PDA

Zobacz pełną wersję : "Rozumienie słowa pod klucz - tanie budowanie do 170 ty



Mistic_2005
11-03-2007, 19:25
Witam wszystkich.
Jestem na formu od 1 lutego. Wiele się naczytałem i postanowiłem otworzyć nowy wątek.

Chciałbym, aby ten wątek dotyczył dwóch rzeczy:
- określenia i zdeciniowania słowa "budowa pod klucz"
- dzielenia się informacjami na temat taniego budowania - domów do 170 tys. zł.

Ja zamierzam rozpocząć budowę na jesień 2007r.
Oto mój projekt:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=326&IdKolekcji=33#
Zamierzam w nim wprowadzić kilka zmian:
- kuchnia otwarta (bez ścian działowych)
- poszerzyć salon o ten nieszczęsny "ucieęty kawałek",
- wysunąc do przodu garaż,
- za garażem a obok pokoju dobudować jeszcze jedno pomieszczenie (biuro ok. 6 m2, siłownia+fitness ok. 8m2).

Zamierzam zmieścić się w kwocie 150 tys. zł.
Jestem po wstepnych rozmowach i będę budował w systemie gospodarczym (ojciec kierownik betoniarni, sisotra kierownik największej w wielkopolsce hurtowni mat.bud., wuja elektryk, drugi murarz). :wink:

Dla mnie słowo często pojawiające się na formu "pod klucz" to nic innego jak budowa powierzchni netto, bez mueblowania a z np. panelami, płytkami itp.

A jakie są wasze spostrzeżenia i projekty, które chcecie zrealizować - dzielcie się nimi.

Może ten wątek będzie wałsnie dla nas - czyli tych który chcą swoje marzenia zrealizować za nieduże pieniądze. :lol:



------------------------------------
Pozdrawiam

Barbossa
11-03-2007, 19:34
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=58023

Mistic_2005
11-03-2007, 19:40
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=58023


Co to za skróty??????????? :evil:

AMP
11-03-2007, 21:48
Jestem :D

a niedługo napiszę co to znaczy/jest ustalone u mnie 8)

Pozdrawiam

brachol
12-03-2007, 05:54
rozumiem ze cene 170 kzl podajesz zakladajac ze beton bedziesz miec za darmo a materialy budowlane w cenie zakupu do producenta i do tego jeszcze termin "system gospodarczy" oznacza ze wiekszosc prac przynajmniej na etapie stanu surowego wykonujesz silami wlasnymi z pomoca murarza?

beton44
12-03-2007, 06:17
hmmmmm


Tanie budowanie to ma być


to po co garaż w bryle budynku


17, 2 metra kw. by odpadło - jakieś 15% kosztów budowy domku :-?

telesforek
12-03-2007, 07:24
Nigdy nie spotkałam się ze ścisłą definicją domu pod klucz - nawet coś takiego jak stan surowy otwarty ludzie rozumieją inaczej.
Dom za 170 tys. - dla mnie baaaardzo mało realne. U mnie wyszło na gotowo ok. 2200/m2, fakt że pracy własnej zero, za to materiały były znacznie tańsze niż obecnie.

rofmaniak
12-03-2007, 10:53
czemu zaraz niektorzy uwazaja ze za 170 kzl nie da sie postawic domku - moim zdaniem da sie , tylko naprawde trzeba bedzie duzo wlasnej pracy w to wlozyc i serca przede wszystkim - ja jestem optymista mysle ze wlasnie w takiej kwocie sie zmieszcze , moze to nie bedzie stan pod klucz , ale taki ze bedzie juz mozna spokojnie mieszkac na parterze:) - a poddasze powoli powli i tez sie zrobi:)

oto moj projekt:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=58623&page=1

trzymam kciuki za wszystkich - mam nadzieje ze uda nam sie za te 170 tys postawic wlasne 4 katy:)

pozdrawiam:)

piotrul
12-03-2007, 11:12
Budowanie systemem gospodarczym ma kilka wad. dwie podstawowe to: 1.trzeba mieć dużo czasu , wiec kiedy pracować, zarabiać pieniądze na ten dom? 2. trzeba się znać przynajmniej trochę, żeby nie uczyć się na błedach. Budowa domu to nie majsterkowanie w garażu :wink:

carringtontomas
12-03-2007, 12:28
Budowanie systemem gospodarczym ma kilka wad. dwie podstawowe to: 1.trzeba mieć dużo czasu , wiec kiedy pracować, zarabiać pieniądze na ten dom? 2. trzeba się znać przynajmniej trochę, żeby nie uczyć się na błedach. Budowa domu to nie majsterkowanie w garażu :wink:

Ja buduję systemem gospodarczym i wcale tego czasu za dużo nie mam.
W zeszłym roku we wrześniu zaczęliśmy i w październiku zalaliśmy płytę na stanie "0".
Obecnie od 22 marca wykorzystuję stary urlop i mam zamiar (jeśłi pogoda dopisze) postawić ściany domu i garażu wolnostojącego (myślę że 2 tyg. starczą - pracujemy we trzech).

Następnie zazbrojenie i zalanie wieńca to kwestia 2-3 dni (po pracy), później zabawa z postawieniem komina.
Przed weekendem majowym przywożą mi więźbę prefabrykowaną a w ciągu długiego weekendu mam zamiar zacząć kłaść dachówkę.
Do końca maja będzie stan surowy zamknięty (okna przywożą pod koniec marca i będą czekać na montaż u rodziców w piwnicy).
Zabawa w środku, to już kwestia wolnego popołudnia każdego dnia i każdej soboty od rana.
Myślę, że na Boże Narodzenie 2008 będę u siebie :D

Wiem, że to ambitny plan, ale do wykonania.

Mistic_2005
12-03-2007, 13:41
rozumiem ze cene 170 kzl podajesz zakladajac ze beton bedziesz miec za darmo a materialy budowlane w cenie zakupu do producenta i do tego jeszcze termin "system gospodarczy" oznacza ze wiekszosc prac przynajmniej na etapie stanu surowego wykonujesz silami wlasnymi z pomoca murarza?

"brachol" nie za wszystko zapłacę ale będę miał rabaty na tyle duże, że spokojnie zmieszczę się w tej kwocie.
Mam wielu znajomych z branży budowalnej (budują i wykańczają domy) i wiem ile mogę zapłacić za budowę mojego wymarzonego domu.
Popatrz jeszcze raz na mój projket - nie mam poddasza użytkowego, piwnicy, bryła prosta to i cena nie będzie większa niż zakładam.
A ty juz wybudowałeś??? :lol:


Pozdrawiam

Staszek budowniczy
12-03-2007, 13:42
Witam wszystkich.
Jestem na formu od 1 lutego. Wiele się naczytałem i postanowiłem otworzyć nowy wątek.

Chciałbym, aby ten wątek dotyczył dwóch rzeczy:
- określenia i zdeciniowania słowa "budowa pod klucz"
- dzielenia się informacjami na temat taniego budowania - domów do 170 tys. zł.

Ja zamierzam rozpocząć budowę na jesień 2007r.
Oto mój projekt:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=326&IdKolekcji=33#
Zamierzam w nim wprowadzić kilka zmian:
- kuchnia otwarta (bez ścian działowych)
- poszerzyć salon o ten nieszczęsny "ucieęty kawałek",
- wysunąc do przodu garaż,
- za garażem a obok pokoju dobudować jeszcze jedno pomieszczenie (biuro ok. 6 m2, siłownia+fitness ok. 8m2).

Zamierzam zmieścić się w kwocie 150 tys. zł.
Jestem po wstepnych rozmowach i będę budował w systemie gospodarczym (ojciec kierownik betoniarni, sisotra kierownik największej w wielkopolsce hurtowni mat.bud., wuja elektryk, drugi murarz). :wink:

Dla mnie słowo często pojawiające się na formu "pod klucz" to nic innego jak budowa powierzchni netto, bez mueblowania a z np. panelami, płytkami itp.

