PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za wybudowane tego domku orientacyjnie :-)



Bellucci
03-03-2007, 16:23
Witam WAs wszystkich. Jestem tu nowa i szczerze powiem, że dopiero zaczynam sie orientować, jak i co, z tym budowaniem domu. Chciałabym Was spytać ile może kosztować wybudowanie pod klucz tego domku czy w 300 tys się zmieścimy z męzem?

http://www.dobry-dom.pl/projekt/85/1363/

Robin2
03-03-2007, 17:10
Hallo Bellucci!

Pytanie o przyszły koszt to trochę tak jak wróżenie z fusów- nie wiem, z czego budujesz, czym kryjesz dach, co będzie w środku, czy jakieś prace będziecie robić sami, itp...

Ceny trochę się zmieniają, drożeje zwłaszcza koszt wykonawstwa.
Jeżeli chcesz- wyślę Ci dośc precyzyjne zestawienie dotychczasowych wydatków, jakie ja poniosłem budując swój dom. Będziesz mogła to porównać z informacjami spływającymi od innych.

Pozdrawiam serdecznie
i zyczę samych dobrych wrażeń inwestorskich ;)

Robert

Bellucci
04-03-2007, 12:55
O rany :-) poważne pytania mi zadajesz :-) Ja jeszcze nic tak naprawdę nie wiem, narazie szukam działki odpowiedniej :-) A ten projekt wpadł mi w oko :-) Qrczę chciałabym mniej wiecej wiedzieć czy z 300 tysiącami mam co startowac. Zamiast kupować mieszkanie wolałabym wybudowac dom, ale czy z tymi pieniędzmi wogóle mogę marzyc o domku ?
Znalazłam jeszcze taki projekt http://www.dobry-dom.pl/projekt/85/812/ jest tam podana cena wybudowania tego domu na stan surowy zamknięty, i tak sobie pomyslałam, że doprowadzenie go pod klucz może kosztować drugie tyle. Jeśli tak by było to w tych nieszczęsnych 300 tys mogłabym sie zmieścić. Co o tym myślicie? A może czas sprowadzic mnie na ziemię :-)

Bikerus
04-03-2007, 14:00
Moim zdaniem raczej nie wystarczy. Przynajmniej na tle wycen, które ostatnio widziałem.
Ja bym obstawiał stan developerski ok 270-280 tys zł no i do tego wykończenie ok 60-75 tys zł w średnim standardzie.

Robin2
04-03-2007, 15:53
Bellucci,

proponuję, żebyś najpierw znalazła jakąś działkę bo to może być niebagatelna część Twoich wydatków.
Potem wystąp do gminy o wydanie Decyzji o warunkach zabudowy- dopiero wtedy rozglądaj się za projektem, decyzja wydana przez gminę okresli Ci wiele szczegółów dotyczących dachu, powierzchni itp...
Mój projekt był robiony z myslą o konkretnej lokalizacji i otoczeniu a nie kosztował więcej niż projekty gotowe.
Co do kosztów- zakładam, że zamknę się w kwocie 260 tys. Jeżeli chcesz- wyślę Ci kosztorys z naniesionymi wydatkami- bedziesz mogła porównać moje szacunki z rzeczywistością.
Czy 300 tys starczy? Nie dam wiążącej odpowiedzi. A gdzie się budujesz?

Pozdr.
Robert

pluszku
04-03-2007, 16:28
jesli nie budujesz ze szwagrami, bracmi i nie korzystasz z okazyjnie
kupionych materialow to licz
2500 zl za 1 m2 powierzchni uzytkowej + koszty uzbrojenia + koszt dzialki

Bellucci
04-03-2007, 18:28
Działkę mam upatrzoną w Milanówku pod Warszawą, 1000m kw + media budowlana, po zakupie tej działki zostaje mi 300 tyś na dom i dlatego zastanawiam się czy wogóle myśleć o budowie. Pod Warszawą za mieszkanie trzeba dać 5-6 tys za m kw, więc chyba bardziej opłaca sie postawic dom niz kupować kiszke w blokowisku choćby miała 70 m2. Wacham się narazie i szczerze Wam powiem, że nie wiem co zrobić. To oczywiste że wolałabym domek, ale teraz wszystko poszło tak w górę że aż głowa boli. Tak czy siak własny domek wychodzi taniej niż mieszkanie w blokach, no tak?

pluszku
04-03-2007, 19:56
czesc rzeczy istotnie poszla w gore, lecz czesc nie
o tych pierwszystch tyle sie mowi ze mozna odniesc wrazenie ze wszystko zdrozalo
rezygnujac z wykonczenia w standardzie lux (podswietlana obudowa wanny z luksferami, hiszpanska terakota itp) dasz rade za 300.000 zl zamieszac
co najwyzej jednego pokoju nie wykonczysz

DPS
07-03-2007, 08:03
Bellucci, cieszę się, że napisałaś, bo jestem w bardzo podobnej sytuacji, właśnie startuję. Co prawda na zapadłej wiosce na zachodzie i do tego adaptacja stodoły na agroturystykę, więc trochę inna specyfika prac, część ścian już istnieje, ale czasem to utrudnia - trzeba dostosowywać się do istniejących warunków i położenie np. instalacji będzie wymagało wcześniejszego zerwania starych tynków i podłóg. Będę na pewno uważnie śledzić co piszecie, bo dużo wyjaśniacie. Nie znacie czasem cen za murowanie ścian? Materiały mamy własne, nie wiem, na ile popuścić w negocjacjach z murarzem.

Jan Przestrzelski
07-03-2007, 20:00
Wykonam za 300 tys w podwyzszonym standarcie. :D

Bellucci
07-03-2007, 20:26
Wykonam za 300 tys w podwyzszonym standarcie. :D
Nie żartuj, to jednak tyle starczy ? :-)
dompodsosnami my tez dopiero dziś tak naprawdę podjeliśmy decyzję że się budujemy, ponieważ dowiedzieliśmy się, że ludzie, którzy chcą od nas kupic kamienice, dostali na nią kredyt i kupują ja napewno. Mamy narazie podpisaną umowę przedwstepną, wiec do końca nie byliśmy pewni czy oni dostana ten kredyt, ale dzis sie wszystko wyjasniło i jestem bardzo szczęśliwa :-) Będę miała na dom 350 tys jak się okazuje, bo działka nam sie taniej trafiła, ale dom chciałabym postawić tak do 300 tys, żeby mieć troszke na umeblowanie :-) Tak bym chciała żeby sie nam udało, całe zycie w blokach, mam dooooość :-) Powiedzcie mi w ile można postawić dom, bo słyszałam że fundamenty musza stac rok i takie tam pierdoły, to prawda? bo troszke mnie to zmartwiło.

DPS
07-03-2007, 20:32
Hej, Bellucci, ktoś po prostu chce z Ciebie pożartować. Myślę, że warto zajrzeć na dzienniki budowy, ludzie prowadzą je tutaj na forum, ja czytałam bardzo fajny dziennik Robina2, z terminami działań, przykładowymi cenami, fotkami. Warto, sporo się dowiesz. Gratuluję udanej transakcji i życzę szybkiej przeprowadzki na swoje. Gdzie będziesz budować? :lol:

Bellucci
07-03-2007, 20:47
Pożartowac ze mnie, a czemu? Chodzi o to że pytam czy tyle pieniędzy starczy? Jedni mówią że tak, inni że nie koniecznie, więc staram sie choć trochę zorientować w temacie, zanim zaczniemy działać.
Budowac się będziemy w Zalesiu koło Grodziska Maz., a ceny tu nie sa niskie. Myślelismy wpierw o kupnie mieszkania wiekszego, ale musielibysmy zapłacić 6 tys za m kw, a w nowym budownictwie od 7 tys w wzwyż, masakra jakaś. Stąd pomysł żeby zbudować domek i wątpliwości odnośnie pieniędzy, bo skoro tyle kosztuja mieszkania to ile budowa? Ale myślę że wszystko sie jakoś ułoży, jeszcze pare tygodni temu nawet nie myslałam o własnym domu, a dziś oglądam projekty :-) Ekipe jakąs znajdziemy, bo mąż zajmuje sie sprzedażą agregatów tynkarskich i współpracuje z firmami budowlanymi. Zaczynam go naciskać żeby podpytał ich jakie mają ceny.
Poczytam sobie zaraz te dzienniki, jeden jakis czytałam ostatnio i az mi sie łezka w oku zakręciła, miło czytac o tym jak ludzie spełniaja swoje marzenia :-)
dompodsosnami ja również życzę Ci realizacji planów, napewno nam się uda :-)

DPS
07-03-2007, 20:56
Mówiąc o żartach (a nawet wolnych żartach) miałam na myśli te rok stojące fundamenty i "takie tam pierdoły". To rzeczywiście pierdoły. Myślę, że znajdziecie fajną ekipę mimo trudności jakie są teraz wszędzie - widać, że stać Cię na odważne decyzje i szybkość działania. Pozdrawiam. Jak będziesz znać jakieś ceny to daj znać - przyda mi się do rozmów z moim fachowcem.

Bellucci
07-03-2007, 21:04
No tak...nie załapałam, ale to napewno przez ból zęba, który mi dzis doskwiera :lol: 8) Czy mnie stac na te odważne decyzje, to sie okaże w przyszłości, obym nie przepłaciła tego zdrowiem psychicznym :D Trzeba działać, nie ma co, inaczej do niczego sie w życiu nie dojdzie, a czy się uda czy nie, no cóż...jak nie zaryzykuję to sie nie dowiem :-)
Jak już bedę miała jakies informacje konkretne, to napewno dam znać, a może nawet dzinnik zacznę tu pisać, a co :-) :lol:

Jan Przestrzelski
07-03-2007, 21:14
to nie żart-4-5 miesiecy możesz mieszkać.
http://picasaweb.google.pl/radoscbudowania/TakBudowaEmDomD06WGieraTowicach

DPS
07-03-2007, 21:14
A mój fachowiec dziś zalał pierwszą ławę fundamentową i bardzo się z tego cieszę. Twój dziennik pierwsza będę czytać - możesz liczyć na komentarze. :lol: Na ból zęba podobno najlepszy jest Veramid, ale to sprzed kilku lat, może od tego czasu farmaceuci wymyślili coś lepszego. Życzę zdrowia, nie chcę się martwić o zdrowie pierwszej znajomej z forum! :(

Bellucci
07-03-2007, 21:24
to nie żart-4-5 miesiecy możesz mieszkać.
http://picasaweb.google.pl/radoscbudowania/TakBudowaEmDomD06WGieraTowicach
No tak, ale to jest dom szkieletowy, a ja jednak wole murowany z cegły, jakoś nie bardzo ufam tym szkieletom :-) Cegła to cegła.

dompodsosnami Ty przynajmniej juz fundamenty masz na działce, a ja jeszcze wielkie nic :-) Powodzenia zyczę i czekam na dziennik budowy :-)

Jan Przestrzelski
07-03-2007, 21:36
No tak, ale to jest dom szkieletowy, a ja jednak wole murowany z cegły, jakoś nie bardzo ufam tym szkieletom :-) Cegła to cegła.
tak,to szkielet,ale jaki?-przetrwa nie jeden dom z cegły,a przy okazji dobra cena i większe wnetrze przy tym samym obrysie buidunku .Nie namawiam lecz informuję. :D

DPS
07-03-2007, 21:42
Bellucci , u mnie gorzej niż u Ciebie - adaptacja stodoły. Trzeba się dostosowywać do tego, co przodkowie zbudowali jakieś 100 lat temu. Ale przynajmniej zmusza to do myślenia zupełnie innymi torami. Może rzeczywiście warto założyć dziennik budowy? Ale nie umiem. Zdjęcia z budowy robię, a co! :wink: No, czas lulu. Rano trzeba lecieć na budowę. Zajrzę na ten wątek jutro. 8) Bye!

Bellucci
07-03-2007, 21:50
Tylko sie tam nie zacharuj na tej budowie :-) pamietaj, że my kobiety delikatne istoty jestesmy 8) :D Buźka, ja też idę spać, chyba jakieś grypsko mnie bierze.
Jan Przestrzelski napisał:
tak,to szkielet,ale jaki?-przetrwa nie jeden dom z cegły,a przy okazji dobra cena i większe wnetrze przy tym samym obrysie buidunku .Nie namawiam lecz informuję.
Jak narazie zdecydowaliśmy sie na cegłę, a jak będzie dalej to się zobaczy :-)

ewelina_i_marek
08-03-2007, 17:48
Nasz domek jest zbliżony do Twojego więc mamy jako takie porównanie. Ale po kolei:
Powierzchnia użytkowa - ok 130 m2
Powierzchnia podłóg - 160 m2
Garaż - 18 m2
Dachówka cementowa, pełne deskowanie i zarabianie krokwi, wełna na poddaszu 25 cm,kominy systemowe, ściany z BK 500, styropian na ściany 16 cm, styropian na gruncie 15 cm,okna PCV, ogrzewanie elektryczne, bojlery elektryczne, tynk akrylowy, część ściany w klinkierze + kominek + kuchnia + 120 m2 podjazd + przyłącze wod-kan + przyłącze elektryczne. Na jakości robót i materiałów budowlanych (poza oknami) nie oszczędzliśmy.

Całość do wprowadzenia ok. 330 tysięcy.

