PDA

Zobacz pełną wersję : Wg jakiego projektu budujecie



myrmota
06-06-2003, 11:29
Według jakiego projektu budujecie ? Czy to projekt indywidualny czy gotowy, czy może gotowy z własnymi zmianami

pyrka
06-06-2003, 22:03
Dom w mieście budowany jest według projektu indywidualnego, bo działka jest nietypowa i z gotowych nic nie pasowało. Prawie wszystkie duże domy były bardzo rozłożyste i nie mieściły się na wąskiej działce. Dom na wsi zbudowany jest na bazie projektu gotowego z drobnymi zmianami. Trochę powiększony, bo miał mieć 6,7m x8,6m a ma 7,2m x 9,2m z ociepleniem. Poza tym dobudowaliśmy pod daszkiem wejściowym wiatrołap i powiększyliśmy pokój na piętrze kosztem zlikwidowanej łazienki. Została tylko jedna na parterze.

Żaba
07-06-2003, 08:18
I znowu wyszło, iz robię tak jak większość :)
czyli projekt gotowy z własnymi zmianami

mar
08-06-2003, 20:49
Mieliśmy do dyspozycji działkę o szerokości 18m, ze względu na to trudno było znaleźć projekt gotowy odpowiadający naszym wymaganiom.
Resztę zdecydowała rozmowa z architektem. Za projekt indywidualny zapłaciliśmy niewiele więcej niż za gotowy + adaptację. Dodatkowo nasz architekt jest jednocześnie kierownikiem budowy - żadnych problemów z ewentualnymi zmianami w czasie budowy.
Pozdrawiam Marian

tuptus55
08-06-2003, 22:03
Projekt gotowy ale poprzerabiałem do własnych potrzeb. Po przeglądnięciu ponad 1500 projektów tylko ten jeden jakoś tak wizualnie mnie zainteresował. To go dostosowałem.

kwiatkor
09-06-2003, 10:01
To my też w większości - gotowy ze zmianami.

Główne za:
- przed decyzją o wyborze projektu - mogłem wejść do domu wybudowanego wg tego projektu. Po tej wizycie podjęliśmy decyzję o pewnych zmianach w projekcie - które teraz, gdy ściany już stoją, wydają się być trafne.
- przy projekcie indywidualnym kolega miał bardzo nieprzyjemną wpadkę. Projektant tworzył dom sukcesywnie do pojawiania sie nowych pomysłów inwestorów. Skutkiem zmian było m.in. powiększenie wymiarów budynku. Wymiary zwiększył, ale więźby nie przeliczył. Pozostała przy założeniu pierwotnych wymiarów domu!!!!! Niemiła i kosztowna niespodzianka ujawniła się dopiero przed położeniem dachówki (z drugiej strony kierownik budowy to d....). Mam nadzieję, że wszystkie przeliczenia gotowego projektu są spójne.

gaga2
10-06-2003, 00:35
Kwiatokor - wydaje mi się, że Twoja opowieść równie dobrze może pasować do projektu gotowego, przerabianego do potrzeb inwestora. Na niestarannego architekta nie ma rady, czy projekt dostosowuje, czy projektuje "indywidualnie". Mój projekt wykonawczy jest już na ukończeniu, i od kilku miesięcy wprowadzane są jedynie poprawki wynikające z dostosowywania i koordynowania wszystkich instalacji itp. bez tych poprawek sam projekt (dla celów budowlanych) na etapie budowy wymagałby wielu dopracyzowań lub zmian - bo to czy tam to "się nie mieści".
Pozdrawiam,
Gaga2

tdxls
11-06-2003, 10:53
Ponieważ jest to rozbudowa a nie niestety budowa, to jest projekt indywidualny.

Teska
19-06-2003, 10:40
projekt gotowy przerobiony minimalnie na nasze potrzeby :)

Doki
19-06-2003, 17:32
Zrobiony specjalnie dla nas projekt- projektowali nasi przyjaciele- architekci. Wlasnie opracowuje strone internetowa, wiec zamieszcze adres, jak bedzie gotowa.
Powod, dla ktorego zamowilismy wlasny projekt jest ten sam jak powod, dla ktorego w ogole wdalismy sie w budowe, zamiast kupic gotowy dom i spokoj: Belgowie maja odmienne od nas wyobrazenia co jest w domu wazne a co nie i w ogole jak to powinno wygladac. Na tutejszym rynku nie ma takich domow jak nasz, a z istniejacych (i cenowo osiagalnych) zaden nam sie nie podobal.

