PDA

Zobacz pełną wersję : Nagrzewnica Volcano Euroheat-dobre ogrzewanie dla domu?



bubulo
06-03-2007, 12:29
Mam pytanko.
Czy ktoś miał styczność i doswiadczenie z ogrzewaniem pomieszczeń nagrzewnicami Volcano firmy Euroheat? zamierzam zainstalować je
w domu (pofabryczny obiekt, zaadaptowany na obiekt mieszkalny) o dużej kubaturze (1 pokój 45m2 - o wysokosci 5 m, pozostałe 3 pomieszczenia o wysokosci 2,5-2,7). Zastanawiam się czy się sprawdzi.
Widziałem takie w salonach i wydaje mi sie sensownym pomysłem na ogrzewanie pomieszczeń o dużej kubaturze.
Proszę o pomoc i wymianę doświadczeń. Muszę podjąć dezycje dosyć szybko, a nadal mam wątpliwości...

niezły
06-03-2007, 13:31
W salonach chyba samochodowych
Moim zdaniem nagrzewnice są dobrym tanim i wydajnym źródłem grzania ale do obiektów niemieszkalnych (sklepy, magazyny) ze względu na estetykę i hałas do mieszkania ja bym ich nie dawał ale to kwestia gustu
Do tak dużego pomieszczenia najlepszym wyjściem była by podłogówka

Jeż
06-03-2007, 13:50
bubulo
Najpierw oszacuj jaką moc grzewczą w kW potrzebuje Twoje mieszkanie - średnio w sezonie grzewczym i maksymalnie. Następnie porównaj ile kosztuje kWh uzyskiwana z różnych nośników energii cieplnej i policz ile PLN wydasz w sezonie grzewczym przy każdym z tych nośników. Obawiam się, że Twój pofabryczny obiekt ma tak duże zapotrzebowanie na ciepło, że ogrzewanie elektryczne w ogóle nie wchodzi w grę.

niezły
06-03-2007, 13:58
vulkan jest nagrzewnicą wodną z nawiewem wymuszonym wentylatorem i można ją podłączyć do normalnego centralnego ogrzewania