PDA

Zobacz pełną wersję : Więcej zdjęć do dziennika



niezły
10-03-2007, 22:22
Dziennika nie będę zakładał bo już gdzieś tam jest może z czasem wkleję kilka zdjęć z wykończeniówki ale do rzeczy ostatnio mam coraz więcej czasu i staram się zaglądać na Forum czasami tez przeglądam dzienniki i niestety musze zwrócić jedną uwagę RÓBCIE WIĘCEJ ZDJĘĆ nie po to aby się pochwalić ale po to żeby w porę można było wyłapać i naprawić jakieś błędy np.: oglądam zdjęcia w czyimś dzienniku i widzę zdjęcia z instalacji wod-kan i jedno zdjęcie nie żałujcie dawajcie ile się da Czasami (oczywiście po czasie) widzę instalacja ciepłej wody bez cyrkulacji albo zamiast otuliny peszel itp. na temat innych technologii nie będę się wypowiadał bo się nie znam
Jeśli uważacie że post ten jest zbyteczny to można go usunąć albo sam szybko spadnie na dalszą stronę

halszka.ka
11-03-2007, 08:24
niezły - ten twój post zachęca wręcz do zakładania dziennika,
jeśli są forumowicze którzy tak traktują dzienniki to może i ja coś zacznę dokumentować :roll:

a jak zacznę instalacje, lada dzień :lol: , to będę cykać dużo :lol:

pozdrawiam :wink:

maksiu
11-03-2007, 08:41
Niezły: nie omieszkam skorzystać z pomocy kolegi, co prawda u mnie instalacje zaczynają się za dwa miesiące, ale na pewno będę pamiętał. A przy okazji mam pytanie, wybierasz się na spotkanie forumowe 19 maja? chętnie porozmawiałbym o moich instalacjach
pozdrawiam
m.

ps. A jeśli chodzi o OC, czy rurki dobiera sie do konkretnego odkurzacza (mam na myśli firmę) czy też rurki są uniwersalne?

niezły
11-03-2007, 12:13
Co do spotkania to jeszcze nie wiem zawsze byłem ale teraz każdą wolną chwilę poświęcam rodzinie (mam 8 miesięczna córkę) jeśli będę musiał wybierać to oczywiście wybiorę rodzinę ale mamy jeszcze trochę czasu i pogoda może będzie typowo letnia Co do porad zawsze można zrobić to przez internet a tak w ogóle to mam zamiar bardziej ożywić swoją stronę i może nawet zrobię kilka bezpośrednich fotoreportaży prosto z placu budowy na konkretne tematy ale to najbliższa przyszłość najpierw na stronie musza pojawić się wszystkie zdjęcia które zgromadziłem

Co do instalacji centralnego odkurzacza to jest kilka systemów najbardziej popularny jest ten z rur białych jest to system uniwersalny do którego pasują prawie wszystkie gniazda na rynku drugim też dość często spotykanym jest system Borysowski różni się od uniwersalnego kolorem rur rury są niebieskie i tu pasują tylko ich własne gniazda nic więcej chyba że po przeróbkach . Jednostka centralna będzie pasować do każdego rodzaju instalacji
Chcesz mieć instalację odkurzacza centralnego zrób to z rur białych i bez znaczenia co na tych rurach będzie pisało Beam. Husky itp.

maksiu
11-03-2007, 12:26
Co do instalacji centralnego odkurzacza to jest kilka systemów najbardziej popularny jest ten z rur białych jest to system uniwersalny do którego pasują prawie wszystkie gniazda na rynku drugim też dość często spotykanym jest system Borysowski różni się od uniwersalnego kolorem rur rury są niebieskie i tu pasują tylko ich własne gniazda nic więcej chyba że po przeróbkach . Jednostka centralna będzie pasować do każdego rodzaju instalacji
Chcesz mieć instalację odkurzacza centralnego zrób to z rur białych i bez znaczenia co na tych rurach będzie pisało Beam. Husky itp.

przede wszystkim gratuluje córeczki :D

Dzięki za info o odkurzaczu
pozdrawiam
m.

niezły
16-03-2007, 20:40
Podciągam może komuś jeszcze się przyda

niezły
25-03-2007, 21:53
Może jeszcze jeden raz

niezły
24-05-2007, 21:48
Czasami przeglądam wasze dzienniki i zdjęcia na temat instalacji nie będę się wypowiadał (mało zdjęć a i tak jest po ptakach) ale musze powiedzieć o jednej ważnej rzeczy dobrze znanej ale w praktyce różnie stosowanej


KOMINY zasada jest taka że komin murowany z cegły powinien być wykonany nieprzerwanie do samego końca a nie z przerwami do stropu
To było pierwsze ostrzeżenie

niezły
14-07-2007, 21:03
PORADNIK FOTOGRAFA BUDOWLANEGO

Taki mały poradnik jak prawidłowo udokumentować (wszystkie) instalacje które będą zakryte tynkami i wylewkami
Osoby robiące zdjęcia swoich instalacji popełniają dwa podstawowe błędy pierwszy to robią zdjęcia tylko instalacji elektrycznych i alarmu a tego co jest pod nogami to już nie a drugi to problem z rozpoznaniem pomieszczenia w którym są te kabelki
Jak już wspomniałem robimy zdjęcia wszystkiego co będzie zakryte i nie ważne czy jest to ściana czy tez podłoga
Przed przystąpieniem do robienia zdjęć musimy się do tego przygotować podstawowa sprawa to musimy opisać wszystkie pomieszczenia W każdym pomieszczeniu na ścianie wieszamy kartkę z opisem pomieszczenia np. kuchnia, salon, sypialnia Kasi itd. Fotografowanie w danym pomieszczeniu zaczynamy od zrobienia zdjęcia kartki z opisem a następnie najlepiej w jednym kierunku robimy fotki całego pomieszczenia następnie robimy to z następnymi pomieszczeniami W ten sposób bardzo łatwo będzie nam po jakimś czasie zlokalizować każde zdjęcie

niezły
15-07-2007, 21:31
Oczywiście że poprowadzenie rur od odkurzacza w gruncie nie będzie miało wpływu na żywotność tu może występować inny problem Jeśli grunt jest zimny to na wewnętrznej stronie rury może wykraplać się woda czemu w sposób skuteczny możemy zapobiec stosując otuliny do instalacji grzewczych
Właśnie u jednego z Forumowiczów będę niedługo robił taka instalację i jedno gniazdo będzie w budynku gospodarczym oddalonym od domu o kilkadziesiąt metrów Oczywiście instalacje będę wykonywał ( incognito ) nie jako niezły tylko jako instalator firmy Husky