Sajmon
20-06-2003, 13:25
projekt gotowy " Żonkil" Archetonu zaadoptowany do działki i potrzeb

Leszko
21-06-2003, 10:01
Jest milion tysięcy projektów i nie można się zdecydować zawsze coś.
Wybrałem ze STUDIO-ATRIUM
Pozdrawiam
Leszko

Doki
21-06-2003, 12:20
Jest milion tysięcy projektów i nie można się zdecydować zawsze coś.
Wybrałem ze STUDIO-ATRIUM
Pozdrawiam
Leszko

Biorac pod uwage ile czasu zajmuje przegladanie miliona tysiecy projektow, aby wybrac ten, ktory mi odpowiada, lepiej (bo taniej i wygodniej, w koncu czas to tez pieniadz) isc do architekta z jaka taka wizja domu i niech on kombinuje.

S.P.
24-06-2003, 11:28
Irma II Archipelaga, wygrał konkurencję z domam na 102 Muratora

myciek
26-06-2003, 13:19
Budujemy według projektu indywidualnego.
Ale najpierw przejrzeliśmy niemal tysiąc projektów z różnych katalogów. Wnioski:
- nie był to czas stracony, bo wyobraźnia pracowała i krystalizowały się pomysły na "nasze"
- zaledwie 1% projektów gotowych nam się podoboał ze względu na wielkość, układ, wygląd (jesteśmy wymagającymi klientami, po 10 latach mieszkania w segmencie - z mnóstwem własnych przemyśleń). Niestety potem okazuje się, że trzeba dom ustawić na konkretnej działce i wybór spada niemal do zera.
Dodam, że działka jest b. duża, ale z niemal 10% nachyleniem i widokowa, więc zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Dzięki temu mamy to czego chcieliśmy (prawie) i nie ma drugiego takiego domu na świecie!
Koszt projektu - ok. 1% kosztów inwestycji. Wydaje mi się, że to najsensowniej wydane pieniądze.

am00
03-07-2003, 18:27
Szukałem typowego, 2-3% spełniało moje wymagania, ale w każdym trzeba było coś przerobić. Okazało się, że koszt zmian jest porównywalny z nowym projektem. Zdecydowałem więc sam zaprojektować sobie domek. Architekt przystawi tylko pieczątkę. Nie mam niestety specjalistycznego programu więc robię to w Excelu. Jest to trochę mozolne, ale efekty są niezłe, no i mogę bez dodatkowych opłat dokonywać ciągłych zmian.

Jola_
16-07-2003, 19:13
Możesz dokonywać ciągłe zmiany do czasu złożenia projektu wraz z całą dokumentacją w Wdziale Architektury.

Wybraliśmy gotowy proj. Eliza z ARCHIPELAGU.
Wcześniej, po przejrzeniu stu milionów gotowców, wiedziałam jak mój dom ma wyglądać. Jakie warunki musi spełniać. W drodze eliminacji wybrałam kilka, które pokazałam mężowi. Z tych, już wspólnie, wybraliśmy ten jeden, jedyny.

aa***a
21-07-2003, 14:01
T

redek
21-07-2003, 17:51
Gotowy, po dlugich poszukiwaniach. Pomijam cene, ale wolalem zobaczyc dom juz wybudowany, porozmawiac z wlascicielem, bo na rysunku zawsze wyglada fajnie. I teraz prawie zadnych zmian :D

krzyżan
28-07-2003, 20:23
Wybrałem SAGĘ z apa-domy. 170mm. Chcę przedłużyć garaż.
Dom szer. ok. 15 m. Funkcjonalny i ładny. Drogi dach.

karola
28-07-2003, 21:16
Indywidualny, idelanie dopasowany do działki.
Rownież miałam manie oglądania gotowych projektów (teraz moge kiosk z nimi otowrzyć nawet :D ) Dom jaki mi się podobał widzialam tylko raz w artykule starego numeru Ładny dom.
To była dla nas podstawa - szkielet. Wszystko jednak dopasowalismy do własnych potrzeb i marzeń.
:)

Uller
29-07-2003, 09:10
Gotowy z własnymi przeróbkami. Przestawiliśmy kominy i ściany o parę centymetrów. Projekt kosztował 1000zł, a zmiany i adaptację wykonał nam szwagier. Taniej się już nie dało. W projekcie gotowym mam przedstawione obliczenia wytrzymałościowe, zestawienia elementów konstrukcyjnych, kosztorys, projekty instalacji wewnętrznych. Za te właśnie elementy chwalę sobie ten projekt.

