PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś ma "GWC max" firmy DOSPEL



Jurek_Z
03-03-2007, 19:51
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat systemu "GWC max" firmy DOSPEL?
Według ulotki system składa się z
- modułu GWC max
- wymiennika ciecz-powietrze
- rury PE
Do czego służy "wymiennik ciecz-powietrze" i "rury PE" to wiadomo, w "module GWC max" musi znajdować się pompa i ........ ???????

Czy ktoś może napisać jaką rolę spełnia "moduł GWC max"

SLAEY
04-03-2007, 20:32
Popatrz na ich stronie www ... nic tam nie ma. Sami nie widzą pewnie co to jest.

Poszukaj w googlach i dam Ci radę, znajdż innego producenta....

... miałem z nimi do czynienia, po prostu chiny!!!

Pozdrawiam :cry:

Jurek_Z
04-03-2007, 21:44
W googlach szukałem ale nic nie znalazłem. :(
Ich strona od dawna się nie zmienia :-?
Króciutki opis spotkałem tylko w folderze reklamowym ale nie jest wyjaśnione działanie tego modułu GWC max. Na zdjęciu ma jakieś 3 regulatory albo wskaźniki ale jak to działa ??? ....
Może ktoś to widział na BUDMIE? Podobno zdobyli tam jakąś nagrodę. Ale za co ?

Mice
04-03-2007, 21:57
.
Może ktoś to widział na BUDMIE?
Ja byłem na budmie i z nimi rozmawiałem, zostawiłem nawet namiary na siebie z pytaniem o ofertę dla mnie ale się nikt nie odezwał :roll:
Człowiek z którym rozmawiałem, średnio wiedział o co chodzi, a już z pewnością nie wiedział/nie chciał powiedzieć co jest w tej skrzyni.
Z tego co zrozumiałem to działa jak opisywane na forum GWC wodne 1 tylko, że robiąje dużo "krótsze" czyli mniej wydajne. Były też jakieś króćce do c.o. ale to byłe kolejne pytanie które zostało ominięte :lol: Być może jakieś dodatkowe wspomaganie ogrzewaniem tej nagrzewnicy (może jest podwójna albo co). Aha miało to coś kosztować razem z rurą PE ok 9k pln do domku o powierzchni podłóg 150m2 i działać max 8h/dobę.

Jurek_Z
05-03-2007, 06:47
@Mice
Dziękuję za informację. Widzę, że raczej nie wybiorę tego rozwiązania.

SLAEY
05-03-2007, 06:57
Witaj, korzystają z tego rozwiązania, może zadzwoń do nich albo poczytaj www:

http://www.taniaklima.pl/

pozdrawiam

Mice
05-03-2007, 07:21
Witaj, korzystają z tego rozwiązania, może zadzwoń do nich albo poczytaj www:

http://www.taniaklima.pl/

pozdrawiam
No chyba jednak nie :lol: Ani żwirowy, ani rurowy to nie jest ...

Jurek_Z
05-03-2007, 08:24
W rozwiązaniu firmy DOSPEL pod ziemią zakopany jest wąż w którym płynie sobie roztwór glikolu i tam się ogrzewa lub schładza w zależności od pory roku a następnie w wymienniku ciecz - powietrze następuje schłodzenie lub ogrzanie powietrza. W instalacji jest dodatkowo zabudowany "moduł GWC max". Myślę, że jest to po prostu pompa o zmiennej wydajności w zależności od temperatury czynnika obiegowego i ewentualnie jakiś bypas pozwalający ominąć wymiennik ciecz - powietrze w przypadku niekorzystnych temperatur czynnika występujących wiosną i jesienią.
Ale koniec języka za przewodnika. Spróbuję do nich zadzwonić może dowiem się czegoś więcej.

Jurek_Z
09-03-2007, 18:59
Dzisiaj dostałem odpowiedź na szczególowe pytania dotyczące systemu "GWC max" :o
Odpowiedź zawierała 4 linijki treści nie związanej z pytaniem opatrzone dopiskiem informującym, że treść tej wiadomości jest poufna i prawnie chroniona Odbiorcą może być jedynie jej adresat z wyłączeniem dostępu osób trzecich. Jeżeli nie jestem adresatem niniejszej wiadomości, jej rozpowszechnianie, kopiowanie, rozprowadzanie lub inne działanie o podobnym charakterze jest prawnie zabronione i może być karalne. :evil: Dlatego nie podaję, że treścią otrzymanej wiadomości było pytanie o mój adres zamieszkania, żeby mogli mnie skierować do najbliższego doradcy handlowego :wink: .
Może uznali że skoro zainteresowałem się ich produktem to oznacza, że poziom mojej inteligencji nie pozwolił mi na odnalezienie tych adresów na ich stronie www. :lol:

odaro
15-05-2007, 20:19
To ja jestem lepszy bo dostałem w pdf. informację na temat GWC-max

Są to dwie strony reklamy produktu ale już coś można się dowiedzieć.

Mogę to jakoś wkleić na forum ale jak to zrobić z pdf.


