PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D80 DOM DLA POKOLEŃ



macdorka
06-03-2006, 08:55
Trochę się obawiam budowy dużego domu, właśnie zmieniamy projekt z d29 na d80. Boję się że budowa takiego dużego domu nas wykończy. Czy ktoś z was buduje tem dom albo inny duży? :-?

gourmand
06-03-2006, 09:15
Witam,
dom zbuduj według twoich potrzeb a nie dla sąsiadów. Jeśli zostaną ci pieniążki, to urządź ładny ogród. Jeśli nadal zostawałoby ci coś extra na koncie, pojedź na dobry wypoczynek.
Powodzenia.

macdorka
06-03-2006, 09:20
Cóż nie myślę o tym czy będę zasłaniać widok tylko czy dużo więcej to kosztuje. Oczywiście nie mówię o wykończeniu bo to oczywiste, ale na etapie budowy. :)

everyday
06-03-2006, 10:26
każdy dodatkowy metr to minimum 2000 zł, potem to trzeba ogrzać i co jakiœ czas remontować - choćby pomalować. Dopasuj dom do możliwoœci, być potem nie mieszkać w cišgle nie dokończonym domu i irytować się, że to taka studnia bez dna :D
Dobre wyposażenie, ogód, zagospodarowanie terenu - dla mnie osobiœcie sš równie ważne, dlatego mnożę metry kwadratowe przez 4, nie przez 2. Ale to oczywiœcie kwestia indywidualna.

Nefer
06-03-2006, 10:50
Bardzo fajny :) Jak rozumiem masz taką potrzebę, żeby mieć oddzielne mieszkanie ( tak jak ja :)) - mnie się podoba :) CHoć wybrałam dom z 2-stanowiskowym garażem, ale to drobiazgi. Mam nadzieję zrobić stan surowy zamknięty za 200k :) Optymistka :)

macdorka
06-03-2006, 14:33
Nefer a ty też budujesz duży? można wiedzieć gdzie? :)

Nefer
06-03-2006, 14:41
Nefer a ty też budujesz duży? można wiedzieć gdzie? :)

Masz wiadomość :)

Korpako
05-03-2007, 18:30
Czy ktoś z Państwa buduje lub wybudował dom wg tego projektu?

Siula
24-04-2007, 14:57
witam,
My po malych przerobkach ( chyba malych :)) budujemy ten domek w Bojanie .Jestesmy na etapie pozwolenia na budowe. Pozdrawiam.

Korpako
09-05-2007, 12:29
Witam, dziękuję za odpowiedź. My również jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Mamy nadzieję, że pozwolenie na budowę uzyskamy pod koniec lipca. W zasadzie wybraliśmy projekt D80a, bo układ parteru jest dla nas przyjaźniejszy. Część usługową przerabiamy na mieszkanie.
Z czego będziecie budować? My wahamy sie pomiędzy Porothermem a Silką. Jak będziecie ogrzewać? My gaz i wspomaganie kolektorami słonecznymi. A co na dach?
Dajcie znać czy macie dobra ekipę budowlaną, czy szukacie itp. Myślimy, ze wymieniając informacje tylko na tym zyskamy. A może dojdzie do tego, że wspólnie kupując materiały uzyskamy wieksze rabaty. Co Wy na to?
Pozdrawiam

Tomek

Siula
18-05-2007, 09:18
hej hej
generalnei mam y problem, bo w nowym planie zag. w Bojanie okazalo sie ze pojawil si epkt. iz głowna kalenica ma byc równolegla do drogi ! i lipa, kombinujemy teraz jak mozemy ale cos cienko to widze, kaza nam dom obrociic ale nijak to nie bedzie wtedy gralo ze stronami swiata i zniknie caly efekt.
Chcemy budowac z gazobetonu ale jak sie nei zalapiemy( n arazie jestesmy w kolejce) to porotherm. Ogrzewanie - kominek z płaszczem plus gaz ziemny.Na dach braas grafitowy :)
Ekipe mamy , juz podpisalismy umowe - Henbud
jak coś jeszcze to pisz na maila
[email protected]
Asia
p.s. a gdzie sei budujecie?

raffran
18-05-2007, 18:27
Jesli moge sie wtracic Siula,to jesli chodzi o firme budowlana to nie mogliscie lepiej trafic.Oczywiscie w dobrym slowa tego znaczeniu.
Firme Henbud moge polecic kazdemu,wlasnie koncza nam stan surowy otwarty.

ostroda
27-06-2007, 20:31
Czy ktoś z Państwa buduje lub wybudował dom wg tego projektu?

Zaczynam budowę tego domu, bez większych zmian - wg projektu.

Na ten rok zaplanowałem fundamenty a od wiosny 2008 r. dokończenie.

Zapraszam do wymiany doświadczeń odnosnie domu "Dla pokoleń"

gonzo93
23-10-2007, 12:11
Witam wszystkich serdecznie!!
Poważnie się przymierzamy do projektu D80, ale jeszcze brakuje decyzji "drugiego pokolenia". Decyzja mogłaby być wspomożona przez model tego domku. Dostałem już od ostrody fotki projektu parteru i poddasza (wielkie dzięki), do szczęścia brakuje mi fotek/skanów przekrojów poprzecznych.
Jeśli ktoś mógłby mi przesłać fotki/skany przekrojów poprzecznych domku to będe bardzo wdzięczny. Proszę o przesłanie na adres [email protected]

Bardzo dziękuję.

ps. całkiem spora ta chałupka ;)

agulina7
29-05-2008, 14:20
Witam Wszystkich,
poszukuje zdjęć z realizacji budowy wg projektu Muratora D80 'Dla Pokoleń'.
Wie ktoś może gdzie takowe znajdę?

Z góry sliczne dzięki
Aga

mp_pojmann
11-11-2008, 19:58
Też szukam czegoś na temat D-80 Dla pokoleń.
Czy ktoś może jest w trakcie budowy?

mp_pojmann
16-11-2008, 19:02
agulina7 może tobie udało się coś znaleźć na temat D80?

agulina7
18-11-2008, 11:59
Niestety u mnie temat D80 juz nieaktualny. Z różnych względów nastąpiła zmiana decyzji na C34. Jeśli na coś przypadkiem natrafię, to dam znać.

aneada73
30-01-2010, 18:50
Witam,
Zabieramy się za budowę domu dla pokoleń D80. Dodaliśmy piwnicę. Poszukujemy jakiś ciekawych rozwiązań elewacyjnych. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc (np. fotki)
pozdrawiamy