PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wewnętrzne????????????????



TEDI-2
03-03-2007, 14:53
Jestem w trakcie odbioru mieszkania od dewepolera i mam następujący problemy: na scianach w tym moim nabytku są standartowe tynki cementowo-wapienne pokryte na raz gładzią.Oczywiście na sufitach to samo tylko ze jak przyłoże do sufitu poziomicę 2 metrową to na tym odcinku mam od 1.5- 2,5 cm róznicy wykonawca obecny przy odbiorze twierdzi ze to tylko sufit i to jest dopuszczalne/cytuję ... sufit to nie podłoga i na nim są takie różnice dopuszczalne/ jak zapytałem o normy to nabrał wody w usta.A ja czuję się nabijany w butelkę.Może ktoś z kolegów z forum ma w tym zakresie wiedzę i poda mi gdzie znajdę PN albo opisze mi jak to własciwie winno wygłądać/ ma być wykonane . na scianach jest lepiej róznica na 2 metrach od 0- 5 mm.Drugie pytanie to grubość izolacji posadzki.Licząc od gory stwierdzilem beton grubości 4-5cm steropian 4-5cm- czy nie za mało jest to mieszkanie na parterze na gruncie bez podpiwniczenia.Miedzy betonem a steropianem folia w kolorze czarnym.

ireneuszsz
03-03-2007, 16:32
Nie chciałbym takiego mieszkania. Co prawda na sufitach się nic nie ustawia ale przy ułozeniu mebli już gołym okiem będzie widać różnicę 2,5 cm to już chyba za dużo. To wszystko zależy od wystroju wnętrza, czy będą obrazy itp. wszystko co ma poziom. Z tym ociepleniem nie jestem pewny. Jam mam w budynku bez podpiwniczenia ocieplenia samego styropianu 10 cm ( czyli 2 płyty na przemian) folia jak najbadziej wskazana. Ale dokładnie nie wiem . Dobrze byłoby sprawdzić projekty inych podobnych budynków.

joosephoslav
04-03-2007, 15:42
Jestem w trakcie odbioru mieszkania od dewepolera i mam następujący problemy: na scianach w tym moim nabytku są standartowe tynki cementowo-wapienne pokryte na raz gładzią.Oczywiście na sufitach to samo tylko ze jak przyłoże do sufitu poziomicę 2 metrową to na tym odcinku mam od 1.5- 2,5 cm róznicy wykonawca obecny przy odbiorze twierdzi ze to tylko sufit i to jest dopuszczalne/cytuję ... sufit to nie podłoga i na nim są takie różnice dopuszczalne/ jak zapytałem o normy to nabrał wody w usta.A ja czuję się nabijany w butelkę.Może ktoś z kolegów z forum ma w tym zakresie wiedzę i poda mi gdzie znajdę PN albo opisze mi jak to własciwie winno wygłądać/ ma być wykonane . na scianach jest lepiej róznica na 2 metrach od 0- 5 mm.Drugie pytanie to grubość izolacji posadzki.Licząc od gory stwierdzilem beton grubości 4-5cm steropian 4-5cm- czy nie za mało jest to mieszkanie na parterze na gruncie bez podpiwniczenia.Miedzy betonem a steropianem folia w kolorze czarnym.


2,5 cm na 2 metrach ??? to na calej dlugosci salonu ile ?? 15 cm ? Wg mnie to jest niedopuszczalne.
Co do posadzki to rzeczywiscie niewiele. U mnie jest w sumie 16 cm. Folia rowniez wystepuje :) mieszkanie rowniez na parterze bez podpiwniczenia.

Pzdr

piotrborkowski
10-04-2007, 00:11
Witam
Błąd budowlany poziomu i pionu już jest wliczony w niedokladność pomiaru oczkiem poziomicy o danej długości tzn.że tynki muszą być tak poziome jak prostopadłew/g wskazań oczka łaty 2 metrowej lub dłuższej albo kródszej

Izolacja od ziemi ;
podsypka grysowa , piach płukany około 5 cm , chudy beton,folia czarna budowlana gładka z zakladka 20 cm na siebie,styropian conajmniej o grubości 5 cm,folia jak poprzednio i wylewka z piasku grubego płukanego o grubości 5 cm

Uwaga . w każdym oczku poziomicy listwowej jest niedokladność w porownaniu do poziomicy wodnej i ta niedokladność jest niedokladnością budowlaną świadomą ale tolerowaną przez wykonawców i inwestorów.
Takie niedokładności są napisane na łatach przy ich zakupie jako tolerancja tej łaty