Grzes z krak
29-07-2003, 09:26
Ja Archeton projekt Złoty Róg.
W projekcie nie robilem wiekszych zmian bo praktycznie wszystko mi odpowiedalo poza 2 tylko tj
1 podnioslem scianke kolankowa o 1 pustak
2 byla roznica w wysokosci pomiedzy stropami nad domem i garazem ja je zrownalem takze mam tym samym garaz wyzszy o 30 cm a na poddaszu wszystko jest na jednym poziomie.
Ogolnie wydaje mi sie ze projekt jest przemyslany i nie ma w nim co udziwniac.

mbz
29-07-2003, 10:17
W projekcie gotowym mam przedstawione obliczenia wytrzymałościowe, zestawienia elementów konstrukcyjnych, kosztorys, projekty instalacji wewnętrznych. Za te właśnie elementy chwalę sobie ten projekt.

Mnie sie wydawalo, ze kazdy projekt powinien to miec.

Uller
29-07-2003, 10:34
Mnie sie wydawalo, ze kazdy projekt powinien to miec.
Mi też :D
wydawało się. No może obliczenia muszą być wszędzie, nie znam się. Ale zestawienie stali zbrojeniowej, więźby dachowej, czy kosztorys w projektach indiwidualnych nie są czymś powszechnym. Widziałem już projekty indiwidualne takie że inwestor sobie narysował a ktoś po znajomości się pod tym podpisał.

Honorata
22-08-2003, 14:44
Projekt gotowy ale poprzerabiałem do własnych potrzeb. Po przeglądnięciu ponad 1500 projektów tylko ten jeden jakoś tak wizualnie mnie zainteresował. To go dostosowałem.


Ja tak samo i mam duuuuzo zmian. Gotowiec to Tina z Archipelagu, ale obecny wyglad juz niewiele Tine przypomina...
Poza tym ogromną barierą okazał się wjazd na działkę od południowego zachodu, a wszystkie gotowce są zorientowane inaczej, poza tym architekci się nie wysilają, gotowce sa abrdzo podobne do sibie, dominuje styl pseudodworkowy, kiepścizna...

Wowka
22-08-2003, 14:52
Indywidualny - zawarte są tam własne przemyslenia - już niedługo okaże się czy te przemyśle nia były słuszne :cry:

marcy
23-08-2003, 11:08
Gotowy, byc moze wydluzymy garaz i damy wieksze okna, a poza tym wszystko pasuje :P

marina123
23-08-2003, 21:43
Doki tak z czysto ludzkiej ciekawosci, mozesz w punktach wypisac na co stawiaja Belgowie w swoich domach i czym roznimy sie od nich?

24-08-2003, 11:30
Wybraliśmy gotowy z Muratora (D-30) bo akurat spełniał wszystkie nasze założenia i zaufaliśmy w jakość tych projektów. Rzeczywiście projekt był rzetelnie zrobione (no może parę drobnych niedociągnięć). Lokalnym tanim architektom nie ufam, bo często wykonują te projekty po pracy jak chałtury lub forsują swoją wizję nie licząc się z możliwościami finansowymi inwestora. Pewnie są wyjątki ale ja wolałam nie ryzykować.

kecaj
30-08-2003, 20:19
wg gotowego BM 81 z agrobispa , ze zmianami własnymi , wymuszonymi