A jakie są wasze spostrzeżenia i projekty, które chcecie zrealizować - dzielcie się nimi.

Może ten wątek będzie wałsnie dla nas - czyli tych który chcą swoje marzenia zrealizować za nieduże pieniądze. :lol:


Ja także buduje ten sam dom.
I tak: wysunięcie garażu i powiekszenie pokoju dziennego zmieni całkowicie dach - stanie się bardziej udziwniony.
Boję się tego powiedziec Ci na głos ale 170 000 PLN to kwota w której się zmieścisz pod warunkiem że absolutnie sam wszystko zrobisz.
Ja kalkuluje ten dom na około 200 000 PLN bez zmian w bryle dachu
Według moich ocen musimy liczyć 2 000PLN za każdy metr 2 domu , taniej się w dzisiejszych czasach po prostu nie da .


------------------------------------
Pozdrawiam

Mistic_2005
12-03-2007, 13:44
Budowanie systemem gospodarczym ma kilka wad. dwie podstawowe to: 1.trzeba mieć dużo czasu , wiec kiedy pracować, zarabiać pieniądze na ten dom? 2. trzeba się znać przynajmniej trochę, żeby nie uczyć się na błedach. Budowa domu to nie majsterkowanie w garażu :wink:

To zależy.
Ja prowadzę własną firmę poligraficzna i mimo pracy często do 3 w nocy potrafię tak zorganizować sobie czas, zeby mieć czynny udział w budowie.

Pamiętaj:
wszystko zalezy od tego jak zorganizujemy sobie czas pracy!
Znam ludzi, którzy siedzą za biurkiem 8 godzin a z pewnością pracę, którą wykonują mogliby zrobić przez 4 godziny, reszta to ściemnianie i czekanie aż wybije 15.00 :wink:


Pozdrawiam

Mistic_2005
12-03-2007, 13:49
Witam wszystkich.
Jestem na formu od 1 lutego. Wiele się naczytałem i postanowiłem otworzyć nowy wątek.

Chciałbym, aby ten wątek dotyczył dwóch rzeczy:
- określenia i zdeciniowania słowa "budowa pod klucz"
- dzielenia się informacjami na temat taniego budowania - domów do 170 tys. zł.

Ja zamierzam rozpocząć budowę na jesień 2007r.
Oto mój projekt:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=326&IdKolekcji=33#
Zamierzam w nim wprowadzić kilka zmian:
- kuchnia otwarta (bez ścian działowych)
- poszerzyć salon o ten nieszczęsny "ucieęty kawałek",
- wysunąc do przodu garaż,
- za garażem a obok pokoju dobudować jeszcze jedno pomieszczenie (biuro ok. 6 m2, siłownia+fitness ok. 8m2).

Zamierzam zmieścić się w kwocie 150 tys. zł.
Jestem po wstepnych rozmowach i będę budował w systemie gospodarczym (ojciec kierownik betoniarni, sisotra kierownik największej w wielkopolsce hurtowni mat.bud., wuja elektryk, drugi murarz). :wink:

Dla mnie słowo często pojawiające się na formu "pod klucz" to nic innego jak budowa powierzchni netto, bez mueblowania a z np. panelami, płytkami itp.

A jakie są wasze spostrzeżenia i projekty, które chcecie zrealizować - dzielcie się nimi.

Może ten wątek będzie wałsnie dla nas - czyli tych który chcą swoje marzenia zrealizować za nieduże pieniądze. :lol:


Ja także buduje ten sam dom.
I tak: wysunięcie garażu i powiekszenie pokoju dziennego zmieni całkowicie dach - stanie się bardziej udziwniony.
Boję się tego powiedziec Ci na głos ale 170 000 PLN to kwota w której się zmieścisz pod warunkiem że absolutnie sam wszystko zrobisz.
Ja kalkuluje ten dom na około 200 000 PLN bez zmian w bryle dachu
Według moich ocen musimy liczyć 2 000PLN za każdy metr 2 domu , taniej się w dzisiejszych czasach po prostu nie da .

------------------------------------
Pozdrawiam



Cześć "STASZEK..."
Fajnie, że budujesz podobny (identyczny) domek.
Myślę, że ceny na Śląsku a w Wielkopoilsce trochę się różnią - wam bliżej do STOLYCY :lol: to i ceny "miastowe".
A tak na powaznie - pisałem o rabatach i to sporych sięgających nawet 40% na danym materiale (po prostu moja siostra jak pracownik hurtowni może za takie pieniądze kupić materiały). O betoniarni ojca też pisałe :wink:

Co do dachu to wcale nie będzie "udziwniony". Bryła stanie się prostsza (poza garażem) będzie prawie jak idealny prostokąt więc i "odrzutów" będzie mniej.

\Myślę, że dam radę. ALe dzięki za opinię.

A ty kiedy zaczynasz budowę????


Pozdrawiam

Mistic_2005
12-03-2007, 13:52
czemu zaraz niektorzy uwazaja ze za 170 kzl nie da sie postawic domku - moim zdaniem da sie , tylko naprawde trzeba bedzie duzo wlasnej pracy w to wlozyc i serca przede wszystkim - ja jestem optymista mysle ze wlasnie w takiej kwocie sie zmieszcze , moze to nie bedzie stan pod klucz , ale taki ze bedzie juz mozna spokojnie mieszkac na parterze:) - a poddasze powoli powli i tez sie zrobi:)

oto moj projekt:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=58623&page=1

trzymam kciuki za wszystkich - mam nadzieje ze uda nam sie za te 170 tys postawic wlasne 4 katy:)

pozdrawiam:)


"rofmaniak" ciekawy projekt wybrałeś.
Trzymam kciuki za twoje marzenia - pewnie, ze dasz radę bo podchodzisz to tego z optymizmem i nawet jak kwota będzie trochę większa to poddasze skończysz powoli np. za rok, ale na parterku będzie można już mieszkać no i w SWOJEGO ogrodu będzie można wiosną i latem w "letniej odziezy" wyskoczyć!

Witaj w klubie budujących tanio i z wiarą, że do 170 tys.!!!
:lol:

Pozdrawiam

Gens
12-03-2007, 13:53
Myślę, że na Boże Narodzenie 2008 będę u siebie :D
Wiem, że to ambitny plan, ale do wykonania.
Brawo Carringtontomas! :) Budujemy bardzo podobnie i prawie takie same domy. Mój plan jest równie ambitny, w tym roku planuję mieć stan surowy (zamknięty jak się da), a w przyszłym się wprowadzać, chociaż jestem dopiero na etapie wczesnych formalności ;)

Mój jest prawie identyczny jak Twój, choć bardziej w kwadracie (12x9m) + garaż. Także główny trzon ekipy mają stanowić 3 osoby. Życzę powodzenia!

Staszek budowniczy
12-03-2007, 13:53
Na dniach dostaję już pozwolenie na budowę ( już się pisze...)
Co do cen to też mam niby super, hiper układy w hurtowni a nie mogę dostać normalnie materiału. :evil:

Dzisiaj kupiłem 1 500 bloczków betonowych na fundament.
Po 3,05 za sztukę :D

Staszek budowniczy
12-03-2007, 13:56
Co do optymizmu - to jestem wielkim optymistą .
mam nadzieję że juz w marcu następnego roku sie wprowadzę i będę niczym buszujacy w pidżamie po ogrodzie .... :D

rofmaniak
12-03-2007, 15:52
Mistic_2005 - dzieki za wiare!!!

optymista musze byc bo co innego mi pozostaje :

- albo wierzyc ze jak zaczne budowe to i ja skoncze

- albo plakac ze mnie nie stac i ze nigdy nie bede mial na tyle kasy zeby postawic dom - no i mieszkac z rodzicami w mieszkaniu 57m2 - ciezki wybor co? hehe

dlatego wierze i pomimo swojego mlodego wieku zaczynam budowe - i bede bardzo sie staral zeby jak najszybciej ja skonczyc:)

pozdrawiam!!! i trzymam kciuki - WIARA CZYNI CUDA:)

Staszek budowniczy
12-03-2007, 16:37
Jako że wiara czyni cuda to......niedługo po napisaniu tego posta powyżej zadzwoniła pani ze starostwa z informacja że pozwolenie na budowe jest już....do odebrania.