Ale (niestety :cry: ) zmuszeni jesteśmy kupować conajwyżej przeciętne płytki, armaturę, podłogi, oświetlenie itp. Dla zobrazowania kosztów budowy zaznaczam, że byłem (oczywiście przed rozpoczęciem) w 100% pewny, że się zmieszczę w 270 tyś. :lol:

Sail
09-03-2007, 09:10
Witam WAs wszystkich. Jestem tu nowa i szczerze powiem, że dopiero zaczynam sie orientować, jak i co, z tym budowaniem domu. Chciałabym Was spytać ile może kosztować wybudowanie pod klucz tego domku czy w 300 tys się zmieścimy z męzem?

http://www.dobry-dom.pl/projekt/85/1363/
Zapraszam do wątku: HERMES (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=59192&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=hermes) :wink:
A na pytanie o cenę nie odpowiem. Ja szukam wykonawcy wersji z podwójnym grażem i podpiwniczonego. Wyceny mam różne - mam nadzieję, że w 450 się zmieszczę....
Ale - mam też wycenę na stan deweloperski za uwaga: 896 tyś. netto (brakuje mi tu odpowiedniej emotikonki :wink: )

Bellucci
09-03-2007, 16:33
To ja może poszukam innego projektu :-) Podobaja mi sie te domki, bo są takie fikuśne i bajkowe, ale obawiam się że drogie jesli chodzi o budowe. Mi bardzo podobała sie muza, ale okazuje się że jest droga i mało funkcjonalna. Musze poszukać dobrego projektu...:-)

DPS
09-03-2007, 17:39
A ja postanowiłam pójść na całość i za kilka lat zbudować C20 (Dworek) z Muratora. Dom spory i pewnie będzie drogi, ale mam nadzieję, że po rozłożeniu budowy na etapy uda się. W poniedziałek idziemy do gminy, bo już wystąpiliśmy z wnioskiem o dzierżawę upatrzonej działki. Chcemy najpierw zorientować się czy działka przeznaczona pod rekreację i sport w gminnych planach da się przekwalifikować na budowlaną. Jeśli tak - kupimy ją na pewno. Jest tuż obok naszej starej działki, tej ze stodołą, a do tego wszystkie media przy granicy działki. No i las - wszechobecny, włażący na działkę starymi 60-letnimi sosnami... Cudna!

zabina
09-03-2007, 18:44
a ja bym sie tak dolaczyla do tematu i zapytala czy ktos moze pomoc jaki budzet powinnam miec zeby przeznaczyc na taki domek w stanie surowym zamknietym, czyli bez salenstw. Sciany z porothermu, nie podpiwniczony itd. To jest akurat projekt Lipińskich LMP 26, 68 m2 uzytkowej.

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55248&keys=2&offset=1&backcmd=Collection

Sporo czytalam postow na forum, ale nadal jestem zdezorientowana jezeli chodzi o koszt budowy takiego domku, zwlaszcza biorac pod uwage wciaz rosnace ceny!!!Rosna podobno o 100 - 150% i maja wzrosnac, tylko ciekawe komu o tyle wzrosly zarobki???

Kasia i Konrad
09-03-2007, 19:00
Ja powiem krótko. Wykonawcom sie w głowach popier.... a my na to pozwalamy.
W 2006 roku wykonawca spod Częstochowy wziął za ten : http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=242
dom, stan surowy otwarty (z materiałami) 110 tys. Dziś powiedział mi za to samo że obawia się, że w 230 tys się nie zmieszczę. Ze niby musi pracownikom płacić więcej żeby mu za granicę nie uciekli.
Porąbany ten kraj,.....

Konrad

zabina
09-03-2007, 20:05
dokladnie jestem tego samego zdania, ceny mieszkan sa masakryczne, ale teraz zaczela sie podobna historia z budowaniem domow, cegla z 50 groszy wzrosla juz do 1,20 zl. Do tego od przyszlego roku wchodzi 22% VAT. Mam nadzieje, ze kiedys w koncu skonczy sie ten caly boom budowlany. Dazymy do cen europejskich tylko czemu nasze wynagrodzenia nie rosna wprost proporcjonalnie do tych cen??????

Dlatego sie pytam ile mniej wiecej za stan surowy otwarty 68 m2, bo nie wiem czy bedzie mnie stac zeby cokolwiek budowac, czy tez lepiej stad wyjechac i wrocic jak to wszystko znormalnieje

DPS
09-03-2007, 20:14
zabina, a może po prostu dostosować się do sytuacji i pomyśleć o sprowadzeniu ludzi zza wschodniej granicy? Ja chyba tak zrobię. Naszym panom fachowcom w głowach się kuku porobiło, a na Ukrainie też potrafią budować i nie wołają takich kosmicznych cen. :roll:

zabina
09-03-2007, 21:09
W sumie jest to jakis pomysl:) Ale druga polowa kosztu domu to materialy budowlane, smieszne to wszystko ten kraj i rzad, i te ceny.:):) Nic to trzeba sobie jakos radzic :) Zastanawiam sie czy 150 tys straczy mi na stan surowy zamkniety 68 m2???

kid
09-03-2007, 22:15
a ja bym sie tak dolaczyla do tematu i zapytala czy ktos moze pomoc jaki budzet powinnam miec zeby przeznaczyc na taki domek w stanie surowym zamknietym, czyli bez salenstw. Sciany z porothermu, nie podpiwniczony itd. To jest akurat projekt Lipińskich LMP 26, 68 m2 uzytkowej.

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55248&keys=2&offset=1&backcmd=Collection

Sporo czytalam postow na forum, ale nadal jestem zdezorientowana jezeli chodzi o koszt budowy takiego domku, zwlaszcza biorac pod uwage wciaz rosnace ceny!!!Rosna podobno o 100 - 150% i maja wzrosnac, tylko ciekawe komu o tyle wzrosly zarobki???

Stan surowy zamknięty Materiały ok.5000 Robocizna z deskowaniem i papą 15000.

zabina
09-03-2007, 22:23
kidczyli uwazasz ze 65 tys wystarczy na stan surowy zamkniety?? :D Dales mi troche optymizmu, dzieki :) bo jak sie nasluchalam i naczytalam o kosmicznych kwotach to slabo mi sie robilo.

kid
10-03-2007, 19:00
kidczyli uwazasz ze 65 tys wystarczy na stan surowy zamkniety?? :D Dales mi troche optymizmu, dzieki :) bo jak sie nasluchalam i naczytalam o kosmicznych kwotach to slabo mi sie robilo.

Myslę,że tak.Wkalkulacji przyjąłem ceny bloczków bk po10,-Pustak teriva po4,-
,belki po 130,-.Bloczki fund.po 4,-,beton po 240,-/grucha/,więźba po700-800,- za m3,okna po600-700,-.Usiądż i policz a chyba sie nie pomyliłem.
50000:68=735,- za m2 pow.użytkowej.Pozdrawiam :wink:

zabina
11-03-2007, 12:54
KID hehhe Fajnie ze zrobiles mi takie wyliczenie, coraz bardziej rozjasnia mi sie w glowie, ze nie trzeba do konca bac sie budowy. Wiesz jestesmy kilku meisiecznym malzenstwem, mieszkamy w wynajetej kawalerce, chcemy miec cos swojego, ale ceny mieszkan w naszym miescie to ok 160 000 - 200 000 zl za dwa pokoje (42-45 m2), Masakra!!! Rodzice dadza nam dzialke i glupota byloby chyba kupowac mieszkanie, skoro mozna postawic swoj maly domek.

