PDA

Zobacz pełną wersję : Jak najlepiej kupić kocioł viessmana?



Lookita
03-03-2007, 11:51
Mam pytanko. Czy lepiej kupowac przez montazyste kociol kondensacyjny viessmana czy lepiej isc do sklepu viessmana i kupic razem z montazem?Czy od cen na stronie netowej Viessmana sa u nich po zakupie i montazu upusty?Jak to wyglada?

nom
05-03-2007, 11:35
A dlaczego akurat viessmana? :-)

symfonia
05-03-2007, 12:21
A dlaczego akurat viessmana?

Bo są dobre. Jako użytkowniczka sobie chwalę.

Ja kupiłam przez dystrybutora, ale to nie robi różnicy. Musisz tylko wiedzieć, czy sklep, w którym kupisz gwarantuje montaż w cenie lub ile biorą. Są sklepy, które nie montują tylko sprzedają, więc i tak musisz wtedy ściągnąć montażystę od dystrybutora wiesmana. Inaczej możesz stracić gwarancję. Kotły montują i regulują licencjonowani montażyści od wiesmana.

My teraz mieliśmy regulację i sprawdzenie od tak po to aby, za 50 zł. wydłużyć gwarancję na kocioł na następny rok.

Więc lepiej jednak u dystrybutora, masz wszystko na miejscy zrobione.

pzdr

cisza1
05-03-2007, 13:41
Mam pytanko. Czy lepiej kupowac przez montazyste kociol kondensacyjny viessmana czy lepiej isc do sklepu viessmana i kupic razem z montazem?Czy od cen na stronie netowej Viessmana sa u nich po zakupie i montazu upusty?Jak to wyglada?

taaa... takie tendencyjne pytenie, nie? ;)

dlaczego akurat kociol viessmana, a nie poporstu dobry kosiol?

wlasciwie tak tylko pytam... sam mam vitodensa200 i nie wiem czy jest lepszy od innych, ale napewno spelnil kladzione w nim oczekiwania. uzywam go juz chyba 2 albo 3 lata.

pamietam ze jak wybieralem to kierowalem sie rowniez danymi o awaryjnosci. poporstu nie chcialem sie pierniczyc z ciagle psujacym sie kotlem.
ten ktory mam jest powieszony w szafie, nie widac go, nie slychac, nie psuje sie i pali tyle ile poczatkowo zakladalem.

jak nie szukasz czegos wiecej to taki kociol jak moj powinien Ci pasowac.
dom mam 160m2 (630m3 kubatury) i podlogowke i grzejniki na pietrze.

instalatora przeswietlilem na 10 strone ale sie firma sprawdzila... dobry instalator jest najwazniejszy

mdzalewscy
05-03-2007, 13:46
wydaje mi się iż taniej wyjdzie przez "montażystę", gdyż ceny kotłów mają porównywalne, ale cena montażu może być znaczca. Montażysta przy całej instalacji liczy montaż kotła kompleksowo, często w ryczałcie, np. podwójny punkt, a w sklepie często koszt motntażu to o.k. 800zł.

i tak naprawdę jak coś nie tak to nie wiadomo czyja wina, a tak montażysta odpowiada za całość.........

JACKIE P
05-03-2007, 23:19
viesiek - czemu nie? Mam od 2 lat vitopend 100 turbo - bez uwag, ostatnio załozyłem mamie vitopend 100 2-funkcyjny bez turbo - równiez b/u. Cóż dodać, cóż ująć - nothing