PDA

Zobacz pełną wersję : Korzeniowa oczyszczalnia ścieków - budowa, użytkowanie



Gelus
10-03-2007, 22:58
Witam wszystkich.

Otwieram temat, bo chcę usłyszeć głosy praktyków używających tego rodzaju oczyszczalni.
Uważam że to bardzo ciekawe rozwiązanie i planuję (jak się da) wykorzystać je na swojej działce.
Mam nadzieję że ten temat posłuży do popularyzowania tego rodzaju rozwiązań.
Zapraszam praktyków i teoretyków.

Gelus

pluszku
11-03-2007, 11:07
pierwsza kloda pod nogi: na biologiczne oczyszczalnie sciekow niektore gminy daja dotacje nawet 50 % kosztow a na trzcinowe - nie

Barbossa
11-03-2007, 11:15
...

Otwieram temat, bo chcę usłyszeć głosy praktyków używających tego rodzaju oczyszczalni.
...

za wiele to pewnie nie usłyszysz :cry:

janusz_21
11-03-2007, 12:42
Witam! W gminie (w Galicji) gdzie stoi moja chałupa owszem dają ale w "mordę" takim jak ja cieniasom obszarowym, czyli poniżej 1ha. Ci którzy mają powyżej mogą się starać o 50% dofinansowanie. A mówią, że nie ma u nas dyskryminacji? JEST, niestety. miejscowe, te z hektarami jednak mają to w" wielkim poważaniu" i dalej eksploatują swoje nieszczelne szamba zatruwając wszystko dookoła w tym własne i sąsiednie studnie, taki to zmyślny jest polski chłop. Dlatego też musiałem wydać niezłą kasę na studnię głębinową bo nie byłoby co pić. Sam zrobiłem w oparciu o zakupiony projekt z certyfikatem( z www. carpathians.pl - "stowarzyszenie dziedzictwa karpat") tzw oczyszczalnię ogrodową gdzie proces oczyszczania odbywa się tak samo, jest to jedna z odmian korzeniowej. Jeszcze nie była eksploatowana. Szukaj na forum wątku - chyba w "zrób to sam"-oczyszczalnia tymi ręcami zrobiona" Powodzenia

Gelus
11-03-2007, 19:14
ja niestety mam wysoką wodę gruntową (w tej chwili ok 50cm........), na końcu działki rów melioracyjny, ale dalszy spływ (inne działki - zaorany..... ) Zastanawiam się czy w takim wypadku jest to wogóle możliwe? spuszczanie wody do oczka, studni chłonnej.... a w czasie "wysokiej wody" trzymanie rezerwy w odstojniku jak w szambie bezodpływowym....

W temacie jestem lajkonik, stąd prośba o opinie praktyków

Pozdrawiam
Gelus

janusz_21
16-03-2007, 20:22
Witam! Wejdź na stronę http://www.carpathians.pl lub http://ibmer.org.pl czytaj zadaj pytanie, zalecam konsultację z pierwszym adresem. Są tam na tyle fachowi i sympatyczni ludzie, udzielą wszystkich możliwych porad. Myślę, że nie jesteś na straconej pozycji. Rośliny posadzone w poletku zużywają "tą esencję"część odparowuje, oczko obsadzone roślinami wodolubnymi + odparowanie.Ta oczyszczalnia posiada certyfikat. Pisz do nich i przedstaw sytuację! Pozdrawiam.[/url]

Gelus
11-06-2008, 15:33
Witam

Byłem , konsultowałem, podnoszę temat...
Ciekaw jestem opinii praktyków, proszę o opinię tych którzy już użytkują oczyszczalnię korzeniową.
Jaka jest faktyczna czystość wody wypływającej z oczyszczalni? barwa, zapach?
Czy wlewacie tąwodę do oczek wodnych, używacie do podlewania?

Pozdrawiam
Gelus

Gelus
25-08-2008, 10:09
Podbijam temat- może tym razem znajdą się jacyś użytkownicy korzeniówek..

Pozdrawiam
Gelus

mart44
09-10-2012, 14:12
Zaczynam użytkować korzeniową oczyszczalnię.
Wiosną, planuję pobrać próbki wyjściowe i zbadać w Sanepidzie.

bajcik
24-07-2013, 10:21
mart44 - coś wyszło z tego badania próbek?