PDA

Zobacz pełną wersję : dym z kominka



marek GL173
14-03-2007, 11:25
Witajcie !

Mam problem z kominkiem : kominek Lechma z plaszczem wodnym. Nie wspomne o czarnej szybie (drewno sezonowane - ale pod przykryciem na dworze a nie pod wiata), lisciaste). Od pewnego czasu, mimo regulacji szybrem (otwor z przodu tez czesciowo otwarty), dym z kominka dostaje sie do wnetrza pomieszczenia. Niedawno zastosowalem srodek do usuwania osadow (Kominiarz), regularnie usuwam wypalone kozuchy ze scianek i rur plaszcza wodnego. I nic

Pomozcie !

Marek N. - Konin k.Lichenia

Jerzysio
16-03-2007, 18:21
Marek,

Od jak dawna używasz kominka ?
Jak wysoki masz komin ( od włączenia ) i jaki przekrój ?
Jak zakończony jest wylot komina ?
Jak palisz w kominku ( okazjonalnie, stale - mocno, etc. ) ?
Kiedy dymienie ma miejsce ( pogoda, rozpalanie, etc. ) ?
To na początek.
pozdro
J

mariobros35
17-03-2007, 21:20
Marek,

Od jak dawna używasz kominka ?
Jak wysoki masz komin ( od włączenia ) i jaki przekrój ?
Jak zakończony jest wylot komina ?
Jak palisz w kominku ( okazjonalnie, stale - mocno, etc. ) ?
Kiedy dymienie ma miejsce ( pogoda, rozpalanie, etc. ) ?
To na początek.
pozdro
J
no i jeszcze czy masz doprowadzone powietrze z zewnątrz do kominka

marek GL173
19-03-2007, 06:58
Witam !

Kominek uzywam juz 3 sezon, do tej pory poza czarna szyba nie mialem wiekszych problemow. Na rurach i scianach zbiera sie taki czarny nagar, ktory systematyczmnie usuwam - na ile jest to mozliwe. Komin Schiedla chyba 200 mm , wysokosc ponad 8 m, tak wiec ciag jest niezly; zakonczenie wylotu - taka stozkowata miska. To dymienie jest raczej niezalezne od pogody (fachowiec od kominka co mi go instalowal mowi ze wytwarza sie podcisnienie). Doplyw z zewnatrz tez mam (czuc pod kominkiem zimne powietrze). W ciagu sezonu pale prawie 24 h na dobe - w nocy troche mniej i wtedy dogrzewa piec gazowy.
Ten sam fachowiec poddal teze, ze w kominkach z plaszczem trudniej jest uzyskac wyzsza temp. - po prostu chlodza rury i zbiera sie wtedy wiecej osadu... Drewno mam sezonowane, czasem trafi sie jakis kawalek zmokniety, ale tochyba az tak nie rzutuje.
To byloby w skrocie na tyle.

Marek

rogacek
19-03-2007, 21:07
czarny osad wynika ze zbyt zimnego kominka. odbierasz z paleniska za dużo ciepła. co do cofania się dymu weź kominiarza niech zmierzy ilośc powietrza dopływającego do kominka

Jerzysio
20-03-2007, 19:54
.. nie wiem co to znaczy stożkowa miska, ale być może zmiana na "strażaka" może poprawić parametry "wyciągu"
Dławienie spalania powoduje spadek temperatury komina ( a co za tym idzie i ciągu ) a nagrzany komin dobrze ciągnie.
Pozdro
J

marek GL173
21-03-2007, 06:58
Witam !

Niedawno byli kominiarze, stwierdzili, ze z powietrzem, ciagiem jest OK, zeby ewent. kupic "Kominiarza". Wydam kolejne 30-50 zl i co dalej ...?
Z tym straznikiem, to moze niezly pomysl

W kazdym razie dzieki !

Marek :wink:

Zdun Darek B
21-03-2007, 17:15
Problem z wkładami wodnymi tego typu, czyli chłodzone od samego dołu, polega na niskich temperaturach spalania oraz bardzo niskich temperaturach spalin. Dodatkowo odcinki rur spalinowych , łączone często na płasko , lubią zarastać sadzami a podczas czyszczenia często o nich zapominacie. Brudne szyby w tego typu wkładach to skutek właśnie niskiej temperatury spalania oraz szybra . Darek B www.kafle-kominki.pl