PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa wanny



CALUSNA
11-03-2007, 16:08
Witam,jestem tu świeżynką:)Mam nadzieje,ze mi pomozecie.Otoz mam fachowcow w mieszkanku,ktore niedawno odebrałam.Wykafelkowali juz kuchnie,połozyli kafelki na prosto,a teraz rozpoczal sie problrem z lazienka.Nie jest duza ma 4,1 m2.Fachowcy zamontowali mi wanne,rozpoczeli zabudowe jej,jednak nie bardzo sie orientuje jak to powinno wygladac.Czy zabudowe wykonuje sie rowno z brzegiem wanny czy tez robi sie taki uskokZabudowa jest z cegiel,chce zeby mi to zburzyli i zrobili zupelnie na prosto,jednak oni cos marudzili,ze rant wanny jest niby krzywy,na srodku jakis ciut wklesly i dlatego tak to wyglada.Kolejna sprawa jest bateria,ktora wg mnie jest za wysoko i poza tym poinformowali mnie,ze nie jest zupelnie na srodku,gdyz zamontowanie jej bylo warunkowane idacymi rurami.Nie sadzicie,ze mogli wymierzyc wczesniej to wszystko i poinformowac mnie o tym,ze jest taki problem,ze bateria nie bedzie na srodku?przed zamontowaniem wanny?wowczas mozna bylby rury przesunac,ale jednak oni oczywiscie swoje zdanie,ze w scianie ida pewnie jakies zelbetonowe prety i nie wiedza czy to sie uda,moze na 50%.Rece opadaja:)Problem kolejny to kafle na obudowie wanny i podlodze,wszedzie kafelki sa polozone w poziomie,a na obudowie pionowo,gdyz mialo to wygladac lepiej i mniejszy pasek przy podlodze by zostal.Ale... teraz to wyglada dziwnie w stosunku do kafli polozonych na prosto.Fugi beda sie krzywo zbiegac.Nie wiem juz nic,a nerwa mam okropnego:)mozna tu dodac jakos zdjecie?

jacekp71
11-03-2007, 18:35
odpowiem w dwoch zdaniach ;-)

primo - polecam obudowac wanne z malym rantem z kafelek, ladnie to wyglada, woda nie leci od razu na podloge ....

secundo - zmien ekipe, za duzo nastawiona na problemy, za malo na sukcesy ;-)

pozd.
Jacek

CALUSNA
11-03-2007, 19:04
nie mogę zmienic ekipy,bo są sprawdzeni,robili u kilku znajomych mieszkanka i ok bylo,nie podoba mi sie tylko ich sposob na lazienke.A czy uwazacie,ze taka kafelka na magnes na dole obudowy wanny jest potrzebna po to by dostac sie do rur w razie jakiegos przecieku?dodalambym tu fote ale nie widze opcji dodawania zdjec:)

jacekp71
11-03-2007, 19:38
"sposob" na lazienka musi byc twoj, a nie kafelkarzy ;-) .... przeciez to nie oni beda z niej korzystac, oni pojda i o tobie zapomna, ty bedziesz patrzec na efekt ich pracy kazdego dnia ....

dostep do rur bym uwzglednil.
ja go nie zrobilem, i co prawda przez szesc lat nie byl mi potrzebny, to czasem jednak zastanawiam sie co by bylo, gdybym musial dostac sie do np. syfonu.

CALUSNA
11-03-2007, 23:00
jutro bede z nimi rozmawiala,na pewno beda musieli zburzyc ta obudowe z cegiel,ktora postawili i zerwac kafelki,ktore po czesci polozyli no niestety,bede musiala kupic z metr nowych,ale wole to zrobic niz patrzec na paskudna obudowe wanny.No i oczywiscie obnizyc baterie nad wanna,bo chyba z 20 pare centymetrow jest nad krawedzia jak nie wiecej,a to bateria nascienna.

piotrborkowski
09-04-2007, 23:46
Witam
Robię te roboty i powiem tylko tyle że inwestor tego remontu sam ni wie czego chce. Umieszczenie bateri naściennej w wysokości 20 cm nad krawędzią wanny jest prawidłowe,ale może być odstępstwo na życzenie inwestora i jeżeli niebyło wcześniejszych uzgodniej co do zasadności wysokości bateri to koszty pokrywa inwestor a nie wykonawca.
Odnośnie obudowy wanny to jasno widzę krentactwo inwestora kropka i tyle.

CALUSNA
10-04-2007, 17:36
Powiem tak,ze po pierwsze biorac speca od kafelkowych robot mialam nadzieje,ze cos doradzi,gdyz to on ma doswiadczenie(jak sadzilam),wykonuje takie roboty na co dzien,a ja jestem tylko laikiem i liczylam na pomoc,rade.Jestem juz po wszystkich sprawach zwaizanych z urzadzeniem mieszkanka,ale...nie wiem dlaczego fugi w lazience jakby zmieniaja barwe..mam jasne fugi,a gdzieniegdzie zaczely pojawiac sie przebarwienia ciemniejsze i tez nie wiem czy to wina moze klejow ktore zostaly uzyte na kafle czy wina czegos innego.Lazienka malo jeszcze uzywana jest,a przebarwienia fug pojawiaja sie nierownomiernie.

jarkotowa
13-04-2007, 21:54
Sorry, ale nie mogę... Popraw to
..że taka kafelka...