PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogówka narazie nie zadziałała!



housebuilder
03-03-2007, 07:45
Witam, mam pewien problem. Dwa dni temu odpalono mi piec gazowy i ... kaloryfery działają, natomiast podłogowka jeszcze nie. Ekipa twierdzi, ze przy pierwszym rozruchu, to moze potrwac ze dwie doby nim sie nagrzeje podloga, ale mi sie cos wierzyc nie chce.

Czy ktos moze miec jakies podejrzenia, w czym tkwi problem. Czy moze zle rozprowadzono instalacje, czy zle podlaczono do kotla (Zeus Victrix kondensat Immergas) czy to rzeczywiscie musi potrwac?

Prosze o odpowiedzi, bo sie zagryze :)

turcin
03-03-2007, 07:53
Wystarczy że sprawdzisz termometrem a nawet ręką na rozdzielaczu podłogowego czy zasilanie jest choć trochę ciepłe. Generalnie przy pierwszym uruchomieniu temperatura na zasilaniu podłogowego nie powinna być większa niż 25stC przez około 3 dni.

Hans Kloss
03-03-2007, 07:56
Ja widzę takie możliwe przyczyny do prostrzego usunięcia:
1. Nie działa obieg podłogówki (zapowietrzony lub pompa nie działa)
2. Może automatyka, jeśli jest, tak ustawiła zasilanie, że na podłogówke podawana jest po prostu niska temperatura (albo żadna, bo jest wyłączona).
A może Ci sie po prostu wydaje, że to nie grzeje? Spodziewasz się parzenia stóp? U mnie jak nie ma siarczystych mrozów do ogrzewania wystarcza temperatura zasilania podłogówki z przedziału 10-30st. Nawet żona wątpi czy to działa, ale spokojnie, na pewno działa.