PDA

Zobacz pełną wersję : co myślicie o pustakach keramzytowych z ociepleniem LEIER'a?



x paweł x
14-03-2007, 06:48
kilka osób poleciło mi te pustaki (http://www.leier.pl/malbork/katalog/3111_monolitplus.php) mają współczynnik przenikania ciepła U=0,28 wiec niby wszystko ok, komory tych pustaków wypełnione sa masą z granulatu styropianowego spojoną wapnem, cena za sztuke 10,97, zastanawiam sie czy jest to dobra technologia... sciana dwu warstwowa z bloczków i styropianu niby wychodzi troche taniej ale ma gorszy współczynnik przenikania ciepła wiec patrząc na to z perspektywy lat te "troche taniej" okazuje sie mylące, a co Wy o tym myślicie? :)

Gołąb
14-03-2007, 10:56
Witam !

Do " x paweł x"

Są O.K. Gdzie znalazłeś cenę pustaka z ociepleniem - 10,97zł czy netto
czy brutto i czy z transportem i rozładunkiem ?

Proszę o odpowiedż - " Gołąb"

x paweł x
14-03-2007, 11:10
10,97 to cena brutto i jest aktualna, dzwonilem bezposrednio do glownej siedziby LEIER'a w Malborku, co do transportu to wiem ze jest mozliwy

ARETE
14-03-2007, 16:20
Mam z tego dom - kupowałem ze 4 lata temu i to dlatego że było taniej niż na dobry beton komórkowy o grubości 40 cm. Cena chyba 5,70. No ale teraz mamy inne czasy.
Zalety:
Jednowarstwowa ściana o dobrym współczynniku.
Dobrze trzyma się do niej tynk (ze względu na porowatość).
Dość łatwo robi się bruzdy (w betonie komórkowym jeszcze łatwiej ;).
Dość lekkie.
Zdecydowanie lepiej znosi wielokrotne cykle zamrażania i odmrażania.
Twardsza ściana (dla tych co boją się że im złodziej wyskrobie łyżeczką dziurę w ścianie ;)
Bardzo dobra zaprawa termo od Leiera.
Bardzo sprawni kierowcy, którzy dojadą wszędzie.

Wady:
Niezbyt dokładne wykonanie (różnice w wysokości dochodzą do 1 cm).
Czasami spotykało się ubytki granulatu w komorach (trzeba pozbierać coś po budowie i uzupełnić).
Trochę problemów z modułowością (czasem trzeba siębyło nakombinować żeby wyrobić się z długością ściany - bloczków tych nie można ciąć byle w którym miejscu). Ale da się.
Trudniejsza obróbka niż bet. kom.
Nie jest to materiał dostępny od ręki wszędzie, tym bardziej w sezonie, więc lepiej to uwzględnić.
Zaprawy idzie trochę więcej niż podają (przy pełnej spoinie pionowej).
Potrzebna jest dokładna ekipa, chyba że będzisz robić sam.

Rady: muruj na pełną spoinę.

Ja wybrałem Leiera głównie dlatego że było taniej i trochę lepszy współczynnik.

x paweł x
15-03-2007, 07:26
Ja wybrałem Leiera głównie dlatego że było taniej i trochę lepszy współczynnik.

dla mnie przemawia jego współczynnik a cena w tej chwili jest konkurencyjna do wszystkiego innego, martwi mnie jednak to że jedni sobie je bardzo chwalą a drudzy (mniejszość) twierdzi że i tak bende musiał dom ocieplać hehe tyko kto tu teraz ściemnia? :) w przyszłym tygodniu będzie u mnie pan z leier'a z wyceną ich materiałów na cały dom więc sie go wypytam o te różnice w wysokości-zobaczymy jak z tego wybrnie :wink: a dziś ide na zwiazdy do przyszłych sąsiadów wyniujchać więcej szczegółów :lol:

Barbossa
15-03-2007, 07:52
łyżka dziegciu - jak niejeden na forum pisał - każdy walczy z mistycznymi mostkami termicznymi, a w tym przypadku jest tam ich kilka
j
ak napisał ARETE:

Zalety:
Jednowarstwowa ściana o dobrym współczynniku.
Dobrze trzyma się do niej tynk (ze względu na porowatość).
Dość łatwo robi się bruzdy (w betonie komórkowym jeszcze łatwiej .
Dość lekkie.
Zdecydowanie lepiej znosi wielokrotne cykle zamrażania i odmrażania.
Twardsza ściana (dla tych co boją się że im złodziej wyskrobie łyżeczką dziurę w ścianie
Bardzo dobra zaprawa termo od Leiera.
Bardzo sprawni kierowcy, którzy dojadą wszędzie.

Wady:
Niezbyt dokładne wykonanie (różnice w wysokości dochodzą do 1 cm).
Czasami spotykało się ubytki granulatu w komorach (trzeba pozbierać coś po budowie i uzupełnić).
Trochę problemów z modułowością (czasem trzeba siębyło nakombinować żeby wyrobić się z długością ściany - bloczków tych nie można ciąć byle w którym miejscu). Ale da się.
Trudniejsza obróbka niż bet. kom.
Nie jest to materiał dostępny od ręki wszędzie, tym bardziej w sezonie, więc lepiej to uwzględnić.
Zaprawy idzie trochę więcej niż podają (przy pełnej spoinie pionowej).
Potrzebna jest dokładna ekipa, chyba że będzisz robić sam.

Rady: muruj na pełną spoinę.

zalety - niski współczynnik, może i tak ale wyymienione wady torpedują go bo mur z niego wykonany nie będzia miał tego "teoretycznego" współczynnika

ARETE
15-03-2007, 08:58
niski współczynnik, może i tak ale wyymienione wady torpedują go bo mur z niego wykonany nie będzia miał tego "teoretycznego" współczynnika
Przy odpowiedniej kulturze wykonania mostków nie powinno być żadnych. Dodam, że gdy używałem w całości bloczków ze szczelinami (które służą do dzielenia bloczka na dwa mniejsze) to szczelinę tę wypełniałem pianką (to dodatkowy koszt, ale nie aż tak wielki, bo na całość poszło kilkanaście pianek).
Dodatkowo duża grubość ściany pozwala łatwo i porządnie docieplić nadproża i wieniec.

Barbossa
15-03-2007, 09:13
wydaje mi się, że kultura tu ma niewiele do powiedzenia
nie wymurujesz go na klej
na zaprawę ciepłochronną - pewnie tak ale czy ściana będzie ona miała taki sam współczynnik jak pustak?
http://img84.imageshack.us/img84/3729/clipboard01wu8.th.png (http://img84.imageshack.us/my.php?image=clipboard01wu8.png)

po keramzycie "pójdzie" zimno więc jakaś forma mostków to jest

ARETE
15-03-2007, 09:41
Współczynnik przenikania podawany jest na metr kwadratowy (czyli średnia) a nie dla wybranego fragmentu bloczka ;)
Gdyby nie było tych połączeń, współczynnik byłby zbliżony do dostępnych na rynku bloczków Fortis (0,18 W/(m2k).

A zaprawa ciepłochronna Leiera (z perlitem) ma lepszy współczynnik od samego bloczka (0,2).

Barbossa
15-03-2007, 10:06
dzięki za uświadomienie

to może tak:
moim zdaniem ściana 1W z materiału o niejednorodnej (lub do niej zbliżonej) strukturze w masie to nieporozumienie

no i jeszcze jedno:
λ=0,135 (ekwiwalentny :D )
d=0,42
=> R=3,11 => U=0,32