Jednocześnie ponawiam pytanie czy ktoś może ma taki GWC u siebie w domku.

Sam pomysł wydaję się ciekawy i bardziej do mnie przemawia niż GWC rurowy.

Cena u mnie dla domu ok. 250m to 12000 brutto.

Jurek_Z
15-05-2007, 20:48
U mnie był przedstawiciel firmy, porozmawialiśmy z godzinkę na temat wentylacji i gwc. Wysłuchał jakie są moje oczekiwania dotyczące gwc. Poprosiłem o przygotowanie oferty i wykazanie dlaczego mam się zdecydować na DOSPEL a nie np na PROVENT-GEO. Minęły 2 miesiące i jakoś oferty nie widzę.

odaro
15-05-2007, 20:58
U mnie był przedstawiciel firmy, porozmawialiśmy z godzinkę na temat wentylacji i gwc. Wysłuchał jakie są moje oczekiwania dotyczące gwc. Poprosiłem o przygotowanie oferty i wykazanie dlaczego mam się zdecydować na DOSPEL a nie np na PROVENT-GEO. Minęły 2 miesiące i jakoś oferty nie widzę.


A skąd jesteś?

To prawda że podejście do klienta mają takie jakby wcale im nie zależało.

Ale u mnie zadział jeden dodatkowy telefon do centrali w Częstochowie i doradca techniczny na rejon mazowiecki znalazł czas żeby do mnie zadzwonić.

Czy już coś wybrałeś. Napisz coś więcej o Provent-Geo niż to co można wyczytać na ich stronach. Jak Provent-Geo wychodzi cenowo chyba jest droższy?

Jurek_Z
15-05-2007, 21:43
Czy już coś wybrałeś. Napisz coś więcej o Provent-Geo niż to co można wyczytać na ich stronach. Jak Provent-Geo wychodzi cenowo chyba jest droższy?
Wybrałem właśnie Prowent-Geo. Zabuduję go pod podłogą garażu dwustanowiskowego. 12 płyt = 24 m2
Dostałem wycenę na 13 320 zł netto. (VAT 7%) w tym materiał 9 920 zł, montaż instalacji GWC 3 000 zł, koszt zagęszczania gruntu 400 zł.
Dodatkowo po mojej stronie:
folia budowlana - 80 m2;
styropian (2 warstwy) grubość całkowita min. 13 cm – 8,5 m3; lub ekostyren
żwir 10 - 20 mm płukany – 2,2 t
piasek płukany – 1,0 t.

odaro
15-05-2007, 21:55
Czy już coś wybrałeś. Napisz coś więcej o Provent-Geo niż to co można wyczytać na ich stronach. Jak Provent-Geo wychodzi cenowo chyba jest droższy?
Wybrałem właśnie Prowent-Geo.
.


A jaki rekuperator wybrałeś czy GWC Provent-Geo będzie współpracował z każdym rekuperatorem? Mnie się podobają rekuperatory które są w ofercie www.rekuperatory.pl

WMM
16-05-2007, 01:53
Czytać jak robią inni nie lubicie, uczyć się nie chcecie, to płaćcie i dobrze, szkoda tylko że tak dużo, pewnie nie zdajecie sobie nawet sprawy jak dużo i dobrze przynajmniej spokojnie śpicie.

Jurek_Z
16-05-2007, 06:11
Czytać jak robią inni nie lubicie, uczyć się nie chcecie, to płaćcie i dobrze, szkoda tylko że tak dużo, pewnie nie zdajecie sobie nawet sprawy jak dużo i dobrze przynajmniej spokojnie śpicie.
Rozważałem różne koncepcje - żwirowy, rurowy, wodny, itp.
Koszty od 3 000 do 20 000. Każdy pasuje do innych warunków.
Skąd wiesz jakie warunki są u mnie?

WMM
16-05-2007, 09:58
Po specyfikacji materiałów jakie masz kupić, ale co ja tam wiem.

Jurek_Z
16-05-2007, 15:00
Po specyfikacji materiałów jakie masz kupić, ale co ja tam wiem.
Co ma piernik do wiatraka? Co możesz powiedzieć o występujących u mnie warunkach gruntowych, poziomie wód gruntowych, wielkości działki, itp na podstawie specyfikacji materiałów?



A jaki rekuperator wybrałeś ...

Myślę o MISTRAL-GEO 600 (http://www.pro-vent.pl/produkty_mistral-geo_600.php?go=mistralgeo) z sterownikiem procesorowym RC1, i wodną nagrzewnicą kanałową (mam mieć zbiornik buforowy 550l)

FOXX
31-05-2007, 14:54
Witam, myślę że WMM chciał poprostu powiedzieć, że na forum było całkiem dużo informacji jak zbudować żwirowca, rurowca czy wodniaka przy odrobinie nakładu pracy. I nie chodzi tu nawet o samodzielene grzebanie się w piachu, bo to przecież można zlecić. Nawet zlecając poszczególne prace specjalistom GWC złożone samodzielnie z kawałków będzie kosztowało około 50% pakietu.