PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja stropu pod tarasem - co sądzicie?



Tomek_W
04-03-2007, 15:57
Witam :)
Znajomi kupili część willi (przyziemie + kawałek góry) do remontu.
Remont wykonuje im jakiś kolega.
Kuchnię robią w nieogrzewanej do tej pory części piwnicy, nad którą znajduje się taras. Strop jest betonowy (nie wiem jakiej grubości). Pokazywałem zdjęcia z Muratora, zgodnie z którymi przed planowanym położeniem na tym tarasie kafli powini położyć izolację termiczną (pewnie min 10 cm) + izolację przeciwwilgociową itd..
Okazało się, że wykonawca położył od środka 5 cm wełny mineralnej (!).
Nie wiem czy zastosował paroizolację, ale nawet jeśli tak to wg mnie po rozpoczęciu ogrzewania różnica temperatur (w środku i na zewnątrz) spowoduje wykraplanie się pary w wełnie lub na jej styku z betonem.
Całość ma być przykryta bodajże płytami g-k.
Jak sądzicie, coś takiego ma rację bytu?
Pozdrawiam
Tomek

Tomek_W
05-03-2007, 10:02
Nikt się nie wypowie? :o
Może to jest poprawne a ja się mylę :-?
Pozdrowionka
T.

robinoc
05-03-2007, 20:18
Moim skromnym zdaniem masz całkowitą rację, za parę lat widzę to tak, nawierzchnia tarasu oczywiście zacznie przeciekać, woda będzie sobie powoli wsiąkać w wełenkę, zacznie sobie rosnąć grzybek, płyta efektownie sę wygnie i jak tu nagle coś nie łupnie :o -sufit ze śmierdzącą wełenka zalegnie na podłodze :D . A tak całkiem poważnie przy tarasie nad ogrzewanym pomieszczeniem nie można sobie pozwolić na żaden błąd, to bardzo trudne, trzeba pilnować nawet panów "fachowców", zajrzyj tu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=95591&highlight=

Sp5es
06-03-2007, 17:38
Nie ma racji bytu i to zdecydowanie.

Tomek_W
06-03-2007, 18:01
Dzięki za opinie :)
Robinoc, to pewnie też, ale jest to kwestia izolacji przeciwilgociowej, a więc osobny temat.
Mnie raczej chodziło o kwestię izolacji termicznej i związanych z tym kłopotów po rozpoczęciu ogrzewania pomieszczenia. W wyniku różnicy temperatur wydaje mi się, że zacznie się wykraplać para. Skutek łatwy do przewidzenia :-?
Znajomy, który to kupił jest osobą dobroduszną i wierzy swemu koledze-budowlańcowi :-?
Ad Sp5es
Możesz w dwóch zdaniach powiedzieć dlaczego aż tak zdecydowanie?
Będę wdzięczny.
Pozdrawiam wszystkich
Tomek