PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik Madzi i Mirka :)



bm_mi
08-03-2007, 08:38
Tutaj będzie nasz dziennik budowy :)

bm_mi
08-03-2007, 09:32
W wakacje zeszłego roku wpadliśmy na super pomysł: chcemy mieć domek.
Pomysł zrodził się w trakcie wycieczki do Ojcowskiego Parku koło Krakowa, spodobała nam się okolica i postanowiliśmy, chcemy w pobliżu zamieszkać:)
Już na drugi dzień zacząłem przeglądać biura nieruchomości, ale ceny niestety trochę nas zaskoczyły:(
Niestety działek z okolic OPN było niewiele, rozszerzyliśmy więc zakres również do innych okolicznych miejscowości wokół Krakowa: Bolechowice,Zabierzów,Michałowice, Masłomiąca ... hmm, z tego co pamiętam to jeszcze Modlnica, Kobylany, Wieliczka, Śledziejowice, Świątniki Górne, Mogilany itd itd
Dużo było tych działek, korzystałem z wielu biur, ale głównie z biura nieruchomości Północ. Tam dają mapki i trzeba samemu jeździć, ale mi to akurat pasowało.
No więc dali te mapki i jeździłem, jeździłem i coraz bardziej się frustrowałem.
Porażka maksymalna z tymi działkami bo albo działka podmokła(utopiłem buty w jednej), albo obok działki skład węgla, albo dojazd do działki z 800m drogą polną( i tylko jeden domek na końcu).
Inne atrakcje to słup na środku działki, czy też rura z gazem biegnąca w poprzek działki.
Z takich wycieczek po okolicach Krakowa wracałem głównie z bólem głowy, ale co mi tam, zmieniłem biuro nieruchomości i przypadkiem trafiłem w rejony południowe, Gaj, Mogilany i .... pomyślałem sobie dlaczego ja tutaj nie przyjechałem wcześniej:)
Po prostu widoki są przepiękne, postanowiliśmy więc, szukamy działki w tej okolicy i koniec kropka.
W jakimś biurze mieli kilka działek w Mogilanach, pojechałem je oglądnąć, ale jedna nie miała widoków, druga miała słup na działce(widoki już lepsze:)), obok trzeciej był rów z którego brzydko pachniało:(
Byłem zły:(
Obejrzałem również kilka działek w Gaju, ale również nie pasowały mi zbytnio, ale przypadkiem szukając innej jeszcze działki wjechałem komuś pod okno:)
Pytam się czy nie wiedzą o jakiejś działce do sprzedania, bo właśnie szukam, to oni mi mowią, że oni mogą sprzedać:):)
Pomyślałem sobie super, powiedzcie jeszcze, że to ta działka zaraz obok i mówią że to właśnie ta, widok super, media na działce, a czego nie było to mówią, że udostępnią.
Jedyny problem to taki, że trzeba będzie tą działkę wydzielić, ale co tam:)
Zaproponowali cenę (w sumie trochę dużo) powiedziałem, że się zastanowię, odjechałem i wróciłem za godzinę, bo oczywiście bardzo chciałem tą działkę:)
Utargowałem jeszcze cenę za ar:) i ... umówiliśmy się już ze za parę dni przywiozę zadatek.
.... Trochę czasu upłynęło zanim stałem się właścicielem, chyba 4 miesiące, ale to głównie przez biurokrację, geodetę, podział działki itd.
Ale na początku 2007 umowa kupna sfinalizowana:) i można rozpocząć dalszą walkę.

bm_mi
08-03-2007, 09:46
Wziąłęm się ostro do roboty.
Wczoraj załatwiłęm warunki przyłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej (miły Pan w Mogilanach wydał od razu),
złozyłem wnioski o warunki do energetyki (będą za 2 tygodnie), do gazu(będą za miesiąc).
Do tego wniosek o wypis i wyrys z miejscowego planu( będą za 3 tygodnie i opłata 70zł).
Pozbierałem też z gminy telefony do potencjalnych wykonawców przyłączy.
Jeszcze geodetę muszę przycisnąć by wykonał mapkę do celów projektowych:)

bm_mi
08-03-2007, 09:47
Niedługo zamieszczę zdjęcia działeczki :]

bm_mi
13-03-2007, 09:39
... i zamówiona mapka do celów projektowych u geodety. Będzie za jakiś miesiąc dopiero.
800 + vat :-?
trochę dużo, ale cóż zrobić.

bm_mi
13-03-2007, 12:21
hmm, kto mi powie:
Czy projekt MUZA 2: (po usunięciu wieżyczki) http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/muza_2/


albo APS 121: http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=121

będzie się nadawać do następującego planu zagospodarowania przestrzennego:
1.budynki mogą być realizowane jako wielo- lub jednofunkcyjne,

2.nowe budynki mieszkalne sytuowane mają być kalenicowo lub szczytowo do
drogi publicznej w zależności od tradycyjnego usytuowania domów w danej
części sołectwa,

3.rzut nowych i rozbudowywanych (nie dotyczy nadbudowy) budynków ma mieć
kształt prostokąta lub złożonego z prostokątów; stosunek boków zawierać
się powinien w przedziale 1 : 1,2 do 1 : 2,5,

4.wysokość budynków mieszkalnych, mieszkalno %u2013 zagrodowych,
gospodarczych związanych z produkcją rolną nie może przekraczać 9,5 m,

5.wysokość garaży i budynków gospodarczych nie związanych z produkcją
rolną nie może przekraczać 7,0 m,

6.wysokość podmurówki na terenie płaskim nie może przekraczać 1,2 m; w
przypadku spadku terenu %u2013 wysokość ta %u2013 liczona jako średnia
arytmetyczna wysokości odstokowej i przystokowej %u2013 nie może
przekraczać 1,4 m,

7.dachy dwuspadowe lub wielospadowe, o jednakowym kącie nachylenia połaci
dachowych 35-45 stopni z wysuniętym przed lico budynku okapem,

8. obowiązuje zakaz stosowania połaci dachowych przesuniętych wzajemnie w
pionie lub poziomie,

9. dopuszcza się doświetlenie dachów lukarnami lub oknami połaciowymi oraz
budowę tzw. %u201Ejaskółek%u201D. Lukarny i %u201Ejaskółki%u201D należy
budować z daszkami o jednakowym kącie nachylenia połaci, zgodnym z kątem
nachylenia głównych połaci dachu, z zachowaniem kolorystyki i materiału
głównych połaci dachu,

10.dopuszcza się dobudowę do budynku mieszkalnego garaży i budynków
gospodarczych oraz przekrycie ich dachami pulpitowymi o spadku równym lub
mniejszym od spadku dachu głównego, jednak nie mniej niż 200,

11.dopuszcza się stosowanie fragmentarycznego obniżenia okapu,

12.materiały wykończeniowe: tynki %u2013 w jasnych, stonowanych tonacjach,
elementy drewniane i kamienne - ceramiczne, inne,

13.kolorystyka dachów - utrzymana w kolorze ciemnoczerwonym,
czerwonobrązowym, brązowym, ciemnozielonym, grafitowym.