PDA

Zobacz pełną wersję : folia na okno ( efekt lustra )



mirek_rzeszow
09-03-2007, 12:12
Czesc,
Szukam czegos takiego, co można nakleić na okno co by dawało efekt lustra z
zewnątrz, a ze środka można by było widzieć wszystko ( takie szpiegowskie
okno :)

Nie wiecie może jak takie coś się nazywa ( jaki to rodzaj folii )

Pozdrawiam Mirek

kasiaR
09-03-2007, 12:20
Są to folie dające efekt Lustra Weneckiego.


firmy które się tym zajmują -->
http://www.klimator.pl/lustro_weneckie.php

http://www.folia.com.pl/index.php?go=firm&id_firmy=473

http://www.warsfoll.com.pl/
i aukcja na allegro http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=169010274
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=167001683


pozdrawiam,
KasiaR :wink:

"Lustro weneckie (a właściwie fenickie) to odmiana lustra, która odbija część światła, a drugą część przepuszcza (pomijając światło pochłonięte i rozproszone).

Jest to szyba lub folia okienna, pokryta cienką warstwą metalu (grubości zaledwie kilku atomów) Zazwyczaj umieszczone jest pomiędzy dwoma pomieszczeniami - jedno z nich jest przyciemnione, a drugie jasno oświetlone. Osoby znajdujące się w jasno oświetlonym pomieszczeniu widzą własne odbicie. Oczywiście światło z pokoju ciemnego przechodzi do pokoju jasnego, ale oko ludzkie widząc znacznie jaśniejsze odbicie z jasnego pokoju nie dostrzega tego światła. Podobnie w ciemnym pomieszczeniu światło przechodzące przez lustro ma znacznie większe nateżenie w porównaniu do światła odbitego, więc osoby znajdujące się w nim mogą swobodnie obserwować jaśniejsze pomieszczenie jak przez szybę."

jareko
09-03-2007, 13:03
dodalbym jeszcze ze dziala do momentu gdy w pomieszczeniu zapalimy swiatlo - wtedy z zewnatrz widac wnetrze jak na dloni
o czym czasem sie zapomina majac nadzieje ze widzimy swiat ale nas nie widza

09-03-2007, 14:50
...Nie wiecie może jak takie coś się nazywa ( jaki to rodzaj folii ) ...

folia albo szyba ...

Szyba refleksyjna, inaczej nazywana reflex lub stopsol, to także szyba przeciwsłoneczna, jednak o innej zasadzie działania. Może być wykonana ze szkła zwykłego lub barwionego w masie, ale dodatkowo jest pokryta warstwą tlenków metali (lub metali szlachetnych, np. złota). Innym rozwiązaniem jest naklejenie na szybę od strony pomieszczenia folii przeciwsłonecznej, która jednocześnie chroni szkło przed stłuczeniem. Warstwa refleksyjna działa jak lustro i odbija część promieniowania słonecznego, nie tylko zapobiegając przegrzewaniu się pomieszczeń, ale także w pewien sposób chroniąc dom przed złodziejami. Utrudnia bowiem ustalenie, co się dzieje wewnątrz. Na dodatek każde jej uszkodzenie lub uchylenie jest z daleka widoczne. Do wyboru są szyby bezbarwne, srebrne, szare, brązowe, zielone i niebieskie. Zastosowanie szyb przeciwsłonecznych zwiększa koszt okien o około 20%.

grave
12-01-2009, 23:06
a jaki jest koszt takiej folii?
nakleja się ja od wewnatrz?
czy rzeczywiscie bedzie widać to co dzieje się w srodku w momencie zapalenia światła?

jajmar
12-01-2009, 23:10
a jaki jest koszt takiej folii?
nakleja się ja od wewnatrz?
czy rzeczywiscie bedzie widać to co dzieje się w srodku w momencie zapalenia światła?

poszukaj na allegro
ja kupiłem za ~50 ale żona nie pozwoliła nakleić. Cena zależy od wiekości roki nie pamietam dokłądnie cen ale dość tanio to wychodzi.
Są naklejana od zewnątrz i od środka.
Robiłem tylko próby na kawałku szyby -widąc przy zaponym świetle.

grave
12-01-2009, 23:29
a jaki jest koszt takiej folii?
nakleja się ja od wewnatrz?
czy rzeczywiscie bedzie widać to co dzieje się w srodku w momencie zapalenia światła?

poszukaj na allegro
ja kupiłem za ~50 ale żona nie pozwoliła nakleić. Cena zależy od wiekości roki nie pamietam dokłądnie cen ale dość tanio to wychodzi.
Są naklejana od zewnątrz i od środka.
Robiłem tylko próby na kawałku szyby -widąc przy zaponym świetle.

..nawet jesli naklei się folię z obu stron to też będzie widać przy zapalonym świetle??

jajmar
12-01-2009, 23:38
..nawet jesli naklei się folię z obu stron to też będzie widać przy zapalonym świetle??

nie wiem

ale są jeszcze zasłony, rolety i inne takie zasłaniacze

grave
12-01-2009, 23:40
wiem, ale nie mogę się zdecydowac i wpadłem na pomysl z tą folią...

karolekk
28-05-2011, 00:43
zdaje się że taką folie można kupić w praktikerze.

redcode
28-05-2011, 12:32
Ja nie mam co prawda folii tylko normalne lustro weneckie, ale wg mnie lepszym rozwiązaniem jest wizjer, przez takie lustro nie jest sie całkiem niewidocznym + gdy zapali sie światło to przesz szybe nic nie widac, za to z ulicy każdy widzi co sie za nią dzieje.

Charlie
31-05-2011, 14:37
z foliami na szybach zewnetrznych są dwa problemy:
1/ po jakimś czasie użytkowania a szczególnie czyszczenia rysują się i plackami wycierają się do szkła.
2/ szyby zewnętrzne z naklejoną folią pękają w przypadku folii kolorowych z powodu absorpcji nadmiaru ciepła przez kolor. Aby tego uniknąć trzeba naklejać na szybę zahartowaną.

De facto nie ma szkła, które w każdych warunkach zapewnii nieprzezierność na zasadzie lustra weneckiego.