HHHHHHHHHUUUUUUURRRRRRRRRAAAAAAA.

Za 3 tygodnie zaczynam :D

piotrul
12-03-2007, 18:02
Budowanie systemem gospodarczym ma kilka wad. dwie podstawowe to: 1.trzeba mieć dużo czasu , wiec kiedy pracować, zarabiać pieniądze na ten dom? 2. trzeba się znać przynajmniej trochę, żeby nie uczyć się na błedach. Budowa domu to nie majsterkowanie w garażu :wink:

To zależy.
Ja prowadzę własną firmę poligraficzna i mimo pracy często do 3 w nocy potrafię tak zorganizować sobie czas, zeby mieć czynny udział w budowie.

Pamiętaj:
wszystko zalezy od tego jak zorganizujemy sobie czas pracy!
Znam ludzi, którzy siedzą za biurkiem 8 godzin a z pewnością pracę, którą wykonują mogliby zrobić przez 4 godziny, reszta to ściemnianie i czekanie aż wybije 15.00 :wink:


Pozdrawiam
Ależ ja doskonale wiem o co chodzi bo sam część chałupy wykończyłem właśnie "własnymi rencami" jak to mówią :wink: ale chyba przyznacie że są lepsze sposoby na wolny czas niż rzeźbienie do późna w nocy (po powrocie z pracy) i zawalanie weekandu majowego. Lepiej skupic się na zarabianiu pieniędzy, a niech budują budowlańcy. Każdy niech robi to co robi najlepiej.
Takie konkluzje mam po zakończeniu (prawie) swojej budowy.

Mistic_2005
12-03-2007, 20:30
Mistic_2005 - dzieki za wiare!!!

optymista musze byc bo co innego mi pozostaje :

- albo wierzyc ze jak zaczne budowe to i ja skoncze

- albo plakac ze mnie nie stac i ze nigdy nie bede mial na tyle kasy zeby postawic dom - no i mieszkac z rodzicami w mieszkaniu 57m2 - ciezki wybor co? hehe

dlatego wierze i pomimo swojego mlodego wieku zaczynam budowe - i bede bardzo sie staral zeby jak najszybciej ja skonczyc:)

pozdrawiam!!! i trzymam kciuki - WIARA CZYNI CUDA:)


Rofmaniak młody wiek :lol:
Ja mam 27 lat i od 3 lat mieszkam w wykupionym mieszkanku w bloku. Łącznie mamy 48 m/2. Przez trzy lata wpompowałem tam mnóstwo pieniędzy około 50 tys. zł. Teraz to mieszkanko ma bardzo wysoki standard - ale to nadal mieszkanie w bloku.
Dobrego auta się już dorobiłem, teraz czas na własny domek. Ale nie było łatwo był czas, że zarabialismyz żona po 600 zł. Ale jak pisałeś WIARA CZYNI CUDA, a że jestem bardzo wierzący to nadzieja cały czas mnie budowała!!!

Tobie tez się uda - a wiesz dlaczego - bo mocno w to wierzysz i w młodym wieku masz odpowiedni punkt widzenia - trzeba inwetsować w przyszłośc - bo jak mieszkać z rodzicami, żoną i nie daj boże z dzieckiem na 50-60 metrach.
Można - ale ile kłótni i ...... przez to jest.

Wierz w swoje marzenia i dąż uparcie do celu który odmieni twoje życie!!! :wink:


Pozdrawiam

Mistic_2005
12-03-2007, 20:33
Jako że wiara czyni cuda to......niedługo po napisaniu tego posta powyżej zadzwoniła pani ze starostwa z informacja że pozwolenie na budowe jest już....do odebrania.

HHHHHHHHHUUUUUUURRRRRRRRRAAAAAAA.

Za 3 tygodnie zaczynam :D


Moje gratulacje STASZEK :lol: :lol: :lol:

Cóż mogę rzec: "Teraz do roboty :wink: czas stawiać mury!!!!

Wpadaj tu często i informuj jak idzie.

Twoje wskazówki będą napewno cenne nietylko dla mnie ale i dla wszystkich, któzy chca za nieduże pieniądze urzeczywistnić swoje marzenia. :wink:


Pozdrawiam

Mistic_2005
12-03-2007, 20:40
Ależ ja doskonale wiem o co chodzi bo sam część chałupy wykończyłem właśnie "własnymi rencami" jak to mówią :wink: ale chyba przyznacie że są lepsze sposoby na wolny czas niż rzeźbienie do późna w nocy (po powrocie z pracy) i zawalanie weekandu majowego. Lepiej skupic się na zarabianiu pieniędzy, a niech budują budowlańcy. Każdy niech robi to co robi najlepiej.
Takie konkluzje mam po zakończeniu (prawie) swojej budowy.[/quote]

Piotrul pewnie, że harowanie po pracy na budowie czy pilnowanie żeby materiałów nie ukradziono albo żeby ekipa remontowo-budowlana nie wypiła za dużo tp strata czasu ala jednych albo misja dla drugich.

Lepiej skupić się na zarabianiu pieniędzy - masz rację ale ile można - pracocholizm tez jest szkodliwy :lol:

Na weekend majowy, czerwcowy czy listopadowy zawsze przyjdzie czas - to wszystko kwestia organizacji swojego dnia pracy.

Wszystkiego najlepszego - buduj i wpadaj często na to forum!!!


Pozdrawiam :wink:

Mistic_2005
12-03-2007, 22:01
Jestem :D

a niedługo napiszę co to znaczy/jest ustalone u mnie 8)

Pozdrawiam


AMP czekamy za twoimi opiniami.
Jak u ciebie z pojęciem "DOM POD KLUCZ".
Napisz ile planujesz wydac na swój wymarzony domek :wink:
Widziałem projekty - naprawdę ładny i funkcjonalny.



Pozdrawiam :lol:

Mistic_2005
12-03-2007, 22:32
"Staszku budowniczy" :wink: mam pytanie:
napisałeś, że liczysz 2 tys. zł za metr - ale metr czego gotowca z wyposażeniem, czy metr domu bez jakiegokolwiek wyposazeniam (płytki, panele, wanna, kocioł, itp.)


Pozdrawiam


Wlasnie z żoną czytamy twój dziennik :lol:

Mistic_2005
12-03-2007, 22:49
Staszek jak zamierzam zmieścić się w kwocie 140-150 tys. zł + 50 tys. na wykończenie (panele, płytki itp.) i wyposażenie domu (kuchnia-meble, salon itp.). Nie napisałem tego dokłądnie na początku :oops: :oops:

Własnie skończyłem czytać twój dziennik - będe go odwiedzał teraz częściej :lol:


Pozdrawiam

AMP
12-03-2007, 22:54
Co w naszym przypadku oznacza "Dom pod klucz": (kolejność przypadkowa, mogłem coś pominąć )
- fundament;
- budynek całkowicie wykończony z zewnątrz;
- wszystkie instalacje wewnętrzne (poza kontaktami, lampami, białym montażem);
- ścainy wewnętrzne, sufity - wszystko pomalowane;
- parapety (wew i zew);
- rynny;
- okna;
- drzwi wew i zew, brama garażowa;
- co i cwu;
- komin;
- krycie dachu, podbitka;

Dla siebie pozostawiam zrobienie łazienki, wc i podłóg - dlatego, że już to robiłem = potrafię = zrobię dobrze = kilka złotych zaoszczędzę.

AMP
12-03-2007, 22:56
Hey Mistic_2005 - temat się rozkręca, jest oki :D :wink:

symfonia
13-03-2007, 06:19
Mistic.

Nic mi do Twojego domu. Wygląda bardzo ładnie - na projekcie. Chcę Ci tylko zwrócić uwagę, na jedną rzecz. Aby osiągnąć taki efekt, trzeba jednak włożyć odrobinę więcej pieniążków i dać kilku fachowcom zarobić. Koło mnie stoi bardzo podobny domek, niestety efekt jest opłakany. Projekt pokazuje wspaniały przytulny domek, ale wykańczanie na zewnątrz "własnymi rencami" niestety psuje cały efekt. Ludzie też odchodzą od wykańczania zaproponowanego przez projektantów i tym samym psują całość. Ja wiem, że to nie wpływa na świadomość mieszkańców. Wiem, że nie ma to wpływu na wygodę mieszkania. Jednak bierzesz projekt, który źle wykończony będzie wyglądał jak ów koszmarek koło mnie. Z drugiej strony (dużo się u mnie buduje) wykańczany jest aktualnie też podobny domek do Twojego. Inwestorzy nawet okna wstawiają podobne do tych zaproponowanych w projekcie (kształł, kolor, wygląd) i muszę przyznać, że to robi wrażenie.

A więc, można, ale jak dla mnie zawsze będzie jedno małe ALE....

rofmaniak
13-03-2007, 07:08
hehe temat zaczyna byc bardzo gorący!!!

pozdrawiam:)

Mistic_2005
13-03-2007, 07:53
Mistic.

Nic mi do Twojego domu. Wygląda bardzo ładnie - na projekcie. Chcę Ci tylko zwrócić uwagę, na jedną rzecz. Aby osiągnąć taki efekt, trzeba jednak włożyć odrobinę więcej pieniążków i dać kilku fachowcom zarobić. Koło mnie stoi bardzo podobny domek, niestety efekt jest opłakany. Projekt pokazuje wspaniały przytulny domek, ale wykańczanie na zewnątrz "własnymi rencami" niestety psuje cały efekt. Ludzie też odchodzą od wykańczania zaproponowanego przez projektantów i tym samym psują całość. Ja wiem, że to nie wpływa na świadomość mieszkańców. Wiem, że nie ma to wpływu na wygodę mieszkania. Jednak bierzesz projekt, który źle wykończony będzie wyglądał jak ów koszmarek koło mnie. Z drugiej strony (dużo się u mnie buduje) wykańczany jest aktualnie też podobny domek do Twojego. Inwestorzy nawet okna wstawiają podobne do tych zaproponowanych w projekcie (kształł, kolor, wygląd) i muszę przyznać, że to robi wrażenie.

A więc, można, ale jak dla mnie zawsze będzie jedno małe ALE....


"symfonia" oczywiście zgadzam sie z Tobą.
Wykończenie domu z zewnątrz to jak drzwi wejściowe do Twojego mieszkania w bloku - ładne drzwi - ciekawośc jak jest w środku, "stare zniszczone drzwi" też robią wrażenie ale negatywne :wink: .
Zobaczymy ja to będzie ztymi kosztami.
Szczerze powiem, że nie wierzę iż ceny materiałów budowlanych nonstop będą szły w górę :wink: bo to powoli szaleństwo.
Mieszkania - czytam tego dużo w prasie i necie - mają ponosc w przysżłym roku spaść o około 10-15%.
Ziemia jak zawsze będzie najlepszą ionwestycją - jej cena nigdy już nie będzie spadać bo to "materiał" rozchwytywany na rynku i jest go coraz mnie - a popyt powoli będzie coraz większy w stosunku do podaży :lol: (taki wywodzić z ekonomi).

Wpadaj tu częsciej czekamy również na Twoje opinie!!!! :D

Pozdrawiam

Mistic_2005
13-03-2007, 07:56
Hey Mistic_2005 - temat się rozkręca, jest oki :D :wink:

AMP dzięki, że napisałeś.
Faktycznie liczba odwiedzin i napisanych postów jest coraz większa - to dobrze - musimy dzieliś się swoimi wiadomosciami, opiniami i spostrzeżeniami.

Każdy na tym skorzysta! :lol:


Pozdrawiam :D

nata76
13-03-2007, 09:35
Mistic, najważniejsza jest Twoja wiara i optymizm.

Dyskutować możnaby dużo. Rok temu napisałabym,ze Ci sie uda. Teraz nie wiem....Moj dom ma stan surowy zamkniety i choc tanio budujemy,to jednak kwota,o której myślelismy nie wystarczy.

Ale....czekamy na Twój post za rok-jak ukończysz budowę i sięwprowadzisz.

MOże nam wszystkim udowodnisz,że rzeczywiście wiara czyni cuda i doładujesz nas swoim optymizmem. Zycze powodzenia!!!!!!!!!!!!Do odwaznych świat nalezy!!!!!!!!!!!!

Mistic_2005
13-03-2007, 09:48
Mistic, najważniejsza jest Twoja wiara i optymizm.

Ale....czekamy na Twój post za rok-jak ukończysz budowę i sięwprowadzisz.

MOże nam wszystkim udowodnisz,że rzeczywiście wiara czyni cuda i doładujesz nas swoim optymizmem. Zycze powodzenia!!!!!!!!!!!!Do odwaznych świat nalezy!!!!!!!!!!!!


Nata76 - dokładnie tak jak piszesz.
Założyłem ten post po to by podbudować wiele osób na duchu. Każdy kto trochę poczyta forum zastanawia sie czy wogóle da radę, czy budowa domu to nie jest czasem porwanie sie z motyka na słońce :lol:

Pokażmy, że nas optymistów jest naprawdę dużo i nawet kwoty 2500 zł/m2 nie zniechęcają do realizacji wąłsnych marzeń.
Nie można wszystkich mierzyć jedną miara. Ceny jak i robocizna różnią się w zalezności od miejsca w Polsce nawet o 40%!!!

Mam tyle pieniędzy ile mam i nie ważne czy wprowadze sie do gotowego i ukończonego już domu w 100% czy będę go dokańczał przez koeljen 2 lata.

Pozdrawiam :D

rofmaniak
13-03-2007, 12:46
Nata76 - dokładnie tak jak piszesz.
Założyłem ten post po to by podbudować wiele osób na duchu. Każdy kto trochę poczyta forum zastanawia sie czy wogóle da radę, czy budowa domu to nie jest czasem porwanie sie z motyka na słońce :lol:

Pokażmy, że nas optymistów jest naprawdę dużo i nawet kwoty 2500 zł/m2 nie zniechęcają do realizacji wąłsnych marzeń.
Nie można wszystkich mierzyć jedną miara. Ceny jak i robocizna różnią się w zalezności od miejsca w Polsce nawet o 40%!!!

Mam tyle pieniędzy ile mam i nie ważne czy wprowadze sie do gotowego i ukończonego już domu w 100% czy będę go dokańczał przez koeljen 2 lata.

Pozdrawiam :D

I wlasnie tego brakowalo - pocieszenia ze sie uda i ze warto wierzyc w sukces! Moja sytuacja jets taka ze w sumie rzucam sie z "motyka na ksiezyc" - ale jestem dobrej mysli i wiem ze jakos to bedzie !!!

Chcialem powiedziec (napisac) ze powinno byc wiecej takich optymistycznych postow , tak zeby ludzie po przeczytaniu nie poddawali sie i dazyli do spelniania swoich marzen!

Ja pomimo tego ze jeszcze nie dysponuje gotowka na caly dom , w maju zaczynam budowe - zrobie tyle na ile mi starczy , a pozniej znowu cos sie wykombinuje i jakos to bedzie!!! W kazdym badz razie powiedzialem sobie ze nie bede mieszkal w mieszkaniu i dusil sie z sadiadami - wole za te pieniadze miec swoj wlasny domek z ogrodkiem - gdzie bedzie mozna spokojnie zrobic sobie grilla , wypic piwko i nacieszyc sie kawalkiem wlasnego miejsca na Ziemi !!!


pozdrawiam wszystkich budujacych -i pamietajcie :

troche wiary + troche gotowki + cierpliwosc = budowa wlasnych czterech katow!!!