Shadock
06-09-2003, 01:31
Zaczęło sie od marzeń...
Najpierw przekopaliśmy setki i tysiące projektów i wreszcie wybraliśmy pięć z których po kolei eliminowaliśmy tak, iz wyłoniony został zwycięzca :)
Przy okazji poprosiliśmy architekta o ocenę wybranych projektów.
Nieświadomie wybrał również nasz "zwycięski" projekt.
Drugi etap - adaptacja projektu. Ponieważ miszkamy w rejonie szkód górniczych - nieco bardziej złożona sprawa.
Trzeci etap - realia - ile będzie kosztować gotowy projekt + adaptacja a ile indywidualny.
W naszym przypadku udało sie wytartgować projekt indywidualny w cenie gotowego z adaptacją.
Czwart etap - wymyśl koncepcję i dogadaj się z projektantem ;) Checmy stworzyc nasz dom marzeń, ale realia niestety czasem nas ograniczają. Na szczęści można ciąć projekt bezkarnie. Niestety czas leci...
W trakcie opracowywania projektu wyszła jeszcze kwestia posadowienia domu. Ponieważ mamy działkę ze spadkiem terenu, a dom ma byc parterowy (czyli kobyłka ;) ) okazało się, iz nie jest wykluczone, że zagoszczą u nas "drobne" schody z częsci gospodarczej i garażu do części mieszkalnej. Jeszcze powalczymy...
Dlaczego o tym piszę? Otóż w projekcie gotowym koszt takiej adaptacji byłby przypuszczalnie tak duży, że mógłby przekroczyć cenowo projekt indywidualny.
Reasumując: Projekt gotowy polecałbym osobom, które chcą nabyc projekt relatywnie tanio, nie planuja dużych zmian oraz ich działka pozwala na posadowienie planowanego domu w prosty sposób.
W innym przypadku wydaje mi się, iz projekt indywidualny bedzie lepszym rozwiązaniem 8)

Arsen
08-09-2003, 10:57
Indywidualny z własnymi zmianami :lol:

Shadock
08-09-2003, 19:44
Jaki to jest projekt indywidualny z własnymi zmianami?

Indywidualny sam w sobie powinien spełniać w sposób realny "marzenia" i już zawierać w sobie te własne zmiany :lol:

jurg
08-09-2003, 20:15
Indywidualny - szyty na miarę.

Maguś
08-09-2003, 23:34
Indywidualny, wg własnego pomysłu, architektowi nie pozwoliliśmy na zmiany.

Arsen
09-09-2003, 09:07
Indywidualny sam w sobie powinien spełniać w sposób realny "marzenia" i już zawierać w sobie te własne zmiany :lol:
Teoretycznie tak, ale nie przewidzisz do końca własnych marzeń, one się zmieniają wraz z upływem czasu :)

Bordoś
09-09-2003, 09:44
Całkowicie indywidualny - spełnienie wszystkich naszych potrzeb i marzeń
:D Jak to ktoś wczesniej ładnie napisał - szyty na miarę. Architekt tylko przerysował projekt i tzw. postawił pieczątkę :wink:

21-09-2003, 09:58
No i okazuje się że architekci są niepotrzebni skoro wszyscy znają się na projektowaniu. Efekty widać gołym okiem :wink:

ryby
21-09-2003, 21:09
Gotowiec LMB-27 from Lipińscy. A wprowadzone zmiany są naprawdę symbolicze.

ewita
23-09-2003, 15:36
Granat z pracowni architektonicznej Abakus w Białymstoku. Buduje ktoś taki dom?

19
23-09-2003, 21:06
Ja buduję GLX 9 Studia Atrium zmiany to drugi box garażowy, likwidacja łuków podcienia, częściowe podpiwniczenie i drobne zmiany wewnątrz.
Buduje ktoś taki? :roll:

KrzysiekS
24-09-2003, 16:17
Nasz indywidualny projekt to odbicie lustrzane "domu w fiołkach" z Archonu. Zmiany polegaly jedynie na usunięciu bocznego balkonu.

Projekt ten jednak przeszedl gruntowne zmiany związane z czesciowym podpiwniczeniem oraz zmianą technologii scian z jedno na trojwarstwowe.

