PDA

Zobacz pełną wersję : rolokasety



araman
25-02-2002, 21:14
Gdzie kupić rolokasety rks i za ile
Andrzej

Agnicha1704
26-02-2002, 07:33
Mnóstwo na temat rolokaset jest opinii negatywnych - poszukaj pod hasłem rolokasety.
A kupić - no cóż - pójdź tam, gdzie sprzedają okna i zapytaj. Ja w ten sposób kupiłam swoje.
pozdrowienia
Agnicha

26-02-2002, 20:57
Czy oznacza to że zrezygnowałaś z ich zakładania ??

Agnicha1704
27-02-2002, 07:33
Nie zrezygnowałam - dowiedziałam się o wadach rks-ów po zamontowaniu skrzynek. Wydaje mi się, że gdybym to wiedziała wcześniej to zrezygnowałabym z ich zakupu - na 10 okien skrzynki kosztowały mnie 2000 PLN (dwa następne etapy montażu rolet zewnętrznych będą mnie kosztować około 5000 PLN). Mój mąż się ze mnie śmieje i mówi, że on zdecydowanie chce mieć rolety zewnętrzne. Myślę, że wszystko okaże się podczas użytkowania.
Nie mogę Ci jednak ani ich polecić, ani namawiać Cię na rezygnację z rks-ów. Proponuję przejrzeć poprzednie wątki i podjąć decyzję. To bardzo indywidualna sprawa.
pozdrowienia :smile:
Agnicha
p.s. do tego należy też dodać, że nie wszystkie urzędy skarbowe pozwalają odliczać skrzynki - choć w tym wypadku przy uzyskaniu takiej decyzji ja bym się odwoływała (mój us na razie nic nie zakwestionował - ale mają na to następne 3 lata)
A.B.

aziel
27-02-2002, 09:12
Pytaj w firmach z roletami zewnętrznymi.
Chciałbym zwrócić uwagę na szczegół, który osobiście mnie spotkał: Jak dany dostawca rolokaset rozwiązuje klapy rewizyjne - estetyka, parametry cieplne, sposób wykończenia miejsc przy ościerzach. Ponieważ zwykle mija trochę czasu od montażu RKS do ostatecznego montażu rolet, dostawca może nawet zniknąć z rynku, albo zmienić ofertę. Do zamontowanych przeze mnie skrzynek w tech chwili nie było oryginalnych klap, i musiałem przerabiać z innego systemu.
Nawiasem mówiąc, system z RKS to najdroższa i najbardziej kłopotliwa forma montażu rolet.
Po fakcie myślę, że najkorzystniejsze są rolety montowane jednocześnie z oknem, wymagają one jednak odmiennego wykonania nadproża

Agnicha1704
27-02-2002, 11:38
zgadza się aziel - rolety są kłopotliwe, ale ten sposób montażu - chyba jako jedyny - można rozłożyć na 3 etapy, dzięki czemu system jest bardziej dostępny dla osób nie opływających w dostatki.
pozdrowienia
Agnicha

Frankai
27-02-2002, 11:42
Aziel - o ile się nie mylę to taka skrzynka jest nad oknem. Gdy się ma ścianę 3-warstwową, to wypadła by w warstwie ocieplenia. Dziękuję - ktoś pisał, jak ładnie mu to oziębiło ścianę.

16-04-2003, 22:45
On 2002-02-27 12:42, Frankai wrote:
Aziel - o ile się nie mylę to taka skrzynka jest nad oknem. Gdy się ma ścianę 3-warstwową, to wypadła by w warstwie ocieplenia. Dziękuję - ktoś pisał, jak ładnie mu to oziębiło ścianę.