PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podłogowe - posadzka na różnych poziomach



magmi
09-06-2003, 11:21
Mamy zamiar zrobić ogrzewanie mieszane, tj. w części pomieszceń podłogówkę wodną, w pozostałych grzejniki. Przy ogrzewaniu podłogowym podłoga wychodzi grubsza (grubsza warstwa styropianu, grubsza wylewka no i dochodzą same rurki).
Pytanie:
na jakim etapie "wyrównywać" poziom posadzki parteru (część podłogówka, część grzejniki)? Czy już przy wylewce betonowej na gruncie? Tzn. tam gdzie podłogówka zrobić niżej (albo cieńszy) a tam gdzie grzejniki wyżej (albo grubszy)? Jeśli nie przy wylewce, to kiedy? Jakoś wszyscy projektanci z którymi rozmawiam płynnie omijają to pytanie... :-?

magmi
09-06-2003, 21:37
Czy nikt nie miał takiego problemu ? A może w ogóle NIE MA takiego problemu, tylko mnie się cos ubzdurało :oops: ? Proszę o komentarze...

09-06-2003, 21:38
jednakowy poziom posadzki gornej a regulowac grubością styropianu i jastrychu :roll:

Bartt
09-06-2003, 22:19
Wszystkie warstwy daj równe:
styropian - szkoda oszczędzać w części z grzejnikami, bo stanowi izolacje termiczną podłogi
- wylewka w obu 6-7 cm
... i gdzie tu problem ;)

franekF
10-06-2003, 08:36
U mnie zrobiłem nierówną podłogę, z tego względu, że w części z ogrzewaniem podłogowym będę miał płytki, a w części bez ogrzewania podłogowego będę miał deski na legarach. Gdyby nie to zrobiłbym wszystko równo!
Różnice poziomów uzyskałem na etapie jastrychu. Tam, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego, dałem go mniej.