PDA

Zobacz pełną wersję : ściany działowe - co taniej



ewuś
14-03-2007, 11:02
z czego można postawić sciany działowe.

Ja mialam mieć max 12 ale ceny koszmar, może Porotherm 11,5

A z czego jeszcze można?

carringtontomas
14-03-2007, 11:02
z czego można postawić sciany działowe.

Ja mialam mieć max 12 ale ceny koszmar, może Porotherm 11,5

A z czego jeszcze można?

Gazobeton albo płyty GK wygłuszone w środku wełną mineralną - tłumią chyba najlepiej.

Graczyk
14-03-2007, 11:09
Odpuść sobie KG i to zdecydowanie chyba że masz strop teriva i nie myślałaś o wzmocnieniach stropu i układzie poddasza w czasie robienia stropu.
W chwili odecnej mieszkam w bloku właśnie ze ścianami z KG i pomimo wygłuszenia, łatwości montażu, równości ścian i łatwości wiercenia dziurek uważam z całą stanowczością że to :x :evil: i popelina.
Jeśli masz tylko strop pozwalający swobodnie modelować poddasze czyli mocniejszy niż teriva to zbuduj działówki przynajmiej z BK o grubości 11 cm.
Jeśli myślisz o max wygłuszeniu to polecam Silke.

ewuś
14-03-2007, 12:32
a cegła dziurawka może być

Ola i Krzysiek
14-03-2007, 12:40
Zaraz, zaraz. To jak bede miec strop teriva to nie mogę sobie postawić ścianek dzialowych z siporexu? Strop teriva mam zamówiony i zarezerwowane siporexy!

Graczyk
14-03-2007, 13:07
Zaraz, zaraz. To jak bede miec strop teriva to nie mogę sobie postawić ścianek dzialowych z siporexu? Strop teriva mam zamówiony i zarezerwowane siporexy!

Zgadza się. Przy tym stropie i zastosowaniu ścianek cięższych niż KG układ poddasza trzeba zaplanować przy układaniu pustaków ponieważ muszą być ułożone dodatkowe żebra wzmacniające pod tymi ściankami. Żebra te zalewa sie betonem wiec potem nie można ich dołożyć.
Oczywiście mówimy o układaniu tego typu stropu zgodnie z instrukcją producenta a nie "widzimisie" majstrów.
Być moze nic się nie stanie ale ja tam wierzę w słowo pisane i rysunki techniczne i to że konstruktor wie lepiej niż "Pan Zenek"