PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za adaptację stodoły???



DPS
07-03-2007, 20:18
Przed nami adaptacja stodoły na agroturystykę. Trzeba porobić wykopy wewnątrz na ściany nośne, wymurować ściany nośne i działowe, komin, założyć strop, bo stodoła wysoka jak... stodoła, a mają powstać z tego dwie kondygnacje. Czy ktoś podpowie mi, jak rozmawiać o cenie robót wstępnych i potem o murowaniu? Będę szczerze wdzięczna za jakąś podpowiedź, buduję przy granicy niemieckiej blisko Nysy Łużyckiej. :roll:

DPS
08-03-2007, 14:44
Hej, jest tu kto? Fachowiec zaproponował takie ceny:
1 mb komin 2-kanałowy .................................................. ..................100
1 m2 ściana 25 z cegły pełnej rozbiórkowej..................................... ....22
1 m2 ściana 25 z cegły kratówka......................................... .................18
nadproże L w ścianie 25 + wykucie gniazda......................................100
przygotowanie podłoża pod wylewkę (1 m2).........................................8
ława fundamentowa + szalunek + wykop + beton (1 mb)....................25
ława fundamentowa pod komin............................................. ................50
wylewka + izolacja p/wilgociowa i cieplna (m2)...................................15
tynki (m2).............................................. ..........................................8

Czy to dużo, czy brać? Pan ma swój sprzęt (betoniarka, taczka, rusztowania), jest chyba szybki i punktualny - pracował dobrze przez ostatnie 2 dni. I jak myślicie? :roll:

DPS
09-03-2007, 20:25
No, jestem niepocieszona. Czy tylko budujący od zera tutaj są? Ani jednego postu! Chyba temat umrze śmiercią naturalną. Tak się zawiodłam... :(