PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong czy Protherm co jest lepsze ?????



mardok6
11-03-2007, 16:30
Mam pytanie do praktyków gdyż jestem zielony w temacie co mi radzicie ze względu na właściwości termoizolacyjne,wytrzymałość i koszty wykonania ścian ??

Depi
11-03-2007, 16:47
Co prawda jestem teoretykiem, ale:

- termoizolacyjność ma lepszą Ytong (szczególnie lżejsze odmiany - BK to najcieplejszy materiał z dostępnych)
- wytrzymałość na co? na ściskania? Oba materiały mają wystarczającą.
- koszty z tego co liczyłem ma niższe Ytong

Za Porothermem przemawia tradycja - zawsze z tego budowano więc nie może być złe.

Staszek budowniczy
11-03-2007, 16:50
Co jest lepsze ?
To co uda Ci sie teraz szybko kupić :D

Depi
11-03-2007, 18:33
Bk chyba jest. Ceny jeszcze chyba w normie.

Staszek budowniczy
11-03-2007, 18:55
BK jest , ale możesz go dostac po..2,3 misiącach od zamówienia :-?

Depi
11-03-2007, 23:42
E tam - za chwilę sie wszystko uspokoi. Musi przejść wiosenna fala i histeria.

beton44
12-03-2007, 06:10
Depi napisał :

Za Porothermem przemawia tradycja - zawsze z tego budowano więc nie może być złe.



:o :o :o

Depi
12-03-2007, 07:50
BK to najcieplejszy materiał z dostępnych
najcieplejszy to jest styropian, albo wełna, albo pianka do ociepleń, około 10 razy cieplejsze od BK-400


10? Chyba nie masz racji. Przenikalność nie jest chyba funkcją kwadratową? Lambda styropianu to 0,04 a BK coś około 0,12-14 (czasem podają nawet niżej - widziałem szary beton o deklarowanej lambdzie 0,095). Wygląda to raczej na 3-4 raza.

Poza tym wiesz doskonale, że chodziło o materiał konstrukcyjny, a nie ociepleniowy. Po co bijesz pianę?



nie uspokoi się jak podał GUS wydano ponad 100% więcej pozwoleń na budowę co oznacza że przynajmniej do 2008 będzie kompletne wariactwo

To GUS podaje takie dane? :o A skąd je ma? 100% więcej w stosunku do kiedy?
Gospodarka rynkowa ma to do siebie, że się dostosowuje. Po okresie dostosowawczym zakłady produkcyjne ruszą pełna parą aby zaspokoić popyt i się sytuacja wyrówna. Jeśli nie, to uruchomi się import.

beton44 A co - nie słyszałeś tego argumentu nigdy? Nie wierzę. Nie są to moja opinia, tylko przytaczam to, co ludzie twierdzą. Ja sam zbuduje raczej z BK, ew. keramzytu.
A propos - jak już jesteś. Mój architekt mnie obśmiał, jak zaproponowałem, żebyśmy strop zrobili z płyt kanałowych. Powiedział, że "to się nie sprawdziło". Co mógł mieć do diaska na myśli? Czy są jakieś przeciwwskazania? Niby klawiszują, ale terivy też chyba klawiszują a monolit jest niewiarygodnie upierdliwy. Budowa pewnie będzie latem i nie uśmiecha mi się siedzenie tam i polewanie tego szajsu wodą przez tydzień...

Depi
12-03-2007, 08:02
Uzupełnienie - Ytong 350 ma właśnie 0,095.

Depi
12-03-2007, 08:31
Ja nie krytykuję, tylko się pytam. Stronę GUSu też znam - gdzie są te dane, o których mówisz?

I nie trolluj, proszę Cię grzecznie. Pytanie było właściwości termoizolacyjne materiału konstrukcyjnego, który MA wpływ na przenikalność cieplną ściany. Twoje frustracje i obsesje na punkcie styropianu możemy przedyskutować gdzieś indziej. Jeśli ktoś to czyta, to te 6% to jest totalna bzdura, bo to zależy od porównywanych materiałów (np. dla porównania Silki N18 i Ytonga 400 z 20 cm styro U wynoszą odpowiednio 0,18 i 0,14, różnica 0,04 to jako żywo nie jest 6% w która stronę by nie liczyć).

beton44
12-03-2007, 10:48
depi napisał:


beton44 A co - nie słyszałeś tego argumentu nigdy? Nie wierzę. Nie są to moja opinia, tylko przytaczam to, co ludzie twierdzą. Ja sam zbuduje raczej z BK, ew. keramzytu.
A propos - jak już jesteś. Mój architekt mnie obśmiał, jak zaproponowałem, żebyśmy strop zrobili z płyt kanałowych.

no więc beton GRZECZNIE odpowiada:

ad1. ceramika poryzowana pojawiła się w Polsce w latach 90 ub. wieku
- czy to znaczy "OD ZAWSZE" hmmm wątpię...

ad 2. zerknij na temat wątku - chyba bardzo od niego się oddalasz -
załóż sobie wątek "płyty kanałowe" tam sobie poopowiadamy o nich...

Depi
12-03-2007, 11:18
depi napisał:

ad1. ceramika poryzowana pojawiła się w Polsce w latach 90 ub. wieku
- czy to znaczy "OD ZAWSZE" hmmm wątpię...

ad 2. zerknij na temat wątku - chyba bardzo od niego się oddalasz -
załóż sobie wątek "płyty kanałowe" tam sobie poopowiadamy o nich...

ad 1. No ale przecież to glina, to samo co cegła itp itd. Tak jak piszę - to jest obiegowa opinia, ja sam nie uważam, żeby fakt, że coś było "zawsze" miał niby przemawiać za tym.

ad. 2 Masz całkowitą rację.

tadzel
12-03-2007, 17:53
Beton komórkowy szybko się nagrzewa i szybko traci ciepło. Ceramika wolniej sie nagrzewa ale długo trzyma ciepło. przenikalność cieplna to nie wszystko.

12-03-2007, 18:34
Beton komórkowy szybko się nagrzewa i szybko traci ciepło. Ceramika wolniej sie nagrzewa ale długo trzyma ciepło...
porowata ceramika trzyma ciepło ... ?
chyba nie bardziej niz zlasowany mózg ... :-?

tadzel
12-03-2007, 18:53
Oj brzoza jakiś ty madry , błysnełeś intelektem. Brawo

13-03-2007, 18:57
Oj brzoza jakiś ty madry , błysnełeś intelektem. Brawo
przepraszam Tadzel ... nie mogłem sie powstrzymac ... :oops: