PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł na interii



darsalam
09-03-2007, 07:29
Hey
Czytaliście ten artykuł:
http://biznes.interia.pl/news?inf=880701
Czy to prawda bo jestem dopiero na etapie pozwolenia

Grzegorz Saczek
09-03-2007, 08:00
Tak jest to prawda - medialna
Jest "prawda czasu i prawda ekranu"

Lenart
09-03-2007, 08:49
Tak jest to prawda - medialna Jest "prawda czasu i prawda ekranu"
Niestety ale to jest prawda nie tylko medialna ale realna i faktyczna.
I wcale nie przesadzona MAX - 2 lata temu był po 1,60 ; pół roku temu
po 2,50 ; a teraz prawie 6,00 (Allegro) i nikt nie powiedział, że to koniec.
Za miesiąc może być po 12,- zł i nikt sensownie nie zagwarantuje, że nie.
Z robotnikami podobnie - kto może to zwiewa za granicę, a ogłoszenia
aż się roją o ofertach pracy na zachodzie.

o przepraszam http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=93761

u mnie max. 24 ceny od 7,30zl kolejna 7,50, potem 7,60 potem 8zl, ale to prawda ze trudno dostępny.....idzie na pniu, max 30 jest po 9,60zl a YTONG 36,50mm po 16zl..... a jakie są u WAS ceny max gazobeton 24, 30 i także z systemu YTONG- czy ktoś buduje w tym systemie???? jak się na to zaopatrujecie..., ja patrze na to tak: drożej ale potem bez dodatkowego ocieplenia, styropianu, kleju, siatki i inne.....

Grzegorz Saczek
09-03-2007, 08:57
To iż jest duży popyt to jest prawda. Ale duże zasługi mają "media" w podgrzewaniu atmosfery.

37°C
09-03-2007, 09:19
Propaganda -> Duża podaż pieniądza z kredytu -> Wzrost cen -> Spłata kredytu

No jak myślicie, kto na tym najlepiej wyszedł/wyjdzie?

Krupier, jak zwykle!

mario1976
09-03-2007, 10:57
Moim zdaniem to jest częściowa prawda podgrzana przez media i dziennikarzy.

Ceny rzeczywiście idą niesamowicie w góre....ale w góre idą także ceny mieszkań. A większość inwestorów sprzedaje mieszkanie i wspomaga się kredytem lub wynajmuje mieszkanie. Jesli bym budował się dwa lata temu to materiały były o niebo tańsze ale...ze sprzedaży naszych (z żoną) dwóch kawalerek w Warszawie (24m2 i 36m2) mogłem wziąć 210 000.

Dzisiaj te mieszkania są warte 470 000. Ceny najmu także poszły w górę. O tym dziennikarz nie napisał. Szafowanie słowami, że budujący są "przerażeni" to także mocna przesada. Jestem lekko podłamany i wkurzony ale do przerażenia mi jeszcze daleko. Przerażająca dla mnie jest cena m2 w bloku i ceny mieszkań na rynku warszawskim. Przy nich koszt budowy domu aż tak mnie nie przeraża.

Co do 6 miesięcy oczekiwania na materiały to moim zdnaiem także przesada. Dzwoniłem do kilku składów i na ceramikę czeka się 2-3 mc.

Co do ekip to fakt, ze jest cięzko ale szukając ekipy na przełomie października - listopada 2006 było w czym wybierać. No ale jak ktoś zaczyna w marcu a ekipy szuka od lutego to rzeczywiście może miec problem.

Grzegorz Saczek
09-03-2007, 11:05
Co do 6 miesięcy oczekiwania na materiały to moim zdnaiem także przesada. Dzwoniłem do kilku składów i na ceramikę czeka się 2-3 mc.
No ale dlaczego się czeka?
Nie produkują? Ależ produkują.
Są chętni którzy kupują. I jest ich całkiem sporo. Więc cena idzie w góre. Inni widzą że drożeje i też się rzuca do kupowania bo drożeje więc drożeje jeszcze bardziej.
Pytanie tylko czy producencji inwestują we wzrost produkcji.

mario1976
09-03-2007, 11:24
Co do 6 miesięcy oczekiwania na materiały to moim zdnaiem także przesada. Dzwoniłem do kilku składów i na ceramikę czeka się 2-3 mc.
No ale dlaczego się czeka?
Nie produkują? Ależ produkują.
Są chętni którzy kupują. I jest ich całkiem sporo. Więc cena idzie w góre. Inni widzą że drożeje i też się rzuca do kupowania bo drożeje więc drożeje jeszcze bardziej.
Pytanie tylko czy producencji inwestują we wzrost produkcji.

A to się dzieje także m.in dzięki także takim artyk. w gazecie. Założe się, że po przeczytaniu tego telefony w składach budowlanych się dzisiaj grzeją.