PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek z płaszczem - koszty



Bigbeat
07-03-2007, 12:28
Tak dla informacji dla tych, którzy pytają lub są ciekawi:
Koszty, jakie poniosłem:
1. Kominek CTM 18kW AC Elle (z dodatkową wężownicą schładzającą) + zestaw Aria (z centralką TC200 Aria i przepustnicą powietrza) + grupa wymiennikowo-pompowa z dwoma pompami + naczynie wzbiorcze z zaworem dopełniającym: 9945 PLN
2. "Graty" potrzebne do podłaczenia j.w. (rury, kolanka, zaworki, filterki, itp itd): 1450 PLN (najdroższe w tym były rury Cu)
3. Robocizna: 1500 PLN
4. Obudowa (materiały i robocizna, bez blatu marmurowego): ok. 3000 PLN
5. Blat marmurowy: ok. 2000PLN

W punktach 4 i 5 dałem "ok", bo to będzie dopiero realizowane i - znając życie - pewnie się zmieni.

Kwoty już po upustach.

Czyli razem wyjdzie prawie 17.000 PLN.

Kurczę, w takim tempie to wydam wszystkie pieniądze, a chałupy jak nie było, tak nie będzie :(
Moja żona się załamała ;)

celt
07-03-2007, 13:41
Swietny post. Bardzo dziekuje. Takie rzeczowe informacje sa bardzo wskazane :)!!

AlMastar
11-03-2007, 12:04
proponuje sprawdzić kominek z płaszczem Ulricha sam wkłąd to 4200pln z osprzetem (wymienniki, automatyka i zabezpieczenia) wychodzi chyba 6500pln więc już tutaj masz 3.5tys zaoszczędzone

mariobros35
14-03-2007, 15:06
A ja proponuję kominek byrskiego www.kominki.byrski.pl w cenie przepustnica powietrza z sterowaniem moim skromnym zdaniem jeden z lepszych kominków na rynku

Majka
14-03-2007, 15:44
proponujesz ten, bo jestes ich przedstawicielem, niedawno proponowałes jako najlepszy na rynku zupelnie inny kominek.
oj. marios :evil:

tuzin
14-03-2007, 19:24
proponujesz ten, bo jestes ich przedstawicielem, niedawno proponowałes jako najlepszy na rynku zupelnie inny kominek.
oj. marios :evil:

:D

mariobros35
16-03-2007, 20:04
proponujesz ten, bo jestes ich przedstawicielem, niedawno proponowałes jako najlepszy na rynku zupelnie inny kominek.
oj. marios :evil:majka i uważasz że proponując wcześniej inny kominek też byłem ich przedstawicielem?Jestem instalatorem i zajmuję się instalacjami każdy człowiek ma prawo na podstawie swoich doświadczeń życiowych i zawodowych zmienić zdanie na temat tego czy innego produktu technika idzie do przodu.

Majka
17-03-2007, 08:39
proponujesz ten, bo jestes ich przedstawicielem, niedawno proponowałes jako najlepszy na rynku zupelnie inny kominek.
oj. marios :evil:majka i uważasz że proponując wcześniej inny kominek też byłem ich przedstawicielem?Jestem instalatorem i zajmuję się instalacjami każdy człowiek ma prawo na podstawie swoich doświadczeń życiowych i zawodowych zmienić zdanie na temat tego czy innego produktu technika idzie do przodu.

wtedy zachęcałes wszystkich do tamtego kominka, który zdaje się jest do tego niewypałem :roll:

Może napisz oficjalny post co było w tamtym kominku złego, a co w tym jest rewelacyjnego. Zrób takie porównanie. Napisz też o współpracy z dystrybutorami, dostępności części, reklamacjach użytkowników. Może mnie przekonasz.

acha, napisz to w wordzie a potem wklej, żeby zrobiła się korekta błędów, bo czasami nie da się czytać. 8)

jacekp71
17-03-2007, 21:56
a ile za kominek bez plaszcza ??

bo sie zaczynam wahac czy wejsc w ten koszt ;-) .... palic chce rekreacyjnie, dom ocieplam przepisowo ;-) wiec i tak nie spodziewam sie przesadnych rachunkow za gaz .... wiec, czy warto inwestowac w kominek z plaszczem ?

Anisia3
11-04-2007, 12:45
Oj temat kominkowy wałkowany ciągle. Ale wrócę do cen. Czy ktos poda mi orientacyjny koszt budowy kominka otwartego? Robocizna plus materiały powiedzmy ze średniej półki.

Zdun Darek B
12-04-2007, 18:14
Koszt robocizny kominka otwartego to od 3500 zł. Jest to praca prze około 6 dni , najwięcej zabawy z docinaniem szamotowego środka paleniska . Jeśli taki kominek ma działać "bez wpadek " to nie może być tylko "dziurą przyklejona do komina" . Darek B www.kafle-kominki.pl