PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty ażurowe- układanie w ziemię, czy dobry pomysł?



a-kra
14-03-2007, 14:39
Szukam niedrogiego wykonania podjazdu, ztn w sumie może z 20 m kwadratowych. do tej pory myslałam o kostce, ale widzę u sąsiadów te płyty azurowe, zwyczajnie nasadzone - wbite w ziemie.

czyli bez żadnych podsypek itd. to by mi bardzo uprościło sprawę, bo jeśli trzeba robic tą całą robotę co pod kostkę, to zbyt duzych oszczedności wtedy nie ma.

tak więc czy można po prostu wbić w ziemie te płyty azurowe?

a-kra
15-03-2007, 07:59
nikt nie ma pomysłu, czy będą sie takie płyty zapadać w ziemię?

http://www.bruk.info.pl/plyta_azurowa/plyta_azurowa_foto.jpg

czy może na małej powierzchni wystarczy je powbijać w ziemie...

Barbossa
15-03-2007, 08:22
raczej się ich nie wbija tylko układa
a czy się zapadną czy nie zależy jakie obciążenie po nich będzie się "przetaczało"
producent na pewno informuje o sposobie układania i na jakie obciążenie

a-kra
15-03-2007, 08:38
max jeden osobowy samochód, który miałby na tych płytach stać. coś w rodzaju parkingu pod domem.

telesforek
15-03-2007, 08:43
To ja się podczepię z tymi płytami...
Chciałam budować podjazd do garażu w pełnej kostki ale 75m2 po 80 zł to trochę za dużo :( , więc zastanawiam się na zbudowaniem 2 pasów z tych płyt (pod koła samochodu). Czy ktoś tak ma?

sSiwy12
15-03-2007, 08:59
Tak na oko, ze zdjecia, to nie sa płyty. To raczej "długa kostka"

piotru7
15-03-2007, 09:07
Przecież nie ma problemu aby te płyty ułożyć tak
jak kostkę czyli na dobrej podbudowie, wtedy nie będą się
zapadać, a wypełnić je można ziemią i posadzić małą trawkę

a-kra
15-03-2007, 09:08
to sa płyty 60x40x10 (prostokąty). z nich właśnie widziałam takie podjazdy na samochody.
tylko nie wiem dokladnie czy były one tak nasadzane na ziemię, czy cała technologia co pod kostkę brukową.

a-kra
15-03-2007, 09:09
problemu nie ma, tylko chodzi o oszczedność- wyraźnie to było zaznaczone.

agwapi
15-03-2007, 14:37
W domku rodziców takie płytay mam. Tylko podłoże było przygotowywane pod nie jak pod kostkę. NIe mamproblemów ładnie siedza a eksploatacja jest znaczna :)

Geno
15-03-2007, 15:00
Szukam niedrogiego wykonania podjazdu, ztn w sumie może z 20 m kwadratowych. do tej pory myslałam o kostce, ale widzę u sąsiadów te płyty azurowe, zwyczajnie nasadzone - wbite w ziemie.

czyli bez żadnych podsypek itd. to by mi bardzo uprościło sprawę, bo jeśli trzeba robic tą całą robotę co pod kostkę, to zbyt duzych oszczedności wtedy nie ma.

tak więc czy można po prostu wbić w ziemie te płyty azurowe?
Jak ja wbijesz to się wbiją jeszcze głębiej, jakąś pseudopodbudowę trzeba zrobić.