PDA

Zobacz pełną wersję : szlejace ceny materiałów!!!



rofmaniak
10-03-2007, 11:32
witam wszystkich !!!

mieszkam w okolicach wroclawia i tam wlasnie planuje budowe domu, jednak przerazaja mnie ceny materialow - ktore skacza w gore z dnia na dzien!!!Jak myslicie czy ten BUM na materialy budowlane skonczy sie i ceny sie ustabilizuja czy tez nalezy jak najszybciej wykupywac materialy bo im dluzej bedize sie czekalo tym wieksze ceny beda!!!

wypowiedzcie sie na ten temat!!!

ja mam nadzieje ze wreszcie to szalenstwo z materialami budowlanymi sie skonczy , ale to tylko nadzieje!!! :)))

jacekp71
10-03-2007, 18:12
Witam,

skoki cen to nic nowego, juz zeszly rok zafundowal nam niezla szkole planowania zakupow materialow.
jak to zwykle bywa, szkola jest rozna w zaleznosci od podejscia inwestora, ktore tez z kolei wynika z jego mozliwosci finansowych najczesciej.

ja koncentrowalem moja uwage na materialach majacych duzy udzial w kosztach budowy. tj. scienne, stal, strop, dachowka itp.
jesli bylem pewien, ze to czy tamto na pewno zastosuje jesli nie dzis to za czas jakis, to szacowalem potrzebne ilosci i kupowalem towar w depozycie.

w pewnym sensie "kupowalem" tez robocizne, zawczsu umawiajac sie z ekipami na pracei i cene.
o ile malo ktora brygada narzeka na brak zlecen, to jednak nadal chetnie biora one zlecenia z wyprzedzeniem, majac pewnosc pracy. wtedy latwiej uzgadniac cene, bo nawet i sami fachowcy nie wiedza ile mogliby dostac za kilka miesiecy. w taki sposob np. zrealizowalem dach w lutym, placac ceny z listopada.

pozd.
Jacek