PDA

Zobacz pełną wersję : ŚWIERK CZY SOSNA - z czego zrobic więzbe dachową



michcioizi
13-03-2007, 18:17
witam
Prosze o odpowiedź z jakiego drewna mam zrobic więźbę dachową świerk czy sosna a moze coś innego ...
prosze o doradzenie który gatunek nadaje sie najlepiej do takich rzeczy , bo najbardziej popularna jest sosna ale to z tego wzgledu ze tego w polsce jest pod dostatkiem

ave!
13-03-2007, 18:20
8) 8) np: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=81896&highlight=%B6wierk+sosna

EDZIO I ZIBI
13-03-2007, 19:33
Świerk jest równie dobry jak sosna, znajomy zamówił świerk z gór jest tańszy z dowozem jakieś 250 zł za m3 od sonsy u nas i to juz z przywozem (więźba na wymiar) jeśli ktoś pisze że jest sekaty niech pojedzie w góry i zobaczy świerki jak rosna są wyskie i proste i mało maja sęków niż te na "nizinach" które są niższe i "chudsze"

:lol:

jimmy123
14-03-2007, 11:22
Moim skromnym zdaniem sosna jest zdecydowanie lepsza od świerku!Ostatnio zamawiałem deski to te świerkowe były leciutkie i słabe jak papier :-? Mozna powiedzieć że były jakby paierowe a sosnowe twarde dużo cięzsze i duzo wytrzymalsze.Montowałem podłoge na strychu z tych desek.Teraz po roku widze że w miejscach przykręcenia świerkowe zdarza się że są pęknięte ,uginają się a ze sosnowymi wszystko jest ok.Także nie polecam świerku nawet do palenia w kominku bo za szybko się spali :wink: