PDA

Zobacz pełną wersję : gazobeton - czy za mało wytrzymały



Julita2
13-03-2007, 16:20
P

jajmar
13-03-2007, 16:26
Ponieważ jest ogromny problem z materiałami bud.ceramicznymi, pomyślałam - może gazobeton? Ale architekt twierdzi, że na dom z pełnym piętrem nie nadaje się, ponieważ jest mało wytrzymały i z czasem popęka (na dole) Wiem,że w wielu miejscach jest używany do budowli wszelakich, więc jak to z tym jest w końcu?

O wytrzymałośc pytaj konstruktora.
W 99% pzypadków wytrzyma.

Barbossa
13-03-2007, 16:47
konstruktor przeliczy newralgiczne miejsca, np filarki między okienne i tyle;
architekt adoptujący powinien taką sprawę załatwić

radomik
13-03-2007, 17:34
Czy Pan Architekt mniał kiedykolwiek w ręku beton komórkowy?

Barbossa
13-03-2007, 17:51
padaka na całego z takimi architektami

pluszku
13-03-2007, 18:15
to moze silka
powinna byc dostepna a i nie byloby problemow z wytrzymaloscia

jajmar
13-03-2007, 18:20
Proszę o informację o jakie uprawnienia mam pytać, żeby mieć pewność, że mam do czynienia z konstruktorem.

O uprawnienia konstrukcyjne najlepiej do projektowania :)

Na kiespkiego architekta trafiłas albo na jakiegos uprzedzonego do gazobetonu.

13-03-2007, 19:12
architekt adoptujący powinien taką sprawę załatwić
tzn. rozumiem, że powinien załatwić przeliczenia. Bo tak telefonicznie z marszu dostałam informację, że nie wytrzyma ...
kopnij go w d ...

Depi
13-03-2007, 20:11
Ja budować będę dom piętrowy z BK (pewnie Ytong ale się zobaczy) i architekt nie ma zastrzeżeń. Może lepiej nie budować z 350 ale z 500 to z palcem w nosie.

Geno
13-03-2007, 20:55
architekt adoptujący powinien taką sprawę załatwić
tzn. rozumiem, że powinien załatwić przeliczenia. Bo tak telefonicznie z marszu dostałam informację, że nie wytrzyma, choć z uwagi na mnogość różnych budowli z gazobetonu niee bardzo w to wierzę.
Spytaj sie architekta czy budynek będzie celem nalotów Izraelskiego lotnictwa, jeśli nie to wytrzyma*

*chyba,że budujesz kamienicę :wink:

tpazyra
13-03-2007, 21:10
Witam
Jak to miło że mamy tylu konstruktorów w naszym kraju !!!

Ludzie zastanówcie się co piszecie !!! Jak łatwo podważacie nie widząc projektu opinię architekta
Tak się składa że jestem absolwentem Wydziału Budownictwa (ale nie konstruktorem :D ) a tak łatwo jak Wy nie szafowałbym odpowiedzią na to pytanie.

Wystarczy ze ktoś ma rozpiętość stropu 7,80 zamiast np 2X3,90 i ściana a w zadasdzie newralgiczne filarki międzyokienne muszą przenieść całkowicie inne obciązenie.

Ponadto zwróćcie uwagę że wytrzymałość na ściskanie gazobetonu jest 7 RAZY mniejsza niż ceramiki. Dowód:
- gazobeton Solbet 400 - 2 MPa
- Cerpol Kozłowice, POROTHERM -, MAX, MEGA 25 +W - 15 MPA

Pozdr
tomek

Geno
13-03-2007, 21:13
Witam
Jak to miło że mamy tylu konstruktorów w naszym kraju !!!

Ludzie zastanówcie się co piszecie !!! Jak łatwo podważacie nie widząc projektu opinię architekta
Tak się składa że jestem absolwentem Wydziału Budownictwa (ale nie konstruktorem :D ) a tak łatwo jak Wy nie szafowałbym odpowiedzią na to pytanie.

Wystarczy ze ktoś ma rozpiętość stropu 7,80 zamiast np 2X3,90 i ściana a w zadasdzie newralbiczne filarki międzyokienne muszą przenieść całkowicie inne obciązenie.

Ponadto zwróćcie uwagę że wytrzymałość na ściskanie gazobetonu jest 7 RAZY mniejsza niż ceramiki. Dowód:
- gazobeton Solbet 400 - 2 MPa
- Cerpol Kozłowice -, MAX, 25 +W - 15 MPA

Pozdr
tomek
Też się tak składa ,że jestem absolwentem wydziału budownictwa i wstydził bym się napisać to co wyżej będąc nim.

Co to za projektant jeśli byle filarek urasta do rangi problemu nie do przeskoczenia.

Janussz
13-03-2007, 21:19
Mam firmę wybudowaną z BK. Na tym BK leżą płyty kanałowe o dł.7,2m. Filarków pomiędzy oknami tzw.przemysłowymi dużo. Technologia produkcji jest taka, że są drgania całego budynku pomimo zastosowania wibroizolatorów. Stoi to już pewnie ponad 10lat i nic się nie dzieje. Aha. W pobliżu zagęszczali grunt pod drogę. Wtedy to wszystko dopiero podskakiwało.

Geno
13-03-2007, 21:24
Mam firmę wybudowaną z BK. Na tym BK leżą płyty kanałowe o dł.7,2m. Filarków pomiędzy oknami tzw.przemysłowymi dużo. Technologia produkcji jest taka, że są drgania całego budynku pomimo zastosowania wibroizolatorów. Stoi to już pewnie ponad 10lat i nic się nie dzieje. Aha. W pobliżu zagęszczali grunt pod drogę. Wtedy to wszystko dopiero podskakiwało.
Dokładnie - dl;atego przypomnę ile to jest 2 MPa=2000kPa=200 ton/m2, podejrzewm ,że na filarek trzeba by z 8 ton ustawić aby się rozpadł.

tpazyra
13-03-2007, 21:31
GENO
nie wstydze się swoich słów bo:

może źle się wyraziłem, moim zdaniem gazobeton spokojnie wytrzyma budynek dwukondygnacyjny, tylko wku.... mnie wydawanie na forum opinii często podważających głosy fachowców przez osoby nie do końca mające odpowiednie przygotowanie.
Podam Ci przykład:
- klika lat temu w muratorze przeczytałem artykuł o spodobie wylewani ław fundamentowych: zrobić wykop w gruncie o szerokości ławy, włożyć zbrojenie i zalać betonem. KONIEC.
a co w przypadku gdy grunt jest wodoprzepuszczalnu: zrobisz wykop , włożysz zbrojenie, zalejesz i "cała" woda z betonu "odpłynie" do piachu. Napisałem dłuugiego maila do tzw Redakcji i od jakiegoś czasu w pojawiających się artukałach na tamat fundamentownia zaleca się wyłożenie wykopu przed betonowianiem foilią.

GENO nie denerwuj się ale wolałbym uniknąc tzw porad przez osoby które wybudowały sobie domek jednorodzinny lub co gorsza kupiły działkę i poczytały muratora, ładny dom itp i wydajeim się ze są guru budowlanymi.

Moim zdaniem należało by zapytać architekta: DLACZEGO , poprosić o spotkanie z konstruktorem z którym ten architekt wspólpracuje i dopiero rozwiać wątpliwości.

Janussz
13-03-2007, 21:31
Ja dodam tylko tyle, że na filarek sam nie stawiam płyty. Jak jest filarek, to jest jakieś nadproże, wieniec na tym filarku.
Wymyślacie kochani sobie problemy, a potem spać nie możecie i problemy urastają do, do czego?bo już mi słów zabrakło :lol: .

Geno
13-03-2007, 21:35
Generalnie jak mnie bolą zęby to idę do stomatologa a nie ginekologa, ja chce wiedzieć czy ściana wytrzyma to słucham konstruktora a nie architekta....tyle w temacie.

BTW W temacie z folią i betonem to też nie demonizowałbym bo piasek to nie odkurzacz choć trochę tej wody odciągnie.

profus
13-03-2007, 21:42
Moim skromnym zdaniem uważam, że gazobeton jest dość wytrzymały.
Nie jestem związany z budownictwem ale biorąc to na logikę: zobaczcie z czego się głównie buduje domy wielorodzinne (bloki) niejednokrotnie 4-5 piętrowe. Właśnie z gazobetonu. Wiadomo odmiany np. 600 ale to też przecież gazobeton. Dlatego nie można generalizować, że nie wytrzyma - zależy jaka odmiana, a nawet te mniejsze odmiany nie sądze by jedno piętro w domku jednorodzinym było aż takim obciążeniem.

Oczywiście ja tylko sądzę, a konstruktor to oceni na pewno.

Geno
13-03-2007, 21:44
Moim skromnym zdaniem uważam, że gazobeton jest dość wytrzymały.
Nie jestem związany z budownictwem ale biorąc to na logikę: zobaczcie z czego się głównie buduje domy wielorodzinne (bloki) niejednokrotnie 4-5 piętrowe. Właśnie z gazobetonu. Wiadomo odmiany np. 600 ale to też przecież gazobeton. Dlatego nie można generalizować, że nie wytrzyma - zależy jaka odmiana, a nawet te mniejsze odmiany nie sądze by jedno piętro w domku jednorodzinym było aż takim obciążeniem.
Z tym 4-5 piętrowym to trochę przesadziłeś, takiego to ja osobiście nie widziałem, chyba,że BK jako wypełnienie (ściany osłonowe), poza tym przy tego typu budynkach już się nieco więcej liczy i uwzglednia dodatkowe rzeczy,których nie bierze się pod uwage w domku jednorodzinnym.

tpazyra
13-03-2007, 21:45
Generalnie jak mnie bolą zęby to idę do stomatologa a nie ginekologa, ja chce wiedzieć czy ściana wytrzyma to słucham konstruktora a nie architekta....tyle w temacie.

BTW W temacie z folią i betonem to też nie demonizowałbym bo piasek to nie odkurzacz choć trochę tej wody odciągnie.

GENO
masz rację, tylko wolałbym żeby ludzi pisali : zaputaj się konstruktora, porozmawiaj z kierownikie itp. niż spoko wytrzyma,, u mojego szwagra to ....

a propos folii i betonu, broń boże nie chcę demonizować, opieram sie na doświadczeniach osoby, która miała przypadek gdzie nie nastąpiła hydratacja betonu, fundament nie miał wymaganej wytrzymałości itd itd itd

wiesz walcze z typowym stwierdzeniem: "dwa razy papa na lepiku... wszystko załatwia"

Geno
13-03-2007, 21:49
a propos folii i betonu, broń boże nie chcę demonizować, opieram sie na doświadczeniach osoby, która miała przypadek gdzie nie nastąpiła hydratacja betonu, fundament nie miał wymaganej wytrzymałości itd itd itd
"

Nie znam tego przypadku bo z reguły ewentualnie podeszwa jest bardziej porowata i w większości przypadków specjalnych konsekwencji nie ma chyba,że ktoś dodatkowo ułoży sobie zbrojenie na dnie wykopu bez wymaganej ptuliny 75 mm. Dlatego generalnie polecam podkład z chudego betonu, zabepieczenie gruntu w wykopie, mniejsza otulina, dokładniejsze ułożenie zbrojenia i podkładek dystansowych, brak problemu z odciąganiem wody.

profus
13-03-2007, 21:50
Obecnie mieszkam w bloku (mam nadzieję, że już niedługo :D ) 3 piętrowym + podasze użytkowe właśnie z gazobetonu 600 i nic się nie dzieje. Niedaleko budują 4 piętrowy też z 600.[/quote]

Geno
13-03-2007, 21:53
Obecnie mieszkam w bloku (mam nadzieję, że już niedługo :D ) 3 piętrowym + podasze użytkowe właśnie z gazobetonu 600 i nic się nie dzieje. Niedaleko budują 4 piętrowy też z 600.[/quote]
Ok nie będe się spierał ja takiego nie widziałem (4-5 pięter) a co by w temacie dyskutować trzeba by obejrzec szczegóły konstrukcyjne.

tpazyra
13-03-2007, 21:54
a propos folii i betonu, broń boże nie chcę demonizować, opieram sie na doświadczeniach osoby, która miała przypadek gdzie nie nastąpiła hydratacja betonu, fundament nie miał wymaganej wytrzymałości itd itd itd
"

Nie znam tego przypadku bo z reguły ewentualnie podeszwa jest bardziej porowata i w większości przypadków specjalnych konsekwencji nie ma chyba,że ktoś dodatkowo ułoży sobie zbrojenie na dnie wykopu bez wymaganej ptuliny 75 mm. Dlatego generalnie polecam podkład z chudego betonu, zabepieczenie gruntu w wykopie, mniejsza otulina, dokładniejsze ułożenie zbrojenia i podkładek dystansowych, brak problemu z odciąganiem wody.

Geno

tylko tak w wolnej chwili przjedź się po olkolicznych działkach i zobacz kto leje chudiaka, zbrojenie w najlepszym !! wypadku podparte jest przypadkowo znalezioną cegła, kamieniem itp,

Geno
13-03-2007, 21:57
a propos folii i betonu, broń boże nie chcę demonizować, opieram sie na doświadczeniach osoby, która miała przypadek gdzie nie nastąpiła hydratacja betonu, fundament nie miał wymaganej wytrzymałości itd itd itd
"

Nie znam tego przypadku bo z reguły ewentualnie podeszwa jest bardziej porowata i w większości przypadków specjalnych konsekwencji nie ma chyba,że ktoś dodatkowo ułoży sobie zbrojenie na dnie wykopu bez wymaganej ptuliny 75 mm. Dlatego generalnie polecam podkład z chudego betonu, zabepieczenie gruntu w wykopie, mniejsza otulina, dokładniejsze ułożenie zbrojenia i podkładek dystansowych, brak problemu z odciąganiem wody.



Geno

tylko tak w wolnej chwili przjedź się po olkolicznych działkach i zobacz kto leje chudiaka, zbrojenie w najlepszym !! wypadku podparte jest przypadkowo znalezioną cegła, kamieniem itp,

Heh fakt dlatego na stałe mam wypisane na twarzy "a nie mówiłem?" - z tym ,ze w dyskusji z pseudofachowcem po trzech zdaniach brakuje im argumentów, chyba,że stoi z brechą w dłoni :wink:

tpazyra
13-03-2007, 21:57
Obecnie mieszkam w bloku (mam nadzieję, że już niedługo :D ) 3 piętrowym + podasze użytkowe właśnie z gazobetonu 600 i nic się nie dzieje. Niedaleko budują 4 piętrowy też z 600.[/quote]

a tak zwróć prosze uwagę czy aby to nie jest konstrukcja szkieletowa a jedynie wypełnienie z gazobetonu. Powiem Ci ze w moim rejonie (Wrocław) nie spotkałem się z budynkiem wielokondygnacyjnym w konstrukcji z gazobetonu.
Może mamy lepszych deweloperów :-)

tpazyra
13-03-2007, 22:00
a propos folii i betonu, broń boże nie chcę demonizować, opieram sie na doświadczeniach osoby, która miała przypadek gdzie nie nastąpiła hydratacja betonu, fundament nie miał wymaganej wytrzymałości itd itd itd
"

Nie znam tego przypadku bo z reguły ewentualnie podeszwa jest bardziej porowata i w większości przypadków specjalnych konsekwencji nie ma chyba,że ktoś dodatkowo ułoży sobie zbrojenie na dnie wykopu bez wymaganej ptuliny 75 mm. Dlatego generalnie polecam podkład z chudego betonu, zabepieczenie gruntu w wykopie, mniejsza otulina, dokładniejsze ułożenie zbrojenia i podkładek dystansowych, brak problemu z odciąganiem wody.





Geno

tylko tak w wolnej chwili przjedź się po olkolicznych działkach i zobacz kto leje chudiaka, zbrojenie w najlepszym !! wypadku podparte jest przypadkowo znalezioną cegła, kamieniem itp,

Heh fakt dlatego na stałe mam wypisane na twarzy "a nie mówiłem?" - z tym ,ze w dyskusji z pseudofachowcem po trzech zdaniach brakuje im argumentów, chyba,że stoi z brechą w dłoni :wink:

wobec Twoich prawie 4,5 tyś postów robię się malutki ale widzę ze o to samo nam chodzi :wink:

Krzysztofik
13-03-2007, 22:06
.......
a tak zwróć prosze uwagę czy aby to nie jest konstrukcja szkieletowa a jedynie wypełnienie z gazobetonu. Powiem Ci ze w moim rejonie (Wrocław) nie spotkałem się z budynkiem wielokondygnacyjnym w konstrukcji z gazobetonu.
Może mamy lepszych deweloperów :-)
Zapraszam do Olsztyna między ul. Warszawską a Szpital Miejski, tam stoii kilka 4 pietrowych bez szkieletów od 6 lat

13-03-2007, 22:26
... Ludzie zastanówcie się co piszecie !!! Jak łatwo podważacie nie widząc projektu opinię architekta ...
a on sie wgłebiał sie w projekt ? :o
tzn. rozumiem, że powinien załatwić przeliczenia. Bo tak telefonicznie z marszu dostałam informację, że nie wytrzyma, ...
za mała chwila oczywiscie i Ty to samo podwazasz Jego opinie ...:)

...może źle się wyraziłem, moim zdaniem gazobeton spokojnie wytrzyma budynek dwukondygnacyjny, tylko wku.... mnie wydawanie na forum opinii często podważających głosy fachowców przez osoby nie do końca mające odpowiednie przygotowanie...

a mnie znów zastanawia - jak ktos sam nie majacy pojecia o profesji tu piszacych, podwaza ich profesjonalizm na podstawie tego ze jest "absolwentem Wydziału Budownictwa" ... a wydział wrózbiarstwia tez masz ukończony ? :roll:

wybacz ale po bzdurach jakie tu wypisujesz - nie mam najwyszego zdania o Twojej wiedzy
...- klika lat temu w muratorze przeczytałem artykuł o spodobie wylewani ław fundamentowych: zrobić wykop w gruncie o szerokości ławy, włożyć zbrojenie i zalać betonem. KONIEC.
a co w przypadku gdy grunt jest wodoprzepuszczalnu: zrobisz wykop , włożysz zbrojenie, zalejesz i "cała" woda z betonu "odpłynie" do piachu...
sądzisz cała woda wycieka z betonu w piach ... ? :lol:
wybacz ale nie widze sensu Ci tego tłumaczyc ... :lol:
mysl dalej ze wycieka ...:lol: :lol:

tpazyra
13-03-2007, 22:46
tpazyra napisał:
... Ludzie zastanówcie się co piszecie !!! Jak łatwo podważacie nie widząc projektu opinię architekta ...


a on sie wgłebiał sie w projekt ?

Myślę że jeżeli jest architektem tego projektu to się WGŁĘBIAŁ !!

tpazyra napisał:
...może źle się wyraziłem, moim zdaniem gazobeton spokojnie wytrzyma budynek dwukondygnacyjny, tylko wku.... mnie wydawanie na forum opinii często podważających głosy fachowców przez osoby nie do końca mające odpowiednie przygotowanie...



a mnie znów zastanawia - jak ktos sam nie majacy pojecia o profesji tu piszacych, podwaza ich profesjonalizm na podstawie tego ze jest "absolwentem Wydziału Budownictwa" ... a wydział wrózbiarstwia tez masz ukończony ?

nie miałem zamiaru podważać profesjonalizmu osób tu piszących ale uważam ze stwierdzenia - "wytrzyma na pewno" są nad wyraz pochopne, ale jeżeli nie bierze sie za nie odpowedzialności ( w przeciwieństwie do autora projektu i konstruktora) to cóż...

wybacz ale po bzdurach jakie tu wypisujesz - nie mam najwyszego zdania o Twojej wiedzy tpazyra napisał:
...- klika lat temu w muratorze przeczytałem artykuł o spodobie wylewani ław fundamentowych: zrobić wykop w gruncie o szerokości ławy, włożyć zbrojenie i zalać betonem. KONIEC.
a co w przypadku gdy grunt jest wodoprzepuszczalnu: zrobisz wykop , włożysz zbrojenie, zalejesz i "cała" woda z betonu "odpłynie" do piachu...


sądzisz cała woda wycieka z betonu w piach ... ?
wybacz ale nie widze sensu Ci tego tłumaczyc ...
mysl dalej ze wycieka ...

po pierwsze moze za bardzo uogólniłem stwierdzenie "cała woda" ale kolego wiele czasu spędziłem w laboratorium betonowym (wcale nie uczelnianym) i mogę troszeczke podyskutować o wpływie współczynnika w/c na wytrzymałość betonu. Acha osobą na której opinię się powołuję jest dr inż A.Czemplik z PWR, prowadził on wiele niezaleznych nadzorów i ekspertyz budowlanych nad największymi inwestycjami we kraju..

ale nie twierdze ze jestem wielkim guru i widzę sens w Twoim wytłumaczniu tego problemu...
zawsze jestm otwarty na opinię innych...

14-03-2007, 06:30
... po pierwsze moze za bardzo uogólniłem stwierdzenie "cała woda" ale kolego wiele czasu spędziłem w laboratorium betonowym (wcale nie uczelnianym) i mogę troszeczke podyskutować o wpływie współczynnika w/c na wytrzymałość betonu. Acha osobą na której opinię się powołuję jest dr inż A.Czemplik z PWR, prowadził on wiele niezaleznych nadzorów i ekspertyz budowlanych nad największymi inwestycjami we kraju..

ale nie twierdze ze jestem wielkim guru i widzę sens w Twoim wytłumaczniu tego problemu...
zawsze jestm otwarty na opinię innych...


po pierwsze - nie jestem Twoim kolegą

po drugie - ze stropów, podciagów, belek (szalowanych deskami miedzy którymi sa szpary) krótko po wylaniu masy betonowej - tez troszke wody wycieka ...
lecz beton za moment zastyga i przestaje z niego cieknąc ...
o elementy "wiszace w powietrzu", podparte tylko na końcach (jak stropy, belki, podciagi) powinno sie chyba bardziec rozczulac - niz o ławe (która lezy sobie na ziemi, chudym betonie czy piasku) i /na ogół/ pracuje wyłacznie na sciskanie ...
a jednak konstruktorom - jak dotąd - nie przyszło do głowy zeby sie rozczulac wodą kapiącą ze stropow ...
(np. kazac owijac belki folią, papą czy montowac super szczelne szalunki zeby ani kropla wody z nich nie wyciekła)

po trzecie - nie musisz sie powoływac na ekspertów i stosunek wody do cementu,
bo Polska jest krajem ludzi budujacych i świadomych - o tym nawet wiedza dzieci !!
jakbys poszedł do przedszkola to przedszkolaki chórem odpowiedza Ci, ze beton nalezy pielęgnowac !
:lol:

...nie miałem zamiaru podważać profesjonalizmu osób tu piszących ale uważam ze stwierdzenia - "wytrzyma na pewno" są nad wyraz pochopne, ale jeżeli nie bierze sie za nie odpowedzialności ( w przeciwieństwie do autora projektu i konstruktora) to cóż...


a któz, u licha odwazył się napisac "wytrzyma na pewno" ? :roll:

tpazyra
14-03-2007, 07:58
Po pierwsze jeżeli poczuł się Pan urażony za kolegę to PRZEPRASZAM

Wszytkich którzy chcieliby poczytać na temat prawidłowego betonowania ław fundamentowych odsyłam do artykułu:
http://www.muratordom.pl/6323_2891.htm

14-03-2007, 08:21
Po pierwsze jeżeli poczuł się Pan urażony za kolegę to PRZEPRASZAM

przeprosiny przyjete
i nie tyle chodzi mi tu tyle o własne ambicje, co o słowa
Witam
Jak to miło że mamy tylu konstruktorów w naszym kraju !!!

Ludzie zastanówcie się co piszecie !!! Jak łatwo podważacie nie widząc projektu opinię architekta ...
gdybys poczytał wczesniej to forum to wiedziałbys ze w tym watku wypowiadało sie wielu forumowiczów z uprawnieniami konstrukcyjnymi ...

pzdr

Barbossa
14-03-2007, 08:36
Witam
Jak to miło że mamy tylu konstruktorów w naszym kraju !!!

Ludzie zastanówcie się co piszecie !!! Jak łatwo podważacie nie widząc projektu opinię architekta
Tak się składa że jestem absolwentem Wydziału Budownictwa (ale nie konstruktorem :D ) a tak łatwo jak Wy nie szafowałbym odpowiedzią na to pytanie.



to i ja dam w zęby:
jak nie jesteś konstruktorem to się nie ....... (autocenzura)
architekt telefonicznie..... :D
z tym porothermem to też nie do końca

a co w przypadku gdy grunt jest wodoprzepuszczalnu: zrobisz wykop , włożysz zbrojenie, zalejesz i "cała" woda z betonu "odpłynie" do piachu.
jak woda "odpływa" to na pewno nie beton lali
wracaj do szkoły

i czytaj uważniej posty innych forumowiczów

Krzysztofik
14-03-2007, 08:48
Wszytkich którzy chcieliby poczytać na temat prawidłowego betonowania ław fundamentowych odsyłam do artykułu:
http://www.muratordom.pl/6323_2891.htm
Poczytać zawsze można, ale do nauki służy chyba podręcznik.

Janussz
14-03-2007, 09:10
[quote="brzoza"]

po pierwsze - nie jestem Twoim kolegą

A moim? :lol:

Barbossa
14-03-2007, 09:13
a ja twoim :roll:
my jego :roll:
oni naszymi :roll:
wy ich :roll:

ale się narobiło

tpazyra
14-03-2007, 09:18
SZANOWNI PAŃSTWO !!

Jeszcze raz
wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi słowami PRZEPRASZAM!!

Przyznaję - przegiąłem w moim poście. POPRAWIĘ SIĘ !!



mea culpa

Janussz
14-03-2007, 09:19
A niech ich..., tylko co? :lol:

Janussz
14-03-2007, 09:21
SZANOWNI PAŃSTWO !!

Jeszcze raz
wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi słowami PRZEPRASZAM!!

Przyznaję - przegiąłem w moim poście. POPRAWIĘ SIĘ !!



mea culpa
Już Cię lubię chłopcze :lol:

Barbossa
14-03-2007, 09:27
SZANOWNI PAŃSTWO !!

Jeszcze raz
wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi słowami PRZEPRASZAM!!

Przyznaję - przegiąłem w moim poście. POPRAWIĘ SIĘ !!



mea culpa

za mientki jesteś chłopie

aż mnie zawstydziłeś :oops:

jaro'71
14-03-2007, 09:53
Oj, chopaki, chopaki...
W Polsce fachofcuf już nie ma od ponad roku. Wszystko więc w naszych rękach :lol: (bez urazy kogokolwiek :wink: )...

tomek123
14-03-2007, 09:59
Ja postawiłem dom z pełnym piętrem z BK w technologi 3 warstwowej, stoi 4 lata i wszystko wskazuje że jeszcze wiele lat przed nim :lol: :lol:
Projektowany był w tej technologi i jakoś projektant nie straszył mnie katastrofą budowlaną.
pozdrawiam
Tomek123

I.W.
14-03-2007, 16:53
GENO



GENO nie denerwuj się ale wolałbym uniknąc tzw porad przez osoby które wybudowały sobie domek jednorodzinny lub co gorsza kupiły działkę i poczytały muratora, ładny dom itp i wydajeim się ze są guru budowlanymi.
Czytając dotychczasowe posty Geno mam wrażenie że ma on większe kompetencje niż ci się wydaje. Radzę prześledzić...

YreQ
14-03-2007, 20:01
... Ludzie zastanówcie się co piszecie !!! Jak łatwo podważacie nie widząc projektu opinię architekta ...
a on sie wgłebiał sie w projekt ? :o
tzn. rozumiem, że powinien załatwić przeliczenia. Bo tak telefonicznie z marszu dostałam informację, że nie wytrzyma, ...
za mała chwila oczywiscie i Ty to samo podwazasz Jego opinie ...:)

...może źle się wyraziłem, moim zdaniem gazobeton spokojnie wytrzyma budynek dwukondygnacyjny, tylko wku.... mnie wydawanie na forum opinii często podważających głosy fachowców przez osoby nie do końca mające odpowiednie przygotowanie...

a mnie znów zastanawia - jak ktos sam nie majacy pojecia o profesji tu piszacych, podwaza ich profesjonalizm na podstawie tego ze jest "absolwentem Wydziału Budownictwa" ... a wydział wrózbiarstwia tez masz ukończony ? :roll:

wybacz ale po bzdurach jakie tu wypisujesz - nie mam najwyszego zdania o Twojej wiedzy
...- klika lat temu w muratorze przeczytałem artykuł o spodobie wylewani ław fundamentowych: zrobić wykop w gruncie o szerokości ławy, włożyć zbrojenie i zalać betonem. KONIEC.
a co w przypadku gdy grunt jest wodoprzepuszczalnu: zrobisz wykop , włożysz zbrojenie, zalejesz i "cała" woda z betonu "odpłynie" do piachu...
sądzisz cała woda wycieka z betonu w piach ... ? :lol:
wybacz ale nie widze sensu Ci tego tłumaczyc ... :lol:
mysl dalej ze wycieka ...:lol: :lol:

Czesc! wkreciłam sie przed momentem....i nie załamujcie mnie prosze. Jutro kopia mi fundament, może w piatek wyleja chudziaka a tu jakies dyskusje sie odbywaja, że piach mi wode wypije ( mam dzialke lesna). Może cos na pocieszenie? Do tego wariacja z materiałami......-głowa trzeszczy mi drugi dzień. Może ktos sie do mnie odezwie?
Aga

15-03-2007, 07:05
po pierwsze - nie jestem Twoim kolegą :


A moim? :lol:

Janussz - mozesz mi pisac "kolego" :lol:



...Czesc! wkreciłam sie przed momentem....i nie załamujcie mnie prosze. Jutro kopia mi fundament, może w piatek wyleja chudziaka a tu jakies dyskusje sie odbywaja, że piach mi wode wypije ( mam dzialke lesna).
Aga, pewnie ten mit wziął sie stąd, ze dawniej pisano gesim piórem na wołowej skórze ...
a aby inkaust wysechł posypywano skóre suchym piaskiem ...
tylko skad o tej porze roku wezmiesz suchy piasek ? :-? to raz
nawet jakbys wzieła - to odessie ... ale wyłacznie wyłacznie powiechniowo - to dwa

... BTW W temacie z folią i betonem to też nie demonizowałbym bo piasek to nie odkurzacz choć trochę tej wody odciągnie.

Może cos na pocieszenie?
kołysanka ... Aaa... kotki dwa - moze byc ?

Aaa... kotki dwa
Aaa.. kotki dwa,
rozczochrane obydwa ...

YreQ
15-03-2007, 08:08
po pierwsze - nie jestem Twoim kolegą :


A moim? :lol:

Janussz - mozesz mi pisac "kolego" :lol:



...Czesc! wkreciłam sie przed momentem....i nie załamujcie mnie prosze. Jutro kopia mi fundament, może w piatek wyleja chudziaka a tu jakies dyskusje sie odbywaja, że piach mi wode wypije ( mam dzialke lesna).
Aga, pewnie ten mit wziął sie stąd, ze dawniej pisano gesim piórem na wołowej skórze ...
a aby inkaust wysechł posypywano skóre suchym piaskiem ...
tylko skad o tej porze roku wezmiesz suchy piasek ? :-? to raz
nawet jakbys wzieła - to odessie ... ale wyłacznie wyłacznie powiechniowo - to dwa

... BTW W temacie z folią i betonem to też nie demonizowałbym bo piasek to nie odkurzacz choć trochę tej wody odciągnie.

Może cos na pocieszenie?
kołysanka ... Aaa... kotki dwa - moze byc ?

Aaa... kotki dwa
Aaa.. kotki dwa,
rozczochrane obydwa ...

WITAM, KOTKI ZAWSZE SĄ JAKIMŚ POCIESZENIEM.........czasami mam wrażenie, że im wiecej czytam na forum - tym mniej wiem.....

YreQ
15-03-2007, 08:19
po pierwsze - nie jestem Twoim kolegą :


A moim? :lol:

Janussz - mozesz mi pisac "kolego" :lol:



...Czesc! wkreciłam sie przed momentem....i nie załamujcie mnie prosze. Jutro kopia mi fundament, może w piatek wyleja chudziaka a tu jakies dyskusje sie odbywaja, że piach mi wode wypije ( mam dzialke lesna).
Aga, pewnie ten mit wziął sie stąd, ze dawniej pisano gesim piórem na wołowej skórze ...
a aby inkaust wysechł posypywano skóre suchym piaskiem ...
tylko skad o tej porze roku wezmiesz suchy piasek ? :-? to raz
nawet jakbys wzieła - to odessie ... ale wyłacznie wyłacznie powiechniowo - to dwa

... BTW W temacie z folią i betonem to też nie demonizowałbym bo piasek to nie odkurzacz choć trochę tej wody odciągnie.

Może cos na pocieszenie?
kołysanka ... Aaa... kotki dwa - moze byc ?

Aaa... kotki dwa
Aaa.. kotki dwa,
rozczochrane obydwa ...

WITAM, KOTKI ZAWSZE SĄ JAKIMŚ POCIESZENIEM.........czasami mam wrażenie, że im wiecej czytam na forum - tym mniej wiem.....

.......no i troche z zazdrością spoglądam na wymieniających poglądy (wpadłam na stronke 3 raz dopiero).... bo co tu dużo gadac, ja po prostu nie mam na to czasu :( . Trzymam kciuki za wszystkich budujących i martwiące sie kobietki....no i oczywiście polecam KOTKI :D

15-03-2007, 11:07
...no i oczywiście polecam KOTKI :D
kotki sa THE BEST ...

:wink:

Barbossa
15-03-2007, 15:15
te na dówch, czy czterech łapach...

15-03-2007, 15:20
:lol:

Krzysztofik
15-03-2007, 16:03
te na dówch, czy czterech łapach...
Istnieją , łączace obydwie opcje :wink: