PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o opinię - MACIEK



SLAEY
03-03-2007, 16:52
Witam was serdecznie, proszę o opinię na temat projektu Maciek ze Studia Atrium. Chodzi mi o ludzi, którzy ten dom wybudowali lub są w trkcie.

Pozdrawiam i czekam na opinię.

slaey

pjr
03-03-2007, 17:44
Moja subiektywna opinia...

Zalety:
1. Jest niewielki
2. Łatwo oddzielić i zamknąć kuchnię.
3. Prosty dach (tańszy).

Wady:
1. Piwnica - najdroższa w wykonaniu kondygnacja.
2. Balkon - w domu jednorodzimmym służy tylko do sprzątania.
3. Daszek nad wykuszem - trudno będzie wyprofilować rynny bo trzeba zejść niżej i pod dużym kątem. Trzeba będzie docinać dachówki.
4. Garaż - taki przyklejony. Może lepiej by było sprowadzić niżej połać dachu i zrobić najskromniejsze pomieszczenie gospodarcze nad nim. Zawsze to mniejszy podatek od nieruchomości.

SLAEY
03-03-2007, 18:49
Witaj, dlaczego drogo - o co chodzi z tą piwnicą ?

SLAEY
03-03-2007, 21:59
Piwnicę planuję tylko częściowo na kotłownię i paliwo... i to tyle, liczę się z kosztami ścian i ocieplanie + strop i tylę.
Jak czegoiś nie przewidziałem to powiedz..
pozdrawiam

pjr
04-03-2007, 12:08
Piwnicę planuję tylko częściowo na kotłownię i paliwo... i to tyle, liczę się z kosztami ścian i ocieplanie + strop i tylę.
Jak czegoiś nie przewidziałem to powiedz..
pozdrawiam
Sam nie budowałem piwnicy ze względu na dodatkowy strop i potrzebę solidnej izolacji przeciw wilgoci oraz solidnego drenażu. Widziałem nowe domy częściowo podpiwniczone z zagrzybioną ścianą piwnicy do której to ściany nie było dostępu z zewnątrz. Osobiście nie odczuwam braku piwnicy ale może dla entuzjastów wina jest to pomieszczenie istotne, warte poniesienia dodatkowych kosztów.

SLAEY
04-03-2007, 19:12
Witajcie ponownie, dzięki za powyższe opinie, wezmę ja na pewno pod uwagę. Ale proszę o opinię ludzi, którzy już wybudowali Maćka .... Czy jest funkcjonalny, wiadomo to co na papierze nie zawsze idzie z rzeczywistością...

Czy nikt jeszcze bie budował tu z forumowiczów Maćka ???

Pozdrawiam

SLAEY
09-03-2007, 17:12
Czy nikt naprawdę nie budował Maćka ?