmmmm???


Ile by co kosztowało to musisz sam policzyć,chyba potrafisz m2 liczyć dzwonisz do hurtowni podają ci ile za metr i za co i już wiesz .Nie licz że ktoś to za ciebie policzy,chyba że w hurtowni zrobią ci wycenę.
Czy dostaniesz na to pozwolenie to zależy głownie od twojego miasta,musisz iśc i zapytać.Na moje oko to chyba możesz o tym zapomnieć ,odległości od granicy trzeba zachować,u mnie było 3 metry od granicy jeśli niema otworów i nieważne czy po drugiej stronie sąsiad czy zieleń czy droga. O budowaniu w samej granicy nie masz co myśleć raczej nikt nie udzieli zezwolenia.
Chciałem sie wybudować dwa metry od granicy, sąsiadka udzieliła zgody ale niestety Starostwo takiej zgody już nie wydało,dla nich nie liczy sie zgoda sąsiada.
Jak bedą mogli to udzielą pozwolenia w samej granicy bez pozwolenia sąsiadów ,taką odpowiedz usłyszałem w starostwie jak zapytałem dlaczego nie moge.
Nie twierdze że tak będzie u Ciebie!

Kris2222
04-03-2007, 00:31
Mnie metr Ytonga 36,5cm kosztował 95zł/m2 z transportem,Ytong 24cm chyba 56zł/m2
Zapytać musisz do Urzędu Miasta do Wydziału Budownictwa,tam ci podają co i jak
Jeżeli chodzi o wiatę to do 25m2 powierzchni nie jest wymagane pozwolenie na budowę (przynajmniej tak było) Jesli chodzi o stawianie takiej wiaty blisko granicy,czy też w samej to już nie wiem.

Fili_P
04-03-2007, 20:26
Mnie metr Ytonga 36,5cm kosztował 95zł/m2 z transportem,Ytong 24cm chyba 56zł/m2
Zapytać musisz do Urzędu Miasta do Wydziału Budownictwa,tam ci podają co i jak
Jeżeli chodzi o wiatę to do 25m2 powierzchni nie jest wymagane pozwolenie na budowę (przynajmniej tak było) Jesli chodzi o stawianie takiej wiaty blisko granicy,czy też w samej to już nie wiem.

i o to chodzilo dzieki
czy ktos ma jeszcze jakies doswiadczenia w temacie dobudowywania garazu do budynku...?

do Kris: a powiedz mi jeszcze w praktyce jak ytonga zabezpieczyc od zewnatrz - zalezy mi na kolorze nie na bieli...?

Kris2222
05-03-2007, 05:56
Nie rozumiem .
Zabezpieczenie Ytonga od zewnątrz to jedynie tynkiem albo jakimś innym poszyciem.Na krótszy okres można zagruntować środkiem wyrównującym chłonność bloczka (czy jakość tak :) ) mój Ytong jest zarazie biały ,zdarzają sie pojedyncze ciemniejsze ale one już na palecie takie były ,ale to minimalny odcień.
Jak chcesz pozostawić Ytonga na długi czas nieotynkowany, to raczej nie za bardzo. Lepiej wybierz Silke też jes biała, twarda jak skał(w sumie to skała) mówiłeś że nie będziesz grzać to może być,nawet powierzchni zaoszczędzisz bo możesz 18 centymetrowy bloczek dać.Widziałem już tak silkę wymurowaną ,równo ułożona ,spoiny wyżłobione do stożka i czymś pomalowane ,ciemniejszym kolorem.Super to wyglądało.

Fili_P
05-03-2007, 15:27
Nie rozumiem .
Zabezpieczenie Ytonga od zewnątrz to jedynie tynkiem albo jakimś innym poszyciem.
Jak chcesz pozostawić Ytonga na długi czas nieotynkowany, to raczej nie za bardzo.
Lepiej wybierz Silke bo możesz 18 centymetrowy bloczek dać.Widziałem już tak silkę wymurowaną ,równo ułożona ,spoiny wyżłobione do stożka i czymś pomalowane ,ciemniejszym kolorem.Super to wyglądało.

Ok. Wlasnie o to mi chodzi ze chche ja od razu zatynkowac jakim tynkiem kolorowym cienkowarstwowym-tylko tu tez ponoc sa jakies wskazania i przeciw- ze nie powinno sie dawac na ytonga tynku akryylowego tylko jakis inny.... No i jeszcze teraz co do samej techniki wykonania- po porstu robic z paca (po wczesniejszym wyrownaniu i zagruntowaniu) tynkiem cienkowarstwowym, czy jeszcze jakas siatke czy cos...?

A propo Siliki- a jak sie majaj wspolczynniki przenikania ciepla tych dwoch materialow ( a najlepiej trzech zebym mial porownanie) tzn Yton, silika zwykly bloczek z betonu komorkowego (np zenym mial takie samo U to jakie wyzej wym materialy musza byc dobrane -gestos ci grubosc)-przy zalozeniu sciany 1warstwowej?

Aha no i wlasnie jakie powinienem sobie zalozyyc U ze jest moim docelowym dla garazu dobudowywanego z jedna scianan wspolna (sciana szczytowa budynku), nieogrzewanego

Ciagle mnie meczy jeszcze jedna kwestia- podlogi w takim garazu.
Tak sobie kombinuje, zeby wykorzystac cieplo ziemi- tzn zrobic fundament do glebokosci ciut ponizej strefy przemarazania (no wlasnie jak to sprawdzic??), dobrze go zaizolowac potem byle jakak podsypka i po prostu kostak brukowa na podloge w garazu (nazwya sie to chyba fachowo podloga plywajaca-bo nie ma jakby kontaktu ze scianami) - w efekcie mam grzanie od ziemi zima - czyli ponoc jakies +8 minimum w zimie cos a'la Gruntowy Wymiennik Ciepla- tylko czy to bedzie na tyle oplacalne zeby bylo warte zachodu?

Fili_P
18-04-2007, 14:43
up