Swoja droga to budowales nie dawno swoj dom???Czy zajmujesz sie budownictwem???

Wielkie dzieki i pozdrawiam :D

kid
11-03-2007, 14:52
KID hehhe Fajnie ze zrobiles mi takie wyliczenie, coraz bardziej rozjasnia mi sie w glowie, ze nie trzeba do konca bac sie budowy. Wiesz jestesmy kilku meisiecznym malzenstwem, mieszkamy w wynajetej kawalerce, chcemy miec cos swojego, ale ceny mieszkan w naszym miescie to ok 160 000 - 200 000 zl za dwa pokoje (42-45 m2), Masakra!!! Rodzice dadza nam dzialke i glupota byloby chyba kupowac mieszkanie, skoro mozna postawic swoj maly domek.

Swoja droga to budowales nie dawno swoj dom???Czy zajmujesz sie budownictwem???

Wielkie dzieki i pozdrawiam :D

Witam.Odpowiadając na pytanie to jedno i drugie.Życzę powodzenia w budowie gdyż domek jest bardzo fajny a i mieszkanie w nim da wam wiele satysfakcij bo o blokach to nie ma co wspominać.Pozdrawiam :lol:

Sail
12-03-2007, 08:42
To ja może poszukam innego projektu :-) Podobaja mi sie te domki, bo są takie fikuśne i bajkowe, ale obawiam się że drogie jesli chodzi o budowe. Mi bardzo podobała sie muza, ale okazuje się że jest droga i mało funkcjonalna. Musze poszukać dobrego projektu...:-)
Hermesa powinieneś postawić poniżej 400 tyś wykończonego (mam nadzieję). Cena która podałem to jakis absurd i ciekawostka :wink:
A domek jest jednak spory, więc troszkę musi kosztować...

Bellucci
12-03-2007, 11:56
Hermesa powinieneś postawić poniżej 400 tyś wykończonego (mam nadzieję). Cena która podałem to jakis absurd i ciekawostka :wink:
A domek jest jednak spory, więc troszkę musi kosztować... "Powinnaś" - jestem kobietą :P
Sail napisz mi jeszcze czy opłaca sie budować hermesa? My wybralismy projekt z podwójnym garażem, więc cena bedzie pewnie wyższa.

Sail
12-03-2007, 12:46
"Powinnaś" - jestem kobietą :P
Sail napisz mi jeszcze czy opłaca sie budować hermesa? My wybralismy projekt z podwójnym garażem, więc cena bedzie pewnie wyższa.
Przepraszam za gafę :oops:
Co to znaczy czy opłaca się budować?
Ja też wybrałem z podwójnym garażem, dodałem piwnice i zamierzam go wybudować... Ile mnie to będzie kosztować to się dopiero okaże. Mam wycenę na stan surowy z dachem (pełne deskowanie i dachówka BRAAS) na 217 tyś. do negocjaji. Bez piwnicy powinno być jakieś 25-30% taniej. Warto?
W podanym przeze mnie wątku piszą ludzie którzy są w trakcie budowy więc ich wypowiedzi to realia, a nie gdybanie i ceny są normalne - wyższe od wyceny architekta ale bez takich przegięć jak niektóre wyceny, które otrzymałem.
Zakładając, że w Pruszkowie ceny mieszkań są równie absurdalne jak w Warszawie, czy Krakowie to na pewno warto, bo za tą cenę kupisz duuużo mniejsze mieszkanie.
Dla nas Hermes spełnia nasze wymagania w 99% :wink:
Miałem okazję oglądać stan surowy zamknięty i uważam, że domek jest super :wink:

Bellucci
12-03-2007, 13:30
No to suuuper, w takim razie i my bedziemy prawdopodobnie budować Hermesa :-) Tylko ja nie potrzebuje piwnicy, wiec moze dećko taniej wyjdzie :-) A zmieniałeś cos w projekcie oprócz podwójnego garażu? Jak wyglada góra, czy te sypalnie są ładne, skosy nie sa za duże? pytam, bo wiesz ja jestem zielona w te klocki :-)

Sail
13-03-2007, 08:27
No to suuuper, w takim razie i my bedziemy prawdopodobnie budować Hermesa :-) Tylko ja nie potrzebuje piwnicy, wiec moze dećko taniej wyjdzie :-) A zmieniałeś cos w projekcie oprócz podwójnego garażu? Jak wyglada góra, czy te sypalnie są ładne, skosy nie sa za duże? pytam, bo wiesz ja jestem zielona w te klocki :-)
Garaż podwójny jest oryginalny z projektu... :roll:
Moich zmian trochę jest, bo postanowiliśmy go ciut uprościć i pozbyć sie balkonów, których sensu w domku z ogrodem oboje nie widzimy... i tak:
- piwnica pod domem (pod garażem fundament schodkowy) - to największa zmiana
- likwidacja obu balkonów - za to daszek trójspadowy (?) nad wejściem i centralnie z tyłu domu zadaszony taras o wym. ok. 3x5 m
- likwidacja podcienia z tyłu - powiększona kuchnia z jadalnią i przeniesione wejście na taras na środek domu
- zamiast lukarn nad garażem - okna połaciowe i okno w ścianie szczytowej w pomieszczeniu nad garażem.

Dom oglądałem w stanie surowym - z moich doświadczeń wynika, że po wykończeniu pomieszczenia wydają się większe :wink: . W stanie surowym jak dla nas jest w sam raz. Salon taki akurat, sypialnie też, sypialnie dla dzieci są identyczne więc nie będzie kłótni kto ma większy pokój :wink:
Skosy.... w stanie surowym ciężko ocenić - ja kazałem architektowi zmienić stropy na monolityczne - zyskam jakieś 14 cm i zastanawiam sie nad dołożeniem jednego pustaka na wysokości.... zobaczymy. Skosy chciałbym mieć ok. 90 cm po wykończeniu podłogi :roll: :wink:
Teraz mam w mieszkaniu skosy 140 cm i jest fajnie bo pokoje nie są za duże, a takie skosy nie ograniczają za bardzo, ale okno dachowe tak wysoko to tylko do patrzenia w gwiazdy (w mieszkaniu nie mam okien dachowych).
A co do wielkości pokoi - ja jestem wychowany w wielkiej płycie, z rodzicami mieszkałem na 2-ch pokojach (43m2 całe mieszkanie), potem miałem garsonierę 24 m2 - teraz sam salon mam mieć 28m2 :lol: , więc dla mnie to są super przestrzenie :wink:

Bellucci
13-03-2007, 09:23
Sail ja od trzech lat też w blokersach mieszakm, mam dwa pokoiki ze slepą kuchenką. A najbardziej mnie śmieszą drzwi balkonowe w "dużym" pokoju, otwieram je i mogę ewentualnie powychylać sie za barierkę, bo balkonu nie mam :-) Chce mieć dom i już. Własny ogród...ehhh, już widze te skalniaczki :-) Co do hermesa, mój mąż mówił mi że będzie chcial nanieść niewiielkie poprawki, ale jakie to nie mam pojecia, jeszcze :-)
Dziekuję Ci za opis, bedę wracać do tych postów jak przyjdzie nasza kolej budowy. Chcielibyśmy jezcze w tym roku postawić stan surówy zamknięty, bo od przyszłego roku wchodzi ten vat cholerny. Nie wiem czy damy radę ale sie postaramy :-)

Sail
13-03-2007, 10:47
Powodzenia!
Ja też liczę, że w tym roku postawię stan deweloperski ;)
Przeczytajcie ten wątek: Hermes (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=59192&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=hermes)
Ludzie maja różne pomysły na modyfikacje tego domku :wink:
i obejrzyjcie realizacje: Hermes by Nigger (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=82466&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=)

Bellucci
13-03-2007, 12:02
Sail napisz mi proszę na jakim jesteś etapie budowy, zacząłes już coś robić, czy zaczynasz dopiero? Ciekawa jestem w jaki czasie mozna postawić ten dom zaczynając powiedzmy od maja, mając gotówkę?

Sail
13-03-2007, 12:13
Sail napisz mi proszę na jakim jesteś etapie budowy, zacząłes już coś robić, czy zaczynasz dopiero? Ciekawa jestem w jaki czasie mozna postawić ten dom zaczynając powiedzmy od maja, mając gotówkę?
Etap - pozwolenie ma być do końca miesiąca :D
Wykonawcy - na razie nie ma :cry:
Z tego co rozmawiam z potencjalnymi wykonawcami to ok. 2-3 miesiące stan surowy z dachem, następne 3-4 m-ce: instalacje, tynki itd. no i potem wykończeniówka... Generalnie jak juz masz ekipę to zaczynając w maju można się pokusić o przeprowadzke w tym roku ;)
Tyle, że z ekipami za rozsądne pieniądze faktycznie jest kłopot :cry:

Bellucci
21-03-2007, 21:08
Sail a jaki system grzewczy wybrałeś?

Sail
22-03-2007, 07:31
Sail a jaki system grzewczy wybrałeś?

Pełna podłogówka zasilana pompą ciepła :D
W tym tygodniu powinienem odebrać zaktualizaowaną wycenę stanu surowego z dachem to sie pochwalę (mam nadzieję, że będzie czym ;))

Bellucci
22-03-2007, 09:59
Sail zdawaj mi relacje z postepów jesli możesz, ja pochłaniam każdą informacje. To wszystko jest przede mną, więc każde info jest dla mnie ważne :-) Jeśli chcesz możesz pisać na priv. Z góry dziękuję :-)

ninjacorps
12-04-2007, 15:33
Bellucci - jutro kupuję projekt Hermesa a budować się będę w okolicach Błonia :) (myślę że w tym roku powstaną tylko fundamenty)

Pozdrawiam Ziomali!

Bellucci
15-04-2007, 09:49
Witaj ninjacorps, my kupiliśmy działke w Zalesiu koło Grodziska Mazowieckkiego i zaczynamy budowę jak tylko załatwimy wszystkie papierki, planujemy postawic w tym roku do stanu surowego zamkniętego, ekipa nasza powiedziała że w tym roku sie wyrobią i co najważniejsze mają cegły na składach swoje, także nie musimy sie o to przynajmniej martwić :-) Będę napewno zdawała relacje z budowy, niech tylko dopne sprawy formalne :-)

Sail masz już wycenę???Pochwal się szybciutko :-)

Sail
16-04-2007, 08:01
Sail masz już wycenę???Pochwal się szybciutko :-)
Sorki, zapomniałem, że obiecałem sie pochwalić :oops:
Od dwóch firm - ok. 247 tyś. brutto, z ich materiałami i wszystkim co potrzeba do budowy.
Dla przerażonych przypominam, że buduję z piwnicą pod bryłą budynku (garaż niepodpiwniczony) - to "nieco" podnosi koszty :wink: Przeliczając na metr powierzchni całkowitej to jakieś 850 zł/m2 brutto.
Zdecydowałem się na firmę, która będzie mieć silikat na początku czerwca, druga firma cenowo praktycznie identyczna, ale chcieli mnie namówić na Ytong :roll:
Pozwolenie dostaliśmy 12 kwietnia, mam nadzieję zacząć budowę w okolicach 7-14 maja :wink:

Bikerus
16-04-2007, 08:42
Sail : a co dokładnie obejmuje ta wycena ? (te 247 tys zł)
Stan surowy zamkniety wraz z elewacją ? (czyli bez tynków wewnatrz i instalacji)
pzdr

Sail
16-04-2007, 09:03
Sail : a co dokładnie obejmuje ta wycena ? (te 247 tys zł)
Stan surowy zamkniety wraz z elewacją ? (czyli bez tynków wewnatrz i instalacji)
pzdr
Stan surowy otwarty bez elewacji :roll: Okna + drzwi tarasowe rozsuwane w wykonaniu WK2+P4 PCV obustronny kolor - na dzień dzisiejszy ok. 20 tyś z montażem.
Przypominam, że to jest cena za ok. 290 m2 powierzchni całkowitej!!!

Bikerus
16-04-2007, 10:23
Rozumiem. Za komfort budowania tez trzeba dopłacić (firma)

Jednak przy takim poziomie kosztów zastanawia mnie ile bedzie kosztował stan developerski ? - obawiam sie, ze 500 tys zł jest nierealne.

Sam mam w tym tygodniu spotkanie z firmą (tez robia od A do Z) i widzę że może być cięzko z kosztami i trzeba będzie samemu sie męczyć dłubiąc systemem gospodarczym....
U mnie bedzie 123 m^2 plus garaz, wiec w sumie wielkiej różnicy nie ma.
No moze ta piwnica to "-" 20 tys zł.
pzdr

Sail
16-04-2007, 10:44
Rozumiem. Za komfort budowania tez trzeba dopłacić (firma)

Jednak przy takim poziomie kosztów zastanawia mnie ile bedzie kosztował stan developerski ? - obawiam sie, ze 500 tys zł jest nierealne.

Sam mam w tym tygodniu spotkanie z firmą (tez robia od A do Z) i widzę że może być cięzko z kosztami i trzeba będzie samemu sie męczyć dłubiąc systemem gospodarczym....
U mnie bedzie 123 m^2 plus garaz, wiec w sumie wielkiej różnicy nie ma.
No moze ta piwnica to "-" 20 tys zł.
pzdr
500 tyś za stan dewelopwerski dla mnie też jest nierealne - zamierzam zrobić to taniej :wink:
I jak to nie ma wielkiej różnicy w metrażu :o jakoś dwukrotna....

iwa
16-04-2007, 13:50
Zaczynam gdzięś koło czerwca firma za stam surowy otwary z pokryciem dachu powiedziałam 60 tys dom 106 m kw. powierzchnia użytkowa. przerażaja mnie ceny o których mówicie.

Bellucci
17-05-2007, 20:04
Sail jak tam postępy?? My kupiliśmy projekt Hermesa z podwójnym garażem odbicie lustrzane,bez piwnicy, czekamy aż do nas przyjdzie pocztą :-) Geodeta już działa, więc jak dobrze pójdzie to powinnismy zacząc budowę koniec czerwca początek lipca. Sail pisz wszystko, w jakiej kwocie planujesz postawić Hermesa, nic się nie zmieniło od naszej ostatniej rozmowy? Pytam, ponieważ te ceny szaleją i tak na prawdę żadna wycena nie jest pewna :-)
Jeszcze jedno pytanie, czy ja potrzebuję architekta czy wszystko załatwi geodeta ? Bo z tego co czytałam mimo że mam projekt gotowy zakupiony to potrzebuje jeszcze architekta, tylko do czego? Bo przecież projekt domu obsadza geodeta. Mącenia z tym załatwianie pozwolenia jest sporo, jeszcze sie w tym nie łapie :-) Jak to u Was było?

fredblasz
18-05-2007, 07:58
Gotowy projekt trzeba zaadoptowac to danej dzialki a robi to facet z uprawnieniami. Jesli juz twoj domek jest naniesiony na plan dzialki z uwzglednieniem wjazdu mozna skladac dokumenty o pozwolenie na budowe.
Pozdrawiam fred

Sail
18-05-2007, 08:10
Bellucci
Tak jak napisał poprzednik - bez architekta się nie obejdzie.
U mnie pozmieniało sie o tyle, że ekipa zamiast wejść zgodnie z podpisaną umową 4 czerwca, weszła 30 kwietnia ;)
Wczoraj zalali nam ławy pod piwnicą. Muszę sie tam jutro wybrać :wink:
Jak zgromadzę troszke zdjęć to zamieszcze na forum :wink:
Do końca maja mam nadzieję na stan zero, zwłaszcza, że pogoda sprzyja :lol:

theRav
25-05-2007, 07:23
Belluci - 300tys za 135m2 powieżchni użytkowej domu daje ci 2200zł za metr kwadratowy domu na gotowo - tyle chcesz wydać.
Nie jest to niestety dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnące ceny.

No i póki co mówimy o samym domu - a gdzie pieniądze na ogrodzenia, bramę wjazdową, furtkę, wszystkie przyłącza, bruki, porządkowanie terenu, trawniczek?

Nie wiem czy w takiej kwocie da się zbudować taki domek - jeśli się jednak da, bądź przygotowana na odmawianie sobie na każdym kroku i celowanie raczej w niskie półki a zapewniam cię, że dysponując, było nie było, ogromną kwotą 300tys zł trudno jest sobie odmówić nieco lepszych paneli, trochę ładniejszych kafelek itd.

Bellucci
25-05-2007, 10:45
Będziemy mieli jednak 400 tys, ale i projekt sie zmienił budujemy hermesa z podwójnym garażem odbicie lustrzane http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=3992

W tym tygodniu z usmiechem na twarzy odebrałam nasz projekt z pracowni domena :-) Mam nadzieje że uda nam sie za tą kwotę postawić hermesa, tak czy siak bedziemy sie starali odkładać miesięcznie około 3-5 tysiecy dodatkowo z domowego budżetu, także dojdą do tego jeszcze jakieś pieniążki. Pożyjemy, zobaczymy, w każdym bądź razie STARTUJEMY :-)
Geodetka juz kończy mapke i zaraz architekt wkroczy do akcji, także jestesmy narazie na etapie załatwiania papierków. Jak już bede miała pozwolenie na budowę to założe swój dziennik budowlany i wreszcie będe mogła dzielic sie z Wami doświadczniami z budowy, radościami i smutkami z życia inwestora :-)

Pierwsze koszty jakie poniesliśmy to działka 107 tys, jakies grosze w gminie za mapkę zagospodarowania przestrzennego i geodetka 700 stówek. Wszystkie koszty bedę opisywac w dzienniku budowy :-)
Sail pogoda jest przepiekna także ze stanem zero do końca maja nie powinno być problemu, czego Ci życzę :-)
Mam pytanko odnośnie kuchni z jadalnią, Sail widziałeś ją może w realu? Martwie się że będzie troszke ciasno, a szkoda mi tego pokoju na parterze. Ciekawa jestem jak to wyglada w rzeczywistości. I jeszcze jedno podobno hemres z dwoma garażami ma wiekszy salon, czego ja kompletnie nie widzę, czytałam o tym wzmianke w temacie Hermes, czy to prawda?

Sail a tak w ogóle to gdzie Twój dziennik budowy ??

Bellucci
25-05-2007, 10:57
theRav jak wyliczyłes tą kwotę? Mnoży sie powierzchnię całkowitą czy użytkową ? Pytam bo gość który bedzie nam prawdopodobnie budował dom powiedział że za 2-2,500 tys za metr postawi nam chałupę, więc ciekawa jestem jak to obliczyć?

Sail
25-05-2007, 11:17
Sail pogoda jest przepiekna także ze stanem zero do końca maja nie powinno być problemu, czego Ci życzę :-)
Mam pytanko odnośnie kuchni z jadalnią, Sail widziałeś ją może w realu? Martwie się że będzie troszke ciasno, a szkoda mi tego pokoju na parterze. Ciekawa jestem jak to wyglada w rzeczywistości. I jeszcze jedno podobno hemres z dwoma garażami ma wiekszy salon, czego ja kompletnie nie widzę, czytałam o tym wzmianke w temacie Hermes, czy to prawda?

Sail a tak w ogóle to gdzie Twój dziennik budowy ??

Po kolei:
Chciałbym móc tyle odłożyć co miesiąc z budżetu :wink:
Budowlańcy pracują od poniedziałku do soboty, w tygodniu do 18-19, w soboty do 14 ale nie zdążą w maju :wink:. Doszło im ocieplenie piwnicy styrodurem, które prawie pominęli, na szczęście zwróciłem na to uwagę przed zasypaniem fundamentów, więc robią. Na przyszłą sobotę (a to już czerwiec) planują zalanie stropu nad piwnicą i płyty w garażu :lol:
Kuchni nie widziałem, ale my zlikwidowaliśmy podcień, zyskując ok. 5 m2, tak więc kuchnia z jadalnią będzie jakieś 20-21 metrów. Nie wiem czy to mało, ale całe moje pierwsze mieszkanie miało 24, więc myślę, że tak na kuchnie z jadalnią starczy :lol: :wink:
Większego salonu też nie zauważyłem, chociaż w sumie to w plikach od architekta wersja bez pokoju z większym podcieniem ma o jakiś niecały 1 m2 większy salon - ciekawe czy da się to zauważyć :roll: :wink:
Dziennika raczej nie będzie :oops: bo nie mam takich zdolności jak niektórzy forumowicze, a zwłaszcza forumowiczki..... ale postaram się zamieścić zdjęcia z budowy, na wzór kolegi Niggera :wink: Muszę tylko zebrać ich jeszcze kilka :wink:

Bellucci
25-05-2007, 11:42
Sail zdolności do prowadzenia dziennika to i ja nie mam :D ale zawsze cos tam nieudolnie nabazgram i ktoś nowy co dopiero zaczyna, jakies informacje na pewno dla siebie znajdzie :-) Tak mi się wydaje :D
Sail czy damy radę tyle odłożyć to też sie dopiero okaże. Mój mąż otworzył sobie nie dawno firmę, która póki co dobrze sie rozwija, ale czy będzie tak już zawsze, wyjdzie w praniu :-) Sprzedaje agregaty malarskie i tynkarskie, i jak na razie jest na ten asortyment duuuże zapotrzebowanie bo teraz akurat takie czasy nastały i ja sobie tak myśle że może się uda odłożyc trochę złociszy, ale na pewno bez wyrzeczeń sporych sie nie obejdzie :-) Ale staniemy na głowie żeby wybudować hermesa i uciec z tych wstrętnych bloków :-)
A na kiedy planujesz koniec budowy, zakładasz jakiś przybliżony termin ?

Sail
25-05-2007, 11:58
A na kiedy planujesz koniec budowy, zakładasz jakiś przybliżony termin ?
Usiłujemy sprzedać już mieszkanie, więc im szybciej tym lepiej - wariant optymistyczny mojej Żony - wprowadzamy się na Boże Narodzenie, wariant pesymistyczny - mój - na Wielkanoc 2008 ;)

theRav
25-05-2007, 13:13
theRav jak wyliczyłes tą kwotę? Mnoży sie powierzchnię całkowitą czy użytkową ? Pytam bo gość który bedzie nam prawdopodobnie budował dom powiedział że za 2-2,500 tys za metr postawi nam chałupę, więc ciekawa jestem jak to obliczyć?

Do obliczeń używa się powieżchni użytkowej - nie bardzo wiem jaką powierzchnię podają przy twoim projekcie (czy te 202m2 to użytkowa?)

Już ponad rok temu, kiedy ja zaczynałem budować, mówiło się, że 2000zł/m2 domu na gotowo to kwota wykonalna ale kosztem wyżeczeń - jeśli przez ten rok coś się zmieniło to raczej ta kwota poszła w górę.

Czy zamierzacie korzystać z takiego generalnego wykonawcy, który zbuduje wam cały dom i sam będzie kupował materiały?

Co do pieniędzy - to nie ma znaczenia ile będziecie mieć na dom ale ile chcecie na domek przeznaczyć :wink:

Sail
25-05-2007, 13:16
Bellucci i inni ;)
Zapraszam: Moje zdjęcia (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1830904#1830904)

Bellucci
25-05-2007, 15:04
Sail oby się Wam udało wprowadzić jeszcze w tym roku, choc do wiosny 2008 też długo nie będziecie czekać, ten czas leci jak oszalały, także obie wersje są optymistyczne :wink:
theRav ekipa którą mamy na oku będzie budować nam dom pod klucz, a jak bedzie z materiałami to sie dogadamy, bo w sumie niektóre rzeczy my możemy załatwić we własnym zakresie, jak stal np. Więc raczej będziemy dopiero wszystko ustalać. Zdecydowaliśmy sie na ekipe pod klucz, po doświadczeniach mojego brata, któremu dom budowało kilka ekip, nie wspomina tego dobrze :-) Jedni zwalali na drugich, że krzywo tynki wyszły bo poprzednia ekipa ściany krzywo postawiła itp. A tak, jak jest jedna ekipa to odpowiada za całokształt. Mysle ze to jest dobre rozwiązanie.

Kamila79
27-06-2007, 10:42
kidczyli uwazasz ze 65 tys wystarczy na stan surowy zamkniety?? :D Dales mi troche optymizmu, dzieki :) bo jak sie nasluchalam i naczytalam o kosmicznych kwotach to slabo mi sie robilo.

Myslę,że tak.Wkalkulacji przyjąłem ceny bloczków bk po10,-Pustak teriva po4,-
,belki po 130,-.Bloczki fund.po 4,-,beton po 240,-/grucha/,więźba po700-800,- za m3,okna po600-700,-.Usiądż i policz a chyba sie nie pomyliłem.
50000:68=735,- za m2 pow.użytkowej.Pozdrawiam :wink:


A gdzie piach, stal zbrojeniowa, izolacja cieplna i wodna, nadproża, wieńce, kleje, zaprawy. dachówka... , chyba zbyt uproszczona wycena.

:P

konmak
28-06-2007, 12:51
kurcze
ja płacę 2200 zł za m2 za stan surowy zamknięty bez dachówki (220m2)
rany ile ja przepłacam, ale z działką (1600m2 - dzierżawa wieczysta) wychodzi mi
około 480 000 zł.
wiec jak na lokalizacje - okolice Warszawy to cena boli ale ból uśmierza żona, której to wielkie marzenie :o

mario1976
28-06-2007, 13:31
[quote="Bellucci"]Będziemy mieli jednak 400 tys, [quote]

Czy dobrze zrozumiałem, ze za 400 tysięcy chcecie wybudować i wykończyć (tak aby się wprowadzić) dom 200m2 użytkowej :o

Ja mam tyle samo w budżecie na dom 125m2 i nie wiem czy starczy :wink:
Jestem po stanie zero i surowy zamkniety (z oknami drzwiami zewnętrznymi i bramą) szacuje na 190.

Sąsiad ma już więźbe na domku 180m2+garaż dwustanowiskowy i jak mi dawał kosztorys dla banku to ja tam widziałem cyferki 600-700 tysięcy.

No ale do optymistów świat nalezy :D

Kamila79
29-06-2007, 10:29
mario1976

nie przesadzajmy, 400 tys, na dom bez wyposażenia i działki na pewno wystarczy, żeby było ciekawiej ja też buduję jak BellucciHermesa trochę powiększonego i mam zamiar wydać na to 300-320 tys, ale ja w porównaniu do Ciebie (zerknęłam do Twojego dziennika) na stan zero wydałam 15 tys. Mam również zakupione większość materiałów do stanu zamkniętego i razem bez robocizny wyjdzie mi 120 tys, a mam Sciany z Ytonga 36,5 orginalne nadproża, i wieńce, zamówionych 16 oken (dobrych), większość dużych. Jak ktoś chce i go stać na przepłacanie i zlecanie całej budowy wykonawcy razem z zakupem materiałów to jego sprawa. Ale zrażanie kogoś do budowy za 400 tys, to tak samo skrajne (tylko w drugą stronę) jak podpowiedź liczenia policz metr ściany, betonu i okien...

A to co się pisze do banku to już inna bajka, jedni zaniżają kosztorysy żeby wogle dostać kredyt inni z kredytu kupią sobie dobre autko, podłogi z marmuru i baterię do zlewu za 7 tys, bo kredyt hipoteczny jest najtańszym kredytem.

Pozdrawiam Kamila

mario1976
29-06-2007, 10:45
mario1976

nie przesadzajmy, 400 tys, na dom bez wyposażenia i działki na pewno wystarczy.

No jak tak Wam wyszło to tylko się cieszyć. Ja nie zlecam wszystkiego jednemu wykonawcy. Buduje systemem gospodarczym. Mam jedną ekipę do stanu surowego, inną do dachówki, a później musze szukac konkretnych wykonawców na wykończeniówkę.

Nie wiem jak wyglądają Twoje fundamenty ale ja nie dałem rady taniej. Jesli bym ich nie pdwyższył to byłaby oszczedność rzedu 2000. Beton kupiłem w cenie rynkowej (po tyle chcą w Warszawie), bloczki także, piasek też w normalnej cenie + 6500 robocizna. Nie mam pojęcia gdzie mógłbym zaoszczędzić 15 000, a Twój fundament jest chyba większy (ja mam 60mb ław więc na same ławy wyszło 14m3 betonu - czyli 60m*0,6m*0,4m i wychodzi 14,4m3)

W moich rejonach takie domki +-wychodza w takiej cenie jaka wychodzi z moich kalkulacji czyli koło 150-160 stan surowy owtarty do 18000-200 000 zamkniety (w zalezności od standardu bramy garażowej, okien i drzwi) i później wykończeniówka, płot....którą określają na drugie tyle co stan surowy (sam nie wiem ile mnie wyniesie ale tak pisza forumowicze). Tak więc jakbym nie liczył to wyjdzie w okolicy 400 do wprowadzenia się.

A co do sąsiada to tez buduje gospodarczo (PHT) i oprócz tego, że widziałem kosztorys to sobie także rozmawiamy.....

Ogólnie ja skłaniam sie do "wyceny" forumowicza Bikerusa, który "szacował", ze Twój pierwszy projekt (koło 130m2) wyniesie 360 do zamieszkania w średnim standardzie.

Tak czy inaczej powodzenia :wink:

ps

a tak z ciekawości możesz mi napisac jak wyszło tak tanio za fundament. Tzn ile metrów B20, B10, stal, bloczki, piach, hydraulik, koparka, robocizna, cement, ocieplenie itp ?

zielinsk
29-06-2007, 11:19
zabina, a może po prostu dostosować się do sytuacji i pomyśleć o sprowadzeniu ludzi zza wschodniej granicy? Ja chyba tak zrobię. Naszym panom fachowcom w głowach się kuku porobiło, a na Ukrainie też potrafią budować i nie wołają takich kosmicznych cen. :roll:

A może ściągnijcie ich z Chin. :lol:
Nie wiecie o czym piszecie. Niewielu z Was drodzy inwestorzy zdaje sobie sprawę z kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, kosztów wynagrodzeń pracowników itp. Skończyły się czasy kiedy wszystko było za pół darmo , na czarno, bez faktur , ZUS-ów,itp.
Teraz wreszcie jest normalnie!!! Pomijając oczywiście płace które nie zawsze są adekwatne do kosztów budowy. Ale jak widać z ilości budowanych w Polsce domów oraz z ilości użytkowników tego szacownego FORUM nie jest tak źle z wypłacalnością.
Pomijam również fakt "chorych" wycen - bo to akurat reguluje rynek. Jeśli Wykonawca ma dużo zleceń to winduje ceny. Dużo zleceń ma dlatego że nie ma kto budować. Rozsądny budowlaniec na zachodzie zarabia jak wszyscy wiecie kilkakrotnie więcej niż przy obecnych dobrych pensjach krajowych.
Więc ściągajcie Chińczyków, Kazachów, Ormiańców i Aborygenów z Australii, a nie długo oni będą brali tyle samo co teraz Polacy, A Polacy wyprowadzą się do Irlandii w komplecie.
Mimo to pozdrawiam wszystkich Budujących i rozsądnych "krajowych" Wykonawców.

zielinsk
29-06-2007, 11:24
kurcze
ja płacę 2200 zł za m2 za stan surowy zamknięty bez dachówki (220m2)
rany ile ja przepłacam, ale z działką (1600m2 - dzierżawa wieczysta) wychodzi mi
około 480 000 zł.
wiec jak na lokalizacje - okolice Warszawy to cena boli ale ból uśmierza żona, której to wielkie marzenie :o

:o Za tyle można w niskim standardzie wybudować pod klucz.
Kierownik budowy zarabia chyba z 10.000 :lol:
Wykonam ci ten zakres za 1600 zł/m2

konmak
29-06-2007, 11:38
hehe no tak
ale czy dasz mi w tej cenie działkę 1600 m2 za 60 000 zł pod Warszawą - co prawda dzierżawa wieczysta :-?
to co tracę na cenie budowy zyskuje na cenie działki, suma wychodzi taka jaką podałem. Ale wiem, że deweloper mało nie zarabia :o a ja przepłacam za robociznę to mnie lekko wkurza

mario1976
29-06-2007, 11:39
:o Za tyle można w niskim standardzie wybudować pod klucz.
Kierownik budowy zarabia chyba z 10.000 :lol:
Wykonam ci ten zakres za 1600 zł/m2

A te ceny 1600-2200/m2 stanu surowego zamknietego to liczyćie po powierzchni uzytkowej czy po podłogach ?

zielinsk
29-06-2007, 11:48
hehe no tak
ale czy dasz mi w tej cenie działkę 1600 m2 za 60 000 zł pod Warszawą - co prawda dzierżawa wieczysta :-?
to co tracę na cenie budowy zyskuje na cenie działki, suma wychodzi taka jaką podałem. Ale wiem, że deweloper mało nie zarabia :o a ja przepłacam za robociznę to mnie lekko wkurza

No chyba że jest to transakcja wiązana (tzn. działka i budowa).

konmak
29-06-2007, 11:53
ja mówię o użytkowej, gdyby to jeszcze było po podłodze to bym już w to nie wchodził, mam sporo skosów