Staszek budowniczy
13-03-2007, 13:52
"Staszku budowniczy" :wink: mam pytanie:
napisałeś, że liczysz 2 tys. zł za metr - ale metr czego gotowca z wyposażeniem, czy metr domu bez jakiegokolwiek wyposazeniam (płytki, panele, wanna, kocioł, itp.)


Pozdrawiam


Wlasnie z żoną czytamy twój dziennik :lol:



Myślę i skalkulowałem dom na 2 000pln za metr na gotowo , z kafelkami, ogrzewaniem , kuchnią itp. Wchodzę i wieszam kapelusz . Oczywiście pozostanie otoczenie, ogrodzenie itp . Ale na razie tym sie nie przejmuję

Mistic_2005
13-03-2007, 18:34
Staszek czyli myslimy o przeznaczeniu podobnej kwoty ja kalkualuję 1800-1950 za metr ale tak jak pisałeś:
wchodze wieszam kapelusz i idę oglądać PLAZMĘ :lol:

Ewentualne koszty póxniejsze to ogrodzenie i wjazdu.

Na wykończenie przeznaczam 50 tys. zł (sprzęt, meble, panele itp.) na budowę 140 tys. zł.
:wink:


Myślę, że będzie ok.


A jak prace u ciebie po otrzymaniu pzowolenia ze starostwa??? 8)

-------------------------------------
Pozdrawiam

Staszek budowniczy
13-03-2007, 19:54
Jutro opisze wszystko na swojej stronie :D
Generalnie to jeszcze przez 3 tygodnie nic nie będzie się działo: 2 tygodnie na uprawomocnienie się pozwolenia ,potem zgłoszenie o rozpoczęcie robót i tydzień na ewentualny sprzeciw..... nadzoru budowlanego

Mistic_2005
14-03-2007, 12:50
I jak nikt więcej nie zamierza budować poniżej 200 tys. :oops:

Wyświetleś strony jest coraz wiecej ale postów przybywa niedużo :cry:

No, forumowicze wlejmy wiarę w serca tych któzy się wachają.




Pozdrawiam :lol:

Mistic_2005
14-03-2007, 13:06
Co sądzicie o TURBOSOLARZE - kolektor słoneczny (artykuł w marcowym numerze MURATORA), czy faktycznie jest to duża oszczędności i jakie są tego koszty????



Pozdrawiam :wink:

Mistic_2005
14-03-2007, 13:09
Czy ktoś z Was ma może DODATKI SPECJALNE Z MURATORZA:
np. "Dom pod klucz", "Ogrzewanie", Zadbany ogród", "Z czego budować dom", " Przy kominku" itp.

Chciałbym to zamówić ale nie wiem czy warto - jest tam duzo ciekawych informacji czy tylko "pusty tekt" :wink:


----------------------------------
Pozdrawiam

Mistic_2005
14-03-2007, 13:12
Pomyślałem o jeszcze jednym.

Może każdy z nas kto planuje lub buduje dom do 170 tys.-200 tys. zł (na gotowo z wyposażeniem) wrzuci link swojego domku tak, zeby osoby przeglądające formu miały jakieś wyobrażenie nie tylko kwotowe ale tez i wizualno-wykonawcze. :lol:


Oto mój projekt:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=326&IdKolekcji=33#

Planuję wybudować go za max. 150 tys. + 50 tys. wyposażenie.


Pozdrawiam :lol:

areq
14-03-2007, 14:13
Oto mój projekt:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=326&IdKolekcji=33#

Planuję wybudować go za max. 150 tys. + 50 tys. wyposażenie.


Pozdrawiam :lol:

Oczywiście będziesz robił sam.??? Bo jak nie to nie ma szans.
200+wyposażenie prędzej.

pluszku
14-03-2007, 14:44
I jak nikt więcej nie zamierza budować poniżej 200 tys. :oops:

Wyświetleś strony jest coraz wiecej ale postów przybywa niedużo :cry:

No, forumowicze wlejmy wiarę w serca tych któzy się wachają.

Pozdrawiam :lol:

Szkoda, ze mieszkam w takim drogim rejonie Polski.
Cieszylbym sie gdybym sie mogl wprowadzic do mojego mniejszego domku za 300.000 zl

jacekot
14-03-2007, 15:34
Witam wszystkich.
Jestem na formu od 1 lutego. Wiele się naczytałem i postanowiłem otworzyć nowy wątek.

Chciałbym, aby ten wątek dotyczył dwóch rzeczy:
- określenia i zdeciniowania słowa "budowa pod klucz"
- dzielenia się informacjami na temat taniego budowania - domów do 170 tys. zł.

Ja zamierzam rozpocząć budowę na jesień 2007r.
Oto mój projekt:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=326&IdKolekcji=33#
Zamierzam w nim wprowadzić kilka zmian:
- kuchnia otwarta (bez ścian działowych)
- poszerzyć salon o ten nieszczęsny "ucieęty kawałek",
- wysunąc do przodu garaż,
- za garażem a obok pokoju dobudować jeszcze jedno pomieszczenie (biuro ok. 6 m2, siłownia+fitness ok. 8m2).

Zamierzam zmieścić się w kwocie 150 tys. zł.
Jestem po wstepnych rozmowach i będę budował w systemie gospodarczym (ojciec kierownik betoniarni, sisotra kierownik największej w wielkopolsce hurtowni mat.bud., wuja elektryk, drugi murarz). :wink:

Dla mnie słowo często pojawiające się na formu "pod klucz" to nic innego jak budowa powierzchni netto, bez mueblowania a z np. panelami, płytkami itp.

A jakie są wasze spostrzeżenia i projekty, które chcecie zrealizować - dzielcie się nimi.

Może ten wątek będzie wałsnie dla nas - czyli tych który chcą swoje marzenia zrealizować za nieduże pieniądze. :lol:



------------------------------------
Pozdrawiam

Bez przesady co to za założenia , to jest tak mniej więcej jak :
- mam dom 400 m2 ale zakladam ze na ogrzewanie wydam 100 zł , bo mam swój las i drewno mam za darmo , a ropa do trkatora będzie mnie kosztowac 100 zł

znam takich co wybudowali dom 150 m2 po podłogach za 200 tyś z pełnym wyposażeniem (nic extra ,ale wszystko było ) i to bez takich znajomości i możliwości niż Ty . Więc nie wiem co chcesz przez to powiedzieć . Mnie to nie inponuje , wynik z tymi możliwościami przeciętny . Są tacy co za 100 tyś stawiają dom , poczytaj może czegoś się nauczysz .
pozdr
Jacek

AMP
14-03-2007, 16:07
Czy ktoś z Was ma może DODATKI SPECJALNE Z MURATORZA:
np. "Dom pod klucz", "Ogrzewanie", Zadbany ogród", "Z czego budować dom", " Przy kominku" itp.

Chciałbym to zamówić ale nie wiem czy warto - jest tam duzo ciekawych informacji czy tylko "pusty tekt" :wink:


----------------------------------
Pozdrawiam

"Dom pod klucz" jest wart przejrzenia, reszta to właściwie zbiór artykułów, które pojawiały się w Muratorze. Moim zdaniem można przejrzeć, ale rewelacji się nie spodziewaj. Masz jeszcze czas - wybierz się na targi budowlane - Murator ma praktycznie na wszystkich swoje stoisko, można przejrzeć i kupić interesujący numer.

Pozdrawiam

Mistic_2005
14-03-2007, 16:23
Czy ktoś z Was ma może DODATKI SPECJALNE Z MURATORZA:
np. "Dom pod klucz", "Ogrzewanie", Zadbany ogród", "Z czego budować dom", " Przy kominku" itp.

Chciałbym to zamówić ale nie wiem czy warto - jest tam duzo ciekawych informacji czy tylko "pusty tekt" :wink:


----------------------------------
Pozdrawiam

"Dom pod klucz" jest wart przejrzenia, reszta to właściwie zbiór artykułów, które pojawiały się w Muratorze. Moim zdaniem można przejrzeć, ale rewelacji się nie spodziewaj. Masz jeszcze czas - wybierz się na targi budowlane - Murator ma praktycznie na wszystkich swoje stoisko, można przejrzeć i kupić interesujący numer.

