PDA

Zobacz pełną wersję : Materiały dla "Kowalskiego" - ranking, pomoc



Michal_Wawa
08-03-2007, 10:33
Witam,
Czytam od dawna forum i przygotowuje się do inwestycji. Myślę, że warto by stworzyć w jednym miejscu "ranking" materiałów i ew. rozwiązań architektoniczno-budowlanych pozwalających budować tanio+solidnie+nowocześnie+energooszczędnie :D Wiem, że to spora zagwozdka 8) Chodzi mi o hmm.. określenie materiałów która mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Mogła by z tego powstać fajna "baza danych" rozwiązań sprawdzonych i polecanych. Prośba tylko o krótkie wypowiedzi aby wszystko było czytelne. Proponuję mniej więcej takie punkty:

1. Rodzaj domu: parterowy, pietrowy, bliźniak, segment. (tu tylko krótka informacja, wiadomo, ze uzasadnienie mogło by być dłuugie :wink: )
2. Materiał na ściany: ceramika, keramzyt, ytong, silikaty, kanadyjczyk (inne?) i w tej grupie niech jak najwięcej z nas wybierze odpowiedz najwłaściwszą (subiektywnie) ew. umotywować, podać producenta i cenę.
3. Dach: dachówka ceramiczna, dach. betonowa, blacha, papa bitumiczna, strzecha (inne) i tak samo prośba o wybór w krótkim uzasadnieniem, namiary na producenta i ew. cena.
4. Elewacja: różne systemy elewacyjne, za dużo by wymieniać :) (ale prośba o wybór z uzasadnieniem)
5. Rynny: pcv, alu (inne)
6. Okna: pcv, alu, drewniane
7. Drzwi wejściowe: tu chyba wszystko jasne
8. Brama garażowa: j.w. :)
9. Ogrzewanie gazem: jaki piec i dlaczego?
10. Ogrzewanie prądem: jakie rozwiązania.
11. Rekuperator: jaki i dlaczego
12. Drzwi wewnętrzne
13. Grzejniki: rodzaj, producent
14. Materiał na podłogi pokoji: drewno, panele, gres, terakota, wykładzina dywanowa, linoleum (inne)
15. Ceramika i armatura łazienkowa: producenci i ew. uzasadnienie wyboru

To może tyle na początek - taka baza może BARDZO pomóc nowym użytkownikom i zmniejszyć ilość "gupich" pytań :D

Barbossa
08-03-2007, 11:18
...

To może tyle na początek - taka baza może BARDZO pomóc nowym użytkownikom i zmniejszyć ilość "gupich" pytań :D

skromnyś

rozumiem daleś pomysł

a teraz szukamy jelenia co to zrobi

ok

Krisker
08-03-2007, 11:22
Witam,
Czytam od dawna forum i przygotowuje się do inwestycji. Myślę, że warto by stworzyć w jednym miejscu "ranking" materiałów i ew. rozwiązań
...
To może tyle na początek - taka baza może BARDZO pomóc nowym użytkownikom i zmniejszyć ilość "gupich" pytań :D

I myślisz, że najpierw to przeczytają, a dopiero potem będą zadawać pytania? :roll: :lol: :wink: Optymista :wink:

askala
08-03-2007, 17:12
1. Rodzaj domu: parterowy, pietrowy, bliźniak, segment. (tu tylko krótka informacja, wiadomo, ze uzasadnienie mogło by być dłuugie :wink:

buduje z poddaszem uzytkowym, ale mysle o nastepnym na starosc - parterowy

2. Materiał na ściany: ceramika, keramzyt, ytong, silikaty, kanadyjczyk (inne?) i w tej grupie niech jak najwięcej z nas wybierze odpowiedz najwłaściwszą (subiektywnie) ew. umotywować, podać producenta i cenę.

mam cereamike 3 warstwowo
teraz dalbym ceramike 2 warstwowo

3. Dach: dachówka ceramiczna, dach. betonowa, blacha, papa bitumiczna, strzecha (inne) i tak samo prośba o wybór w krótkim uzasadnieniem, namiary na producenta i ew. cena.

mam blachodachowke
teraz dalbym dachowke cementowow - tak szybko nie odfrunie

4. Elewacja: różne systemy elewacyjne, za dużo by wymieniać :) (ale prośba o wybór z uzasadnieniem)

jeszcze nie mam bedzie tynk wapienny i jakas farba


5. Rynny: pcv, alu (inne)

metalowe, pcv pekaja

6. Okna: pcv, alu, drewniane

drewniane podobno lepiej oddychaja
teraz bym sie zastanowil


7. Drzwi wejściowe: tu chyba wszystko jasne

drewniane


8. Brama garażowa: j.w. :)

wisniowski uchylna

9. Ogrzewanie gazem: jaki piec i dlaczego?


piec prawie wybrany MCR De dietrich

10. Ogrzewanie prądem: jakie rozwiązania.
11. Rekuperator: jaki i dlaczego

fajna rzecz

12. Drzwi wewnętrzne
13. Grzejniki: rodzaj, producent

purmo

14. Materiał na podłogi pokoji: drewno, panele, gres, terakota, wykładzina dywanowa, linoleum (inne)
15. Ceramika i armatura łazienkowa: producenci i ew. uzasadnienie wyboru


koło

Michal_Wawa
08-03-2007, 20:56
skromnyś

rozumiem daleś pomysł

a teraz szukamy jelenia co to zrobi

ok

Nie! Ja po prostu na_razie nie czuję sie na siłach by na wszystkie pytania odpowiedzieć. Ale jeden forumowicz już bardzo sensownie odpowiedział, i o to chodzi ! :D

Barbossa
08-03-2007, 21:01
"+" za poczucie humoru