PDA

Zobacz pełną wersję : czy tak można kłaść folię



michalw0
04-03-2007, 13:03
Mama dach kryty dachówką. Pod nią dobra folia par. Dorken MAX. Mam teraz ocieplać 20 cm wełny (czy niue za mało?) + folia oczywiście ale... Wykonawca, żeby nie stać bezczynnie przykręcił już na poddaszu stelaże pod płytę G-K. Zastanawim się jak teraz położy folię?. Czy kazać mu ściągać stelaż czy też można położyć folię praidłowo innym sposobem, bez odkręcania stelażu. Proszę op pomoc.

siwy z gosławic
04-03-2007, 14:02
Moim zdaniem jedynym prawidłowym sposobem położenia foli paroizolacyjnej jest umieszczenie jej między stelażem a płytą GK. Czyli folię należy przykljić do stelaża na taśmę dwustronna i przykręcić płyty.
Ciekawi mnie też po co stosować folie paroszczelną miedzy krokwiami a stelażem bo przecież ona straci swoją paroszczelność zaraz po przykręceniu esów

andre59
04-03-2007, 14:09
Po kolei.
Masz polożoną folię dachową Dorekn Max, nad nią dachówkę.
Pod folią, między krokwiami jest już wełna i przykręcony stelaż do płyt karton-gips, tak?
Między profile stelaża można i należy ułożyć dodatkowe pasy wełny.
Teraz zostało przymocować folię paroizolacyjną.
Przykleja ją się taśmą dwustronnie klejącą właśnie od spodu do tego stelaża, a później przykręca się płyty.

Barbossa
04-03-2007, 14:16
a jak folia będzie pod stelażem to co się stanie?

siwy z gosławic
04-03-2007, 14:21
a jak folia będzie pod stelażem to co się stanie?

Esy ją podziurawią i tyle z jej paroszczelności i dodatkowo możemy zapomnieć o wełnie między stelażem. Jeżeli pod stelażem rozumiemy między krokwiami a stelażem :D bo rownie dobrze pod stelażem są płyty i wtedy jest dobrze :D

Darek Rz
04-03-2007, 14:21
a jak folia będzie pod stelażem to co się stanie?

Witam

To dodatkowa warstwa wełny nie będzie chroniona przed parą wodną przenikającą przez płyty (choć osobiscie mam szczere wątpliwosci jakim cudem para miała by dostać sie przez płyty ?? ) gdyby tak było to po jakimś czasie płyty odpadły by same od nadmiaru wilgoci :lol: .

pozdrawiam

wartownik
04-03-2007, 14:23
Mama dach kryty dachówką. Pod nią dobra folia par. Dorken MAX.
Dorken MAX ? Napewno ?

FREDY
04-03-2007, 14:39
a jak folia będzie pod stelażem to co się stanie?

Witam

To dodatkowa warstwa wełny nie będzie chroniona przed parą wodną przenikającą przez płyty (choć osobiscie mam szczere wątpliwosci jakim cudem para miała by dostać sie przez płyty ?? ) gdyby tak było to po jakimś czasie płyty odpadły by same od nadmiaru wilgoci :lol: .

pozdrawiam

Zgadzam sie z tym - myślę że dawanie folii paroizolacyjnej w pomieszczeniach typu sypialnia jest kompletnie pozbawione sensu. Zreszta takie jest stanowisko Rockwoola - dawać folie paroizolacyjną tylko w pomieszczeniach wilgotnych.

andre59
04-03-2007, 15:24
a jak folia będzie pod stelażem to co się stanie?
pod stelażem to ja rozumiem między stelażem a podłogą,
no może nieco bliżej stelaża :wink: :D