Pozdrawiam

AMP dzięki za info.
Kiedy i gdzie są te targi???? (wiesz może). :wink:


Pozdrawiam

Mistic_2005
14-03-2007, 16:25
Witam wszystkich.
Jestem na formu od 1 lutego. Wiele się naczytałem i postanowiłem otworzyć nowy wątek.

Chciałbym, aby ten wątek dotyczył dwóch rzeczy:
- określenia i zdeciniowania słowa "budowa pod klucz"
- dzielenia się informacjami na temat taniego budowania - domów do 170 tys. zł.

Ja zamierzam rozpocząć budowę na jesień 2007r.
Oto mój projekt:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=326&IdKolekcji=33#
Zamierzam w nim wprowadzić kilka zmian:
- kuchnia otwarta (bez ścian działowych)
- poszerzyć salon o ten nieszczęsny "ucieęty kawałek",
- wysunąc do przodu garaż,
- za garażem a obok pokoju dobudować jeszcze jedno pomieszczenie (biuro ok. 6 m2, siłownia+fitness ok. 8m2).

Zamierzam zmieścić się w kwocie 150 tys. zł.
Jestem po wstepnych rozmowach i będę budował w systemie gospodarczym (ojciec kierownik betoniarni, sisotra kierownik największej w wielkopolsce hurtowni mat.bud., wuja elektryk, drugi murarz). :wink:

Dla mnie słowo często pojawiające się na formu "pod klucz" to nic innego jak budowa powierzchni netto, bez mueblowania a z np. panelami, płytkami itp.

A jakie są wasze spostrzeżenia i projekty, które chcecie zrealizować - dzielcie się nimi.

Może ten wątek będzie wałsnie dla nas - czyli tych który chcą swoje marzenia zrealizować za nieduże pieniądze. :lol:



------------------------------------
Pozdrawiam

Bez przesady co to za założenia , to jest tak mniej więcej jak :
- mam dom 400 m2 ale zakladam ze na ogrzewanie wydam 100 zł , bo mam swój las i drewno mam za darmo , a ropa do trkatora będzie mnie kosztowac 100 zł

znam takich co wybudowali dom 150 m2 po podłogach za 200 tyś z pełnym wyposażeniem (nic extra ,ale wszystko było ) i to bez takich znajomości i możliwości niż Ty . Więc nie wiem co chcesz przez to powiedzieć . Mnie to nie inponuje , wynik z tymi możliwościami przeciętny . Są tacy co za 100 tyś stawiają dom , poczytaj może czegoś się nauczysz .
pozdr
Jacek


Jacek nie pisałem tego tylko po ty żeby TOBIE czy KOMUKOLWIEK zaimponować tylko po to żeby przy ocenie tego co napisałem każdy miał jakiś pogląd dlaczego uważam że mogę taniej wybudować.
Co do nauki - wiem nie tylko ja musze się jeszcze uczyć i czytać - TY pewnie też wszystkiego nie wiesz - no chyba, że się mylę - ale pod twoim nickiem nie ma jeszcze napisu - OŚWIECONA GÓRA RANKING :lol:

Zobaczymy jak zbuduję - wpadnij i poczytaj mój dziennik pod koniec roku.


Pozdrawiam :lol:

Mistic_2005
14-03-2007, 16:28
Oto mój projekt:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=326&IdKolekcji=33#

Planuję wybudować go za max. 150 tys. + 50 tys. wyposażenie.


Pozdrawiam :lol:

Oczywiście będziesz robił sam.??? Bo jak nie to nie ma szans.
200+wyposażenie prędzej.


areq - dla Ciebie również zaproszenie do mojego dziennik na jesień. :lol:
Dzięki - będę miał większą motywację.



Pozdrawiam :wink:

yama
14-03-2007, 17:30
Planuję wybudować go za max. 150 tys

słowo planuje świadczy o przemyslanym działaniu , tylko ta kwota temu zaprzecza niestety
nie mówie tu o twoich założeniach bo z tymi znajomościami dużo ci nie zbraknie , chociaż nie, zakładając że materiały zdrożały a dom masz taki jak mój sąsiad to szacuje twoje koszty na 300-350tys bez mebli
nie wspomne o takich bajerach jak turbosolary :wink:

iak przeglądaliśmy katalogi byłem wielkim optymistą , jak wbili pierwszą łopate i dostałem pierwszy rachunek stałem sie realistą , teraz dom stoi prawie gotowy kasa sie skończyła , czy jestem pesymistą ? nie , poprostu musze wyjeżdzać za chlebem i dalej wierze że sie uda


nie chce nikomu odradzac budowy ale mam dług do spłacenia osobom które takimi postami ostudziły moje zapędy gdy zaczynałem
dzięki nim budowałem z głową to na co mnie stać ale nigdy nie wyliczałem kwoty max bo to nie ma sensu

Mistic_2005
14-03-2007, 17:53
Planuję wybudować go za max. 150 tys

słowo planuje świadczy o przemyslanym działaniu , tylko ta kwota temu zaprzecza niestety
nie mówie tu o twoich założeniach bo z tymi znajomościami dużo ci nie zbraknie , chociaż nie, zakładając że materiały zdrożały a dom masz taki jak mój sąsiad to szacuje twoje koszty na 300-350tys bez mebli
nie wspomne o takich bajerach jak turbosolary :wink:

iak przeglądaliśmy katalogi byłem wielkim optymistą , jak wbili pierwszą łopate i dostałem pierwszy rachunek stałem sie realistą , teraz dom stoi prawie gotowy kasa sie skończyła , czy jestem pesymistą ? nie , poprostu musze wyjeżdzać za chlebem i dalej wierze że sie uda


nie chce nikomu odradzac budowy ale mam dług do spłacenia osobom które takimi postami ostudziły moje zapędy gdy zaczynałem
dzięki nim budowałem z głową to na co mnie stać ale nigdy nie wyliczałem kwoty max bo to nie ma sensu

Co do TURBOSOLARÓW to tylko pytałem a nie pisałem, ze chciałbym założyć. :wink:
Co do kwoty to napisałem wyraźnie planuję - buduję na jesień i ta cena może ulec zmianie jeśli materiały będą drożeć (choc myślę, że ta tendencja będzie miała niedługo swój koniec), moje znajomości - zobaczymy może się przydadzą. Jeśli nie starczy to najwyżej nie zorbię jakiegoś pomieszczenia i dokończę później.
Ja buduję dla siebie - nie dla innych. Pokazówka mnie nie obchodzi :lol:


-----------------------------------------
Pozdrawiam

Staszek budowniczy
14-03-2007, 18:19
Chciałbym niektórych zmartwić.
Domek o którym tu między innymi piszemy: Miodowy Miesiąc jest malutkim domkiem - ledwo 98 m2 powierzchni netto.
Z podwieszanym sufitem , w miarę prosty dach , parterowy , rozsądne fundamenty , bez okien na poddaszu ( jedynie wyłaz) , kryty blachodachówka lub gontami ( ze wzgledu na mały spad dachu dachówki cementowe lub ceramiczne nie są zalecane)..itd,itd.

Dlatego smiem twierdzić że kwota 200 000PLN do ZAMIESZKANIA jest realna jak najbardziej.
Może bez parkietów z merbau lub dębowych a w panelach, może bez jakuzzi a zwykła wanna i prysznic....itd,itd.
Proste c.o i cwu - to też oszczędności.

Panie i Panowie - 200 000 PLN do ZAMIESZKANIA w tym domu jest realne jak 2+2=4

Mistic_2005
14-03-2007, 18:56
Chciałbym niektórych zmartwić.
Domek o którym tu między innymi piszemy: Miodowy Miesiąc jest malutkim domkiem - ledwo 98 m2 powierzchni netto.
Z podwieszanym sufitem , w miarę prosty dach , parterowy , rozsądne fundamenty , bez okien na poddaszu ( jedynie wyłaz) , kryty blachodachówka lub gontami ( ze wzgledu na mały spad dachu dachówki cementowe lub ceramiczne nie są zalecane)..itd,itd.

Dlatego smiem twierdzić że kwota 200 000PLN do ZAMIESZKANIA jest realna jak najbardziej.
Może bez parkietów z merbau lub dębowych a w panelach, może bez jakuzzi a zwykła wanna i prysznic....itd,itd.
Proste c.o i cwu - to też oszczędności.

Panie i Panowie - 200 000 PLN do ZAMIESZKANIA w tym domu jest realne jak 2+2=4

Brawo Staszek - my to wiemy bo ten dom to nasze marzenie.
My je spełnimy (ty wczesniej bo już zaczynasz - ja dopiero na jesień) :lol:
A reszta któa pisze 250-300 tys. i wiecej to pewnie spojrzała na kosztorys MURATORA, doliczyła swoje i .....

Masz rację skromnie ale na swoim :lol: :lol: :lol:

Najpierw prosze zobaczyc jaki to domek (wszystko opisał STASZEK) a potem prosze oceniać. To prosty i skromny domek do 100 m2.

----------------------------------------
Pozdrawiam

yama
14-03-2007, 21:56
nie oszukujcie samych siebie , ten dom ma pow 126m plus 14m dobudowy
mistic-a daje 140m

AMP
14-03-2007, 22:05
AMP dzięki za info.
Kiedy i gdzie są te targi???? (wiesz może). :wink:


Pozdrawiam


najbliższe (o których wiem) to teraz od piątku 16.03 do niedzieli 18.03 we Wrocławiu (hala sportowa) - jadę tam;

następne to targi w Katowicach (jakoś w połowie kwietnia) i tam też będę;

a dlaczego jadę tu i tu: ponieważ rozmawiałem z organizatorami i wiem że nie wszystkie firmy się powtórzą (a na pewno nie te które mnie interesują);

areq
15-03-2007, 08:35
areq - dla Ciebie również zaproszenie do mojego dziennik na jesień. :lol:
Dzięki - będę miał większą motywację.

Pozdrawiam :wink:

Oj naprawdę życzę byś się zmieścił.
Ja zakładałem 160tys zł + urządzenie------ wyszło ca. 250tys+urządzenie.
ceny z 2005roku.I porównując do twojego projektu.Powierzchnia netto o 40m2 większa ,dach droższy o jakieś 15tys.....no może Ci styknie te 220-230tys.
Pozdrawiam

telesforek
15-03-2007, 09:18
areq - dla Ciebie również zaproszenie do mojego dziennik na jesień. :lol:
Dzięki - będę miał większą motywację.

Pozdrawiam :wink:

Oj naprawdę życzę byś się zmieścił.
Ja zakładałem 160tys zł + urządzenie------ wyszło ca. 250tys+urządzenie.
ceny z 2005roku.I porównując do twojego projektu.Powierzchnia netto o 40m2 większa ,dach droższy o jakieś 15tys.....no może Ci styknie te 220-230tys.
Pozdrawiam

Popieram. Proponuję wziąć pod uwagę wydatki osób, które dom już skończyły, a nie tylko własne plany, które z reguły są zaniżone. Zwłaszcza że teraz z cenami dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Sporo się naczytałam forum i jest kilka prawidłowości, np. dużo osób jak słyszy ile innych kosztował dom sądzi, że ich będzie kosztował mniej (a potem przyznają że jednak nie). Na etapie surowym koszty często się trzymają planu, ale wykończeniówka - z reguły nie.
Inna rzecz, że nie wszyscy rejestrują wszystkie koszty związane z budową. Ja np. za wywiezienie śmieci z budowy, głównie styropianu, zapłaciłam 400zł. Tego typu rzeczy jest dużo więcej.

KaiM
15-03-2007, 11:24
Kiedy piszecie ile trzeba realnie liczyć per m2 (np 2.000,-) jaką powierzchnię macie na myśli:
- powierzchnia użytkowa z projektu
- powierzchnia po podłogach (a co np z garażem i strychem nieużytkowym - wliczać ?)

telesforek
15-03-2007, 12:11
Moja cena (2.200/m2) obejmuje powierzchnię użytkową (całkowitą) domu parterowego, garażu nie mam, strychu nie liczę bo jest nieużytkowy i nieocieplony, ma jedynie podłogę z OSB i oświetlenie. Projekt LMB 42 biura Lipińskich

HRABSKA
15-03-2007, 13:38
Własnie,plany ,planami, a rzeczywistość rzeczywistością
na same formalności związane z zakupem działki i dokumentami potrzebnymi na pozwolenie wydałam juz około 10 tyś( mnóstwo kasy za ta mam kuchnie i sprzet do niej :x )
dałem projekt do wyceny firmie która ma wybudowac pod tz.klucz
bez malowania ścian w środku,kładzenia kafli( to nasz wkład) :wink:
każdy chce jak najtaniej, ale czy sie da, niech sie wypowiedza Ci którzy juz postawili,podobne domy,parterowe bez poddasz uzytkowego.
CZY KTOS PORÓWNYWAŁ KOSZT DACHU M2, BLACHODACHÓWKI I GONTU?

Mistic_2005
15-03-2007, 17:21
Własnie,plany ,planami, a rzeczywistość rzeczywistością
na same formalności związane z zakupem działki i dokumentami potrzebnymi na pozwolenie wydałam juz około 10 tyś( mnóstwo kasy za ta mam kuchnie i sprzet do niej :x )
dałem projekt do wyceny firmie która ma wybudowac pod tz.klucz
bez malowania ścian w środku,kładzenia kafli( to nasz wkład) :wink:
każdy chce jak najtaniej, ale czy sie da, niech sie wypowiedza Ci którzy juz postawili,podobne domy,parterowe bez poddasz uzytkowego.
CZY KTOS PORÓWNYWAŁ KOSZT DACHU M2, BLACHODACHÓWKI I GONTU?


Masz rację - niech wypowiedzą się Ci którzy już dom zbudowali. :wink:
Ale każdy popełnia błedy i wiele kosztów można w pewnien sposób ograniczyć.
Ja widząć wzrastające ceny materiałów też mam wiele wątpliwości ale ten balon nadmuchanych defacto przez nas cen kiedyś musi pęknąć, a ceny powinny stać się "normalniejsze" i przystępne dla budujących.
Jeśli się nie zmieszczę to nie wykończę jakiegoś pomieszczenia - ale zamieszkam i tak - na wszystko przyjdzie w życiu czas - nawet na urządzenie pokoju na który zabrakło kasy :lol:

-----------------------------
Pozdrawiam

Mistic_2005
15-03-2007, 17:25
areq - dla Ciebie również zaproszenie do mojego dziennik na jesień. :lol:
Dzięki - będę miał większą motywację.

Pozdrawiam :wink:

Oj naprawdę życzę byś się zmieścił.
Ja zakładałem 160tys zł + urządzenie------ wyszło ca. 250tys+urządzenie.
ceny z 2005roku.I porównując do twojego projektu.Powierzchnia netto o 40m2 większa ,dach droższy o jakieś 15tys.....no może Ci styknie te 220-230tys.
Pozdrawiam


Jeśli dobrze liczę :wink: to 2.000 za metr x 40 metrów większego użytku + 80 tys. + 15 tys. dach + 95 tys. więcej niż ja.
Czyli jeśli liczysz że mogę wydać około 250 tys. - 95 tys. =145 tys. zł :lol:
Jesli tak to bardzo mnie pocieszyłeś.
No wiadomo ceny tez inne ale to i tak jest w granicach moich możliwości.
Swoją drogą jeśli możesz prześlij link do swojej budowy, dziennika czy chcociażby projektu - chciałbym poczytać może to mnie trochę "sprowadzi na ziemię".

A ta Dąbrowa daleko leży od Poznania?????