Architektura i funkcjonalnosc odpowiadaly nm w pelni oraz idealnie pasują do dzialki i stron swiata.

pi_ngwinek
21-10-2003, 13:31
Zamierzamy D49 Muratora.
I raczej bez zmian ... wszystko nam odpowiada tak jak jest

mark0
21-10-2003, 14:23
Po przeszukaniu całego mnóstwa gotowych projektów nie znaleźlismy nic nas satysfakcjonującego w 100%. A że znajomi archtekci obiecali adaptacje zrobic za darmo :D to zdecydowalismy się na spore zmiany w Feniksie z Domusa (Wrocław)

KrzysiekMarusza
21-10-2003, 16:15
D09 z Muratora "na 102", zmiany tylko w zakresie rozłożenia pomieszczeń
i niektórych ich wymiarów

juz stoi surowy prawie-zamkniety :)

Krzysiek

Wakmen
24-10-2003, 11:46
Będzie to Orzeszek z ARCHETYP'u ale niestety z lekkimi zmianami. Przeleciałem tyle projektów (chyba z 2 może 3 tyś) i w sumie to nie znalazłem tego ideału, Ale nasz Orzeszek to 98% tego co zamierzałem otrzymać.

Agacka
24-10-2003, 12:50
Indywidualny,ale z gotowca z ogromna ilościa zmian :lol:

pattaya
24-10-2003, 14:44
Daria z Archipelagu z drobnymi zmianami.Nie jest to dom szczególnie urodziwy,ale praktyczny.To dobry kompromis.

bilbo
27-10-2003, 00:11
No to my także w większości. Projekt gotowy zaadoptowany do działki i potrzeb. Wycisneliśmy tyle przestrzeni ile się dało....
Uwielbiamy domy w których jest czym oddychać a nie pęłno małych klitek.
Justa

Kemp
30-10-2003, 14:33
Projekt gotowy z Agrobispu, zmiany nanosił znajomy architekt. Poszukiwania projektu trwały około roku, przejrzeliśmy z żoną chyba kilkaset, do ostatniego etapu przeszło 5 projektów i z tego wybraliśmy ten jeden właściwy!!!

czyzb
08-02-2004, 18:33
Granat z pracowni architektonicznej Abakus w Białymstoku. Buduje ktoś taki dom?


Ja zamierzam budować granat, zaczynam w kwietniu.
Mój e-mail [email protected]

Darwol
08-02-2004, 21:13
Gotowiec z Muratora (21a) ze zmianami. Przestrzeni w nim dużo, ale założeniem było osobne mieszkanko dla babci. Założenia się zmieniły a projekt został...

ara
08-02-2004, 21:20
Gotowy,gotowy.. z pracowni Archon plus z niewielkimi zmianami.
Dziś wiem, że należałoby ich zrobić więcej .... :wink:
pozdr.

czupurek
09-02-2004, 11:54
gotowy - D04 zmian nie uniknęliśmy
dzisiaj byłoby ich jeszcze więcej

nowaczka
09-02-2004, 13:08
Projekt gotowy z indywidualnymi zmianami np.dobudowanym garażem,przeniesieniem tarasu na południe w stronę ogrodu. :wink:

09-02-2004, 14:53
Gotowiec, D 24z Muratora, zmiany minimalne.

b-obi
09-02-2004, 20:46
Fraszka z MTM STYL, oczywiście kilka istotnych zmian,częściowe podpiwniczenie,powiększenie wiatrołapu i łazienki na parterze,przeniesienia łazienki na poddaszu- jeden komin i okno połaciowe mniej :lol:

Józia S.
10-02-2004, 13:41
Musieliśmy się zdecydować na gotowca, bo nasza wiedza budowlana na tym etapie była zerowa. A i teraz pozostawia wiele do życzenia.

joanka77
10-02-2004, 21:33
Projekt gotowy - murator D07 z malutkimi zmianami

ADAMOS48
10-02-2004, 23:44
Maciejowiec z firmy Gottwald

Tekboy
12-02-2004, 13:20
Wybraliśmy z Katarzyną "Złotokap" Archetonu, zmiany to dodanie piwnicy i przejścia do garażu.Nie wiem jakie są koszty projektu indywidualnego, ale nasz z adaptacją kosztował ok 3000 PLN. Jeszcze go nie wybudowaliśmy, ale już zrobiłem jego kartonowy model. Świetna zabawa na zimowe wieczory. Polecam.

ozor
15-02-2004, 19:39
Oczywiście że gotowy z małymi przeróbkami :lol: Tylko przejrzałem domy w okolicy czy nie będzie podobnego he he he :D

mik99
15-02-2004, 20:46
Projekt gotowy D53 z uwzględnieniem symbolicznych zmian.

nurni
15-02-2004, 21:31
Miałbyć gotowy jest indywidualny. :D :(

nurni
15-02-2004, 21:33
Miałbyć gotowy (Manuela-Archipelag) jest indywidualny. :D :wink:

tomstan
16-02-2004, 23:09
Ja buduję według projektu gotowego z własnymi zmanami. Nie wyobrażam sobie budowania domu według gotowego projektu, bez przeóbek. Każdy ma jakieś inne potrzeby i co innego mu się podoba. Dom trzeba dopasowac do własnych potrzeb.

barbapis
17-03-2004, 21:28
Ja Archeton projekt Złoty Róg.
W projekcie nie robilem wiekszych zmian bo praktycznie wszystko mi odpowiedalo poza 2 tylko tj
1 podnioslem scianke kolankowa o 1 pustak
2 byla roznica w wysokosci pomiedzy stropami nad domem i garazem ja je zrownalem takze mam tym samym garaz wyzszy o 30 cm a na poddaszu wszystko jest na jednym poziomie.
Ogolnie wydaje mi sie ze projekt jest przemyslany i nie ma w nim co udziwniac.
Czy już wybudowałeś? I z czego? My przymierzamy się do budowy z Thermoporu. Projekt ze zmianami. Proszę, prześlij zdjęcia, jeśli masz takowe. Pozdrawiam.[/code]

Rethman
01-04-2004, 23:30
Mieliśmy kilka faworytów gotowych , no ale coż... Działka nietypowa :cry: Decyzja : na indywidualną miarę i nasze potrzeby.

KAS01
04-04-2004, 12:50
Przez wiele lat moim faworytem byl Dom na 102, ale warunki na dzialce (duzo drzew, w tym kilkusetletni czerwony buk, ktorych nie chce wycinac) nie pozwalaly na jego sensowne usytuowanie. Poza tym dzialka nie jest zbyt szeroka (20.5m), wiec wiele projektow domow parterowych sie nie miescilo. Stanelo na domku z poddaszem uzytkow (www.domek.home.pl - Domek Cieply; dodatkowo z gankami i garazem) Wg. moich obliczen (robilem je dla kilku domow z uz.poddaszem, wczesniej je modelujac w 3D) ma najlepszy stosunek ceny/m2. Oczywiscie spelnil wiekszosc moich zalozen, wg ktorych filtrowalem projekty (od 5lat).

Kazimierz
06-04-2004, 15:17
"Złokap" z biura ARCHETON z niwielkimi zmianami, m.in. drzwi do garażu oraz adaptacja pomieszczenia gospodarczego na kotłownię. Obecnie załatwiamy dokumenty / "hamulcem" - energetyka /. Próbujemy choć trochę uciec przed "vat" gromadząc materiały.

markus_gdynia
07-04-2004, 11:00
Po przejrzeniu grubo ponad 4000 (słownie: czterech tysięcy) projektów, stanęło na projekcie indywidualnym.

Anna Wiśniewska
07-04-2004, 11:07
Projekt gotowy. Murator D33 Nieduży z małymi modyfikacjami, jak u większości :lol:

shadow
10-04-2004, 00:01
Ja będę budował według projektu Ametyst z pracowni Abakust http://www.wlasny-dom.pl/projekty.php?a=szukaj&rodzaj=1&od=100&do=150&wlk=100&strona=2 Ktoś na forum napisał "Nie ma idealnych gotowych projektów. Trzeba wybrać taki, który jest jak najbardziej zbliżony do naszego ideału. Projekt, w którym architekt musi wykonać jak najmniej zmian." Uważam, że wiele projektów można dostosować do swoich potrzeb. Nie należy zwracać bardzo dużej uwagi na rozmieszczenie i kształt (oczywiście nie wszystkich) pomieszczeń. Każdy uprawniony architekt może dokonać zmiany położenia ścianek działowych (pisze o ściankach działowych, ponieważ ściany nośne ciągną za sobą więcej zmian np. konstrukcja stropu). Mój architekt zrobił to razem z adaptacją projektu za 500,00 zł. To, co zmieniłem to dach – ścięte rogi, powiększony garaż i kilka innych mniejszych zmian. Jaki wybrać projekt, to już zależy od waszych indywidualnych potrzeb. Ja kierowałem się funkcjonalnością (z mojego punktu widzenia) i potrzebami mojej przyszłej żony. Bardzo duże znaczenie podczas wyboru projektu ma usytuowanie pomieszczeń w stosunku do kierunków świata.

Stanlay
10-04-2004, 08:46
Wybrałem projekt "Szymon" z Archetonu z małymi przeróbkami, w tej chwili mam stan surowy budynku i większośc tych zmian okazała się nie do końca trafiona . Moja rada dla wszystkich przyszłych inwestorów : starajcie się wybrać taki projekt aby go już nie zmieniać, każdy projekt jest przemyślaną całością i rzadko zmiany wychodzą mu na dobre.

13-04-2004, 13:35
indywidualny przerobiłam :( jak zobaczyłam to "cudo"upłodzone przez architekta to myślałam,że mnie trafi.Dwa miesiące przekonywłam męza i kupiliśmy drugi projekt -wierzba II-wręcz dla nas idealny-drobne zmiany dotyczą tylko fukcji-zamiast 3 pokoi -sypialnia z garderobą i łazienką

Sil
14-04-2004, 13:37
U nas gotowiec z Archipelagu ("Kasia"), ale w lustrzanym odbiciu i z kilkoma dosć znaczącymi zmianami. Przy obecnym przeogromnym wyborze projekt indywidualny wydał nam się zbędną ekstrawagancją. Zwłaszcza że tam, gdzie można, chcemy trochę zaoszczędzić (ale wiemy też, że "biednych nie stać na oszczędzanie" :) ).

Jacek33
22-06-2005, 15:09
Projekt indywidualny - wtedy masz to co chcesz ...

Didi
22-06-2005, 18:17
Projekt muratora D12B z kosmetycznymi zmianami

koks
22-06-2005, 18:34
projekt gotowy (PolinoII lub ArgentaII z Archigraphu) ale z mnóstwem zmian w środku.. :oops:

Żółtodziób
23-06-2005, 09:40
Według jakiego projektu budujecie ? Czy to projekt indywidualny czy gotowy, czy może gotowy z własnymi zmianami

zaznaczyłem odp3 - projekt Muratora "Miodowy Miesiąc" C03 - z kilkoma własnymi zmianami - kilka na pewno wyniknie w trakcie budowy :roll:

EDZIO I ZIBI
23-06-2005, 11:03
Indywidualny cenowo wychodzi jak gotowy ze zmianami (znajomy robi) :lol:
pozdrowionka

bladyy78
24-06-2005, 22:14
Gotowy projekt mialem i doprojektowalem do domu garaz.

katarek
25-06-2005, 22:44
indywidualny, bo gotowego nie znalazłem... ;)

26-06-2005, 22:31
Bolero 3, jednak z wieloma zmianami.

zuczek
27-06-2005, 11:12
APS 108 z lublińskiej pracowni archi-projekt; z naszymi zmianami (też sporo)

nagietka
27-06-2005, 13:39
wybraliśmy gotowy z Archonu ,ale tak go pozmienialiśmy,że jest niepodobny do pierwowzoru.Nawet nasz architekt stwierdził,że wyszedł z tego projekt indywidualny.Przed podjęciem decyzji braliśmy pod uwagę usytuowanie domu na działce ,względem stron świata i przede wszystkim nasze marzenia jak powinien wyglądać na zew i wew.
Budujemy dom nasz wyśniony i upragniony,więc wszystko przemyśleliśmy a i tak życie to zweryfikuje.Najlepiej budować trochę większy,by się póżniej nie okazało,że za mały do naszych potrzeb.
A na początku należy te potrzeby wypunktować.
Następnie poziostaje wybór bryły ,która by pasowała nam i wpasowała się w okolice.
Nagietka.

mysia
27-06-2005, 17:21
gotowy, z niewielkimi zmianami... zamiast dwóch łazienek na górze będzie jedna łazienka i duża garderoba w sypialni i zamiast okrągłych kolumn na przodzie, kwadratowe słupy - na kolumny mamy uczulenie :wink: :wink: :wink:

27-06-2005, 17:37
Indywidualny, bo... 1,5 rodzinny. :)

alfreda
27-06-2005, 19:20
Indywidualny...Bo jakoś tak...Żaden z gotowców nie chwycił za serducho. Ciągle czegoś za mało, za dużo :-? :-? Po przeanalizowaniu kosztów projektu indywidualnego , a gotowego ze zmianami- wybraliśmy rozwiązanie numer 1.

arcobaleno
28-06-2005, 12:52
My zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny, po przestudiowaniu masy katalogów z gotowcami :roll: Ponieważ bedzie to bliźniak w którym ma zamieszkać 5 osób i każda z nich ma różne wyobrażenia i potrzeby, nie udało nam się dojść do ładu :roll: :wink: i wybraliśmy projekt indywidualny, dzięki czemu każdy mógł wtącić swoje 3 grosze i wszyscy są zadowoleni - połówki rożnią się trochę od siebie rozkładem pomieszczeń.

28-06-2005, 15:33
Podstawą była Konwalia z Horyzontu, wyjdzie - nasz indywidualny domek ;)

szczurp
05-07-2005, 13:37
zdecydowanie indywidualny - poniewaz: nie znalazłam projektu(na wąską działke(ok 15m ) w zadnym z katalogów ) który oferowałby pralnie, kotłownie, wc, salon kuchnie jadalnie na jednym w miare ustawnym poziomie - więc sama wyrysowałam i przedstawiłam to architektowi a jeszcze poddasze cztery sypialnie + dwie łazienki :wink: pani architekt pogratulowała mi pomysłowości :D

bella
05-07-2005, 17:11
Gotowy ze zmianami, w sumie niewielkimi - wywaliliśmy kilka ścianek na parterze, bo domek mały a potrzeba przestrzeni wielka :)

dorotazab
09-07-2005, 19:27
Najpierw przejrzeliśmy niemal tysiąc projektów z różnych stron - wszystko co mozna bylo ogladnac za pomoca netu - no i w koncu na stronie www.domnaoryzoncie.pl - wypelnilam o bezplatny katalog.

Nie liczylam zbytnio na to ze przysla - (jestesmy z mezem w usa -niestety) wiec pomyslalam ze oleja sprawe .....
a tu po jakims czasie - jak juz nawet zapomnialam o calej sprawie - przyszedl ich katalog!!!

Bylam w szoku
no i zakupilam projekt - WIERA!!! (mezowi na gwiazdke - taki maly prezencik - no oczywiscie decyzja o powrocie do kraju zostala podjeta juz dawno - BEZDYSKUSYJNIE!!!!!!!!)
dla nas projetk WIERA jet szalenczo cudowny!!!! - tu w Stanach architektura jest tragiczna a juz nie wspomne o tandetnym wykonaniu (plastikowe sajdingi dachy z papy i te sprawy - z reszta kto tu byl ten wie jak jest!)

Tomik_B
11-07-2005, 14:42
Projekt gotowy - murator D09a ze zmianami.

calibra2
18-10-2005, 10:07
projekt gotowy z minimalnymi kosmetycznymi zmianami

szymoszkowa
18-10-2005, 18:46
Projekt gotowy-Kornelia z Archipelagu.Zasadniczo nic nie musiałabym zmieniać-ma wszystko to co jest mi potrzebne,ukierunkowanie też właściwe.Ale przejrzałam tysiące projektów,to fakt.M

inż. Mamoń
21-10-2005, 12:40
Projekt indywidualny inspirowany kilkoma różnymi projektami typowymi. Gdyby nie mała działka i związana z tym trudność wyboru projektu gotowego z pewnością wybrałbym gotowy. Wybór jest przeogromny.

denton
23-10-2005, 12:00
Jupiter I z pracowni Domus ale dosc gruntownie przerobiony np garaz ma byc wolnostojacy.

Tomek_R
23-10-2005, 23:37
Gotowy z własnymi zmianami.

siłaczka
13-11-2005, 18:58
Gotowy w lustrzanym odbiciu zrobionym dla nas - "Modrzewiowy" z pracowni Domek. Na początku myśleliśmy, że nic nie będziemy zmieniać, ale teraz już szykujemy parę poprawek pod kątem naszej rodziny.