PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja projektu??



Anna i Piotr
04-03-2007, 17:32
Witam
Mam gotowy projekt domu do tego dostałem rysunki zamienne uwzględniające zmiany jakie chcieliśmy mieć w naszym domu.
Na czym w takim przypadku ma polegać adaptacja?? Czy ja muszę to jakoś połączyć w jeden projekt aby złożyć wniosek pozwolenia na budowę? Czy składam do gminy orginalny pojekt i jako załącznik rysunki zamienne

niktspecjalny
04-03-2007, 19:11
Witam
Mam gotowy projekt domu do tego dostałem rysunki zamienne uwzględniające zmiany jakie chcieliśmy mieć w naszym domu.
Na czym w takim przypadku ma polegać adaptacja?? Czy ja muszę to jakoś połączyć w jeden projekt aby złożyć wniosek pozwolenia na budowę? Czy składam do gminy orginalny pojekt i jako załącznik rysunki zamienne

Przepraszam a po co skladasz do gminy?A właściwie co składasz?
Adaptacja zajmuje sie np.Pan inż. budowlany i nanosi Ci wszystkie zmiany które zrobił Ci zapewne architekt z jagiegos studio.

Krzysztofik
04-03-2007, 21:39
Witam
Mam gotowy projekt domu do tego dostałem rysunki zamienne uwzględniające zmiany jakie chcieliśmy mieć w naszym domu.
Na czym w takim przypadku ma polegać adaptacja?? Czy ja muszę to jakoś połączyć w jeden projekt aby złożyć wniosek pozwolenia na budowę? Czy składam do gminy orginalny pojekt i jako załącznik rysunki zamienne
Składasz wniosek z poprawkami architekta adaptującego.
Projekt będzie "pokolorowany" przez w/w architekta.
Architekt adoptujący przystawia pod swoimi malunkami pieczątke i
to wszystko.

niktspecjalny
04-03-2007, 22:25
Witam
Mam gotowy projekt domu do tego dostałem rysunki zamienne uwzględniające zmiany jakie chcieliśmy mieć w naszym domu.
Na czym w takim przypadku ma polegać adaptacja?? Czy ja muszę to jakoś połączyć w jeden projekt aby złożyć wniosek pozwolenia na budowę? Czy składam do gminy orginalny pojekt i jako załącznik rysunki zamienne
Składasz wniosek z poprawkami architekta adaptującego.
Projekt będzie "pokolorowany" przez w/w architekta.
Architekt adoptujący przystawia pod swoimi malunkami pieczątke i
to wszystko.

Wybacz moja ciekawość
Składasz wniosek z poprawkami architekta adaptującego.Gdzie! do gminy?Możesz jaśniej?

Krzysztofik
04-03-2007, 22:30
Gdzie! do gminy?Możesz jaśniej?
Do gminy i do starostwa ale to było przed zmianą PB.

niktspecjalny
05-03-2007, 06:21
Gdzie! do gminy?Możesz jaśniej?
Do gminy i do starostwa ale to było przed zmianą PB.

Nadal nie kumam.Po co do gminy .Chyba ,że do geodety a do Starostwa to jeszcze dłuuuuuga droga.O jakiej zmianie mówa?PB....przepisow bezpieczeństwa?Weź wytłumacz raz konkretnie a nie ,żebym Cie ciagnął za jezyk.Po co piszesz zainteresowanemu o zmianie ktora juz nie ma racji bytu? :(

Krzysztofik
05-03-2007, 08:39
Fakt, przepraszam teraz tylko do starostwa.
Teraz ja nie kumam gdzie ta dłuuuuuuuga droga z adaptowanym i uzgodnionym projektem. :-?

niktspecjalny
05-03-2007, 10:36
Fakt, przepraszam teraz tylko do starostwa.
Teraz ja nie kumam gdzie ta dłuuuuuuuga droga z adaptowanym i uzgodnionym projektem. :-?

Adoptujacy inżynier jak dostanie od Ciebie "zbior" dokumentow potrzebnych do adaptacji nakłada je na projekt ,robi uzgodnienia w ZUT, nastepnie daje Ci komplet sklejonych w całość papierów i albo sam albo Ty idziesz do Starostwa starać sie o pozwolenie na budowe.Pisząc dłuuuuga droga do Starostwa mialem na mysli przeciaganie zalatwien u różnych specjalistow.Bo taki pan adaptator(nie mylić z adapterem) ma czasami takich pomagierów(w/w specjalistow), ktorzy to specjalizuja sie w jakiejs dziedzinie .I tak jeden robi np. projekt przyłącza energetycznego a drugi jest od wodnego ,trzeci robi projekt przydomowej oczyszczalni, a czwaryty gazu.Stad można twierdzic ,że czas jest długi bo pan AD musi złożyc to wszystko do kupy.

w skrócie tak to wyglada.

EDZIO I ZIBI
05-03-2007, 20:05
Anna i Piotr z biura projektowego otrzymaliście projekt wraz ze zmianami jakie chcieliście aby wam wprowadzili, teraz musicie udać się do jakiegoś projektanta z otrzymaną dokumentacją, mapką do celów projektowych na której w/w projektant przygotuje wam plan zagospodarowania terenu zgodnie z wypisem planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy dla waszej działki, naniesie projektowane przyłącza- o ile macie już warunki podłączeń, szlkaki komunikacyjne itp.

ms.
05-03-2007, 20:40
Mam wrażenie, że Ania i Piotr niewiele wiedzieli zadając pytanie, a teraz dopiero mają mętlik w głowie. Ja też zwątpiłam. Jest jednak drobna różnica, bo ja już mam pozwolenie na budowę. :oops:

Przyłącza i ZUDP zostawiam na później.

Mistic_2005
05-03-2007, 21:44
Witam
Mam gotowy projekt domu do tego dostałem rysunki zamienne uwzględniające zmiany jakie chcieliśmy mieć w naszym domu.
Na czym w takim przypadku ma polegać adaptacja?? Czy ja muszę to jakoś połączyć w jeden projekt aby złożyć wniosek pozwolenia na budowę? Czy składam do gminy orginalny pojekt i jako załącznik rysunki zamienne


Czy tego wszystkiego nie powinie załtwić ARCHITEKT, który wykonał Wam projekt po poprawkach???

Anna i Piotr
06-03-2007, 19:34
właśnie to jest dobre pytanie?czy nie powinnien zrobić tego achitekt który zrobił projekt.Właśnie chciałem się dowiedzieć czy to on powinien złozyć to nwiedna całość czy architekt który adaptuje projekt.To że trzeba naniesć to wszystko na mapki to wiem chodziło mi tylko o to ze dostałem jakby dwa projekty orginał plus oddzielnie jakby załaczniki.Czyli złozyc to musi architekt adaptujacy projekt.

EDZIO I ZIBI
06-03-2007, 20:37
tak dokładnie powinien to wszystko poskładać, potwierdzić podpisami projektant/architekt adoptujący projekt.

niktspecjalny
06-03-2007, 20:55
właśnie to jest dobre pytanie?czy nie powinnien zrobić tego achitekt który zrobił projekt.Właśnie chciałem się dowiedzieć czy to on powinien złozyć to nwiedna całość czy architekt który adaptuje projekt.To że trzeba naniesć to wszystko na mapki to wiem chodziło mi tylko o to ze dostałem jakby dwa projekty orginał plus oddzielnie jakby załaczniki.Czyli złozyc to musi architekt adaptujacy projekt.

Wcale nie musi.Możesz sobie poszukać tańszego.Wybór należy do Ciebie i nigdzie nie jest napisane ,że to powinien być akurat tan co dokonał zmian w projekcie ,,, to po pierwsze.Po drugie ,tak dla uscislenia.Ten nazwe go inż. adoptujacy, wybrany przez Ciebie droga logiki(tańszy,sprawdzony ,taki ktory w Starostwie składał już wiele projektow i jest tam znany) zbiera wszystkie dokumenty od Ciebie i daje do "obróbki"tym z którymi wspólpracuje,następnie łączy je w jedną całość i daje Tobie lub sam składa w Starostwie.Kwestia umowy miedzy wami.

Powiedz prosze w jakim miejscu teraz jesteś tej całej papierologi.Może być w punktach?


narazieńko.