Pozdrawiam :lol:

rofmaniak
22-03-2007, 15:01
A oto moj projekcik - z ktorym ruszam na "póżną" wiosne:)

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=58623&page=1

ile wyjdzie to do konca nie wiem - zakladalem z poczatku koszty rzedu 150 tys - 170 tys zl - ale teraz ceny tak szaleja ze sam nie wiem ile mnie wyniesie _ mam nadzieje ze do 200tys zl bede mogl w nim mieszkac (przynajmniej na parterze:)

pozdrawiam!!!

AMP
30-03-2007, 18:41
Hello Mistic!

temat siada - podnoszę :)

Mistic_2005
30-03-2007, 21:58
Hello Mistic!

temat siada - podnoszę :)


Witaj AMP.
Właśnie zauważyłem że nasz temat był już na 5 stronie. Niechciałem pisać bo ktoś pomysli, że tylko ja tu piszę :lol:

Galopujące ceny materiałów i ten strasznie "chory" boom powodują, że już chyba nik nie wierzy w wybudowanie domu za 150-170 tys. (mówimy o domku 80-100 m/2).
No cóż po ostatnich informacjach Pani Gilowskiej (nie będzie niższego podatku na materiały budowalne) ma nadzieję, ze sytuacja się uspokoji, ceny i materiały będą bardziej dostępne. :wink:

Odwiedzić postu jest bardzo duzo więc ktos to napewno czyta.

Pozdrawiam i namawiam do kontynuowania dyskusji :lol: :lol:

Mistic_2005
30-03-2007, 22:03
A oto moj projekcik - z ktorym ruszam na "póżną" wiosne:)

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=58623&page=1

ile wyjdzie to do konca nie wiem - zakladalem z poczatku koszty rzedu 150 tys - 170 tys zl - ale teraz ceny tak szaleja ze sam nie wiem ile mnie wyniesie _ mam nadzieje ze do 200tys zl bede mogl w nim mieszkac (przynajmniej na parterze:)

pozdrawiam!!!


rofmaniak - jak tam twoja budowa.
Widze, ze tracisz wiarę w mozliwość wydubowania swojego domku za 150-170 tys.
Spoko - dasz radę - najwyżej jak pisałeś piętro zrobi sie później! :wink:


--------------------------
Pozdrawiam

AMP
31-03-2007, 07:21
Pogoda jest to i ludziska po działkach i budowach siedzą. Ja zresztą też zaraz tam uciekam :)

A galop cen to niestety/stety (zależy od punktu widzenia) udzielił się też gruntom - we wsi gdzie mamy działkę cene wywoławcza terenu nie uzbrojonego oscylowała w granicach 30zł netto (2004-2005), teraz 60 - podobne działki, również nie uzbrojone :o

3majta się

Mistic_2005
31-03-2007, 08:15
Pogoda jest to i ludziska po działkach i budowach siedzą. Ja zresztą też zaraz tam uciekam :)

A galop cen to niestety/stety (zależy od punktu widzenia) udzielił się też gruntom - we wsi gdzie mamy działkę cene wywoławcza terenu nie uzbrojonego oscylowała w granicach 30zł netto (2004-2005), teraz 60 - podobne działki, również nie uzbrojone :o

3majta się

To pieknie. Ja tez napewno gdybym mógł cała sobote spędził bym na działce budowalnej - ale musze jeszcze zaczekać :lol: :lol:

Co do cen działek to masz rację. U nas 5 km od mojego rodzinnego Śremu działki w 2004 roku kosztowały 11 zł za metr!!!! Teraz te same działki kilometr dalej kosztują 30 zł i znikają jak tylko ktoś się dowie, że można coś jeszcze kupić.
W centrum Śremu działki oscylują w granicach 45-100 zł i luudzie kupują ale po 500-700 metrów - kurcze trochę mało :wink: :wink:

No cóż co do boomu to trochę potrwa zanim ceny stana w miejscu a materiały znów będą dostepne w hurtowniach od ręki, ponieważ nadal jest mnóstwo osób z pozaczynanymi domkami a bez cześci materiałów.
Pożyjemy zobaczymy - najwyżej zaczekam na spokojniejszą i bardziej klarowną sytuację na rynku.


---------------------------------------
Pozdrawiam

AMP
01-04-2007, 19:30
Wczoraj zacząłem stawiać ogrodzenie - jeden z boków, więc siatka.
Rozciągnąłem sznurek - co by jakoś linię trzymać, wykopałem dołki pod słupki no i ... muszę przyznać, że to wcale nie jest takie proste jak się wydaje, szczególnie trzymanie jednej lini prowadzonego ogrodzenia :D ale może nie bedzie tak źle.
W każdym razie większa połowa długości boku już stoi 8)

A pogoda jak marzenie, aż mi głowę spaliło :D

marek.bu
01-04-2007, 19:56
Witam!!

Również bede budowal ten domek. Projekt już kupilem i bylem ostatnio u architekta w sprawie przeróbek, ale okazuje sie ze nie jest to takie proste z wyprostowaniem tej ścianki w salonie ale jest inna metoda aby powiekszyc salon.

Równiez palnuje wydac 200tys zl. Ale zaczynam sie obawiac ze moze zabraknac. Ja musze adaptowac projekt pod szkody górnicze (wiecej zbrojenia, betonu na slupy itp.)

Pozdrawiam wszystkich sympatykow miodowego

Mistic_2005
01-04-2007, 20:58
Witam!!

Również bede budowal ten domek. Projekt już kupilem i bylem ostatnio u architekta w sprawie przeróbek, ale okazuje sie ze nie jest to takie proste z wyprostowaniem tej ścianki w salonie ale jest inna metoda aby powiekszyc salon.

Równiez palnuje wydac 200tys zl. Ale zaczynam sie obawiac ze moze zabraknac. Ja musze adaptowac projekt pod szkody górnicze (wiecej zbrojenia, betonu na slupy itp.)

Pozdrawiam wszystkich sympatykow miodowego


No to jest nas już 3 na formu: ty, "staszek budowniczy" i ja no i może ktoś jeszcze :lol: (kilka osób pisało mi o tym w pierwszym moim poście).

Kiedy zaczynasz budowę????
Co z tym powiększeniem salonu - jak to "inne" wyjście wygląda :oops:

Co sądzisz przez: ...rónież planuję wydac 200 tys." - co wg Ciebie wejdzie w skłąd tej kwoty??? :D


------------------------------
Pozdrawiam

frykow
02-04-2007, 06:13
Ja musze adaptowac projekt pod szkody górnicze (wiecej zbrojenia, betonu na slupy itp.)
Witaj! Czy mógłbyś napisać coś więcej o koniecznych, ze względu na szkody, zabezpieczeniach? Jaką masz kategorię szkód? Czy dostałeś z kopalni dokładne info jakie zabezpieczenia są potrzebne? Czy wiesz ile to będzie kosztować i ile kopalnia ci zwróci?

Mam mnóstwo pytań, bo jestem w podobnej sytuacji, a w tej materii trudno znaleźć coś konkretnego na forum. Jeżeli możesz, napisz co się tylko da. :)

marek.bu
02-04-2007, 18:45
Ja musze adaptowac projekt pod szkody górnicze (wiecej zbrojenia, betonu na slupy itp.)
Witaj! Czy mógłbyś napisać coś więcej o koniecznych, ze względu na szkody, zabezpieczeniach? Jaką masz kategorię szkód? Czy dostałeś z kopalni dokładne info jakie zabezpieczenia są potrzebne? Czy wiesz ile to będzie kosztować i ile kopalnia ci zwróci?

Mam mnóstwo pytań, bo jestem w podobnej sytuacji, a w tej materii trudno znaleźć coś konkretnego na forum. Jeżeli możesz, napisz co się tylko da. :)

Witam!!
Narazie nie wiem zbyt wiele - zalatwialo mi bedzie wszystko biuro zajmujace sie takimi sprawami. Teraz czekam na mapke do celow projektowych i dopiero wtedy rozpocznie architekt adoptowac projekt.

Kopalnia zwraca jakies pieniadze ale